Remivsremi

Konec se nese v podobném duchu jako tomu bylo i u první řady. Shrnuto. Druhá sezóna přidala mnoho nových poznatků a důsledně rozšířila mytologii okolo seriálu. Začátek byl dechberoucí, ale ke konci se hodně zpomalilo a začalo se dějově trošku ředit. Ve výsledku jsem ale spokojený i naštvaný, neboť budeme zase čekat dlouhou dobu na další epizody, které bych si chtěl pustit okamžitě. První řada byla více konstantní a proto tentokrát musím s hodnocením trošku dolu. 80% ()

Anderton

Síce som tak nejak očakával, ako by mohla druhá séria skončiť, čiže zhruba to, že niektoré veci, ktoré už vieme, nám budú zopakované, dočkáme sa nejakého emocionálneho vyvrcholenia a nakoniec si budeme musieť počkať na zopár odpovedí do ďalšej série. Lenže to, kam sa tvorcovia vybrali v záverečnej desaťminútovke, na to ma nepripravil žiaden z predchádzajúcich dielov a snímam pred nimi klobúk, že sa vybrali podobnými meta-sebareflexívnymi cestičkami, ako napríklad Synekdoche New York. Ešte to musím vstrebať a mám taký dojem, že druhú sériu treba vidieť pre jej plné docenenie (prípadne aj absolútne odmietnutie, ako chcete) dvakrát. ()