Mukade

Miestami sú tam veci čo mi vadia ako napr, keď konečne adresujú "slona v izbe", tak Nina (nebudem ju volať Prerie lebo to ultrapapetické meno neznášam) bezcitne tvrdí že jej jej jedno čo sa stalo s originálnou Ninou, jej mysľou, duchom... To sa mi zdá inkonzistentné s ňou. Ale miestami zas mám zimomriavky z toho ako dobré to momentálne je. A v tomto diely ich bolo viacero ! ♥ :) ()

Martrix

Tvůrci jsou ve druhé řadě o poznání ambicióznější. Tomu odpovídá i o poznání vyšší rozpočet, více postav...všechno to funguje. Kdo se zajímá o NDE (zkušenost s blízkosti smrti), případně astrálním cestováním, jinými dimenzeni, apod. bude chrochtat blahem. Koho to nezajímá, bude nejspíš otrávený. Pro skeptiky tady moc prostoru není, protože byť se příběhem vine linka s detektivem, který hledá malou vietnamku, stejně se vše motá kolem mimosmyslových zážitků. Nějakou dobu už se těmito věcmi nezabývám...došel jsem k závěru, že to nerozlousknu, takže jsem to nechal být, ale asi se s chutí dodívám do konce. Druhá AO je velmi kvalitně natočená a zatím to vcelku ladí. ()

Anderton

Pokiaľ bola prvá séria, povedzme že, ezoterická psychologická dráma s prvkami fantasy/sci-fi, tak druhá je už hard core sci-fi detektívka. Dostáva sa nám otázok, ale najmä odpovedí, čo by som rozhodne po prvej sérii nepovedal. Akoby si Brit a Zal po nejakej tej kritike zvláštnej prvej série povedali, že nabudúce už pôjdu k jadru veci. Ide presne o typ seriálu, na aký som asi čakal, len dúfam, že sa dočkáme aspoň uspokojivého riešenia, keďže do trojky už Netflix nešiel. V Treasure Island sme skrátka dostali viacero odpovedí, sme navedení na zaujímavé chodníčky tajomstiev a kto má rád témy paralelných vesmírov, výkladu snov a nejakej tej autorskej fikcie, mohol by byť v siedmom nebi. ()

• V 1. minutě, když doktor Roberts (Emory Cohen) posiluje, slyšíme v pozadí skladbu „Ordinary World“ od anglické kapely Duran Duran, která vyšla na jejich sedmém studiovém albu nazvaném „Duran Duran“, které bylo přezdívané „The Wedding Album“ a jenž vyšlo v roce 1993. (Trajektt)