Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro II.

(TV film)
  • Československo Fantaghiro II. (viac)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

lucascus

I dvojka si udržuje pořád stejné napětí jako jednička, dokonce ztvárnění tajemna a zla je zde mnohem lepší. Brigitte Nielsen je zde snad ve své nejlepší roli, jako dítě jsem z ní měl sakra strach - noční můry mě provázely ještě dlouho. Co jsem zde ale nepochopil, nebo mi moc nepřišlo vhod, byla záměna herců v docela zásadních postavách: a to princezna Kateřina (Ornella Marcucci byla nahrazena Barborou Kodetovou) a bílá čarodějka (Ángela Molina byla zastoupena Katarínou Kolajovou). Zajímavé je také působení Lenky Kubálkové (v prvním dílu vystupuje jako princezna Karolína v dětství, nyní ji můžeme vidět jako Paprsek - pomocnici černé královny). ()

Matematicka

Z mého pohledu o hodně slabší než 1. dva filmy. Pořád je to vizuálně pěkné, ale tady už chybí ta pohádková romantika, přestože erotiky (především díky zásluze Černé čarodějky) přibylo. V druhém z těchto dvou filmů je pak děj už opravdu hodně rozvláčný - především opakované ničení Černé královny a "rozpomínání" Romualda na Fantaghiro. Taky mě nepotěšilo, že svatba Romualda a Fantaghiro se stále ještě neuskutečnila... Zajímavý komentář: salahadin ()

tron

V dvojke už rozpráva všetko. Vrátane koňa, ktorý doteraz síce nerozprával, ale len preto, že nebolo o čom. Séria č. 2 sa nesie v znamení príchodu novej postavy, ktorá sa stáva divácky obľúbenou a vracia sa aj v neskorších dieloch: Čierna čarodejnica v podaní nesympatickej a netalentovanej dánskej modelky Bigitte Nielsen (Cobra, Rocky IV, Červená Sonja). Brigitte je nevábna a vôbec nevie hrať, ale aj tak sa jej rola vpísala do, hmmm, análov. Dvojka sa nesie prevažne v znamení dvoch vecí: dvojníčky Fanthaghiro + amnézie chudáka Romualda. Dokonca zachádza tak ďaleko, že až 30 minút (!) pred koncom sú všetky bojové a iné motívy úspešne ukončené a zvyšná polhodina je venovaná čisto romantike resp. tomu, ako sa Fanthaghiro stoj čo stoj snaží oživiť Romualdove spomienky. Tento seriál bol ozaj skôr pre dievčatá, než pre chalanov frčiacich na spriaznených projektoch Barbar Conan a Excalibur. Ako jednotka, aj dvojka sa bohato nakrúcala v Čechách. Tomu odpovedá masívny český kasting. Šéfku elfov hrá Anna Geislerová, jednookého zbojníka Karel Roden, Fantaghirine sestry Češky, rovnako česká herečka hrá Bielu čarodejnicu (v jednotke ju hrala talianska). ()

liberita

Pokračovanie úspešnej prvej časti, ktoré sa ešte viac hemží českými a slovenskými hercami a lokáciami (mimo iné Oravský hrad). Problémom tejto časti je, že hlavnú negatívnu postavu tvorcovia zverili Brigitte Nielsen, čo je o dosť skúsenejšia herečka než Alessandra Martines a svojím výkonom tak ústrednú Fantaghiro ľahko zatieni. Príliš sa mi nepáčili príliš tmavé a nevýrazné scény v interiéri hradu Čiernej kráľovnej, vidí sa mi, že na rozprávku pre deti je tu dosť erotických náznakov a záver je príliš naťahovaný. Stále si ale Fantaghiro udržala úroveň nastavenú prvým dielom, aj vďaka sympatickým hrdinom a nádhernej Minghiho hudbe. ()

zodiak217

Druhé pokračovanie veľkolepej výpravnej rozprávky z talianskej produkcie o princezne Fantaghiro rozhodne v ničom nezaostáva za predchádzajúcim dielom. Fantaghíro, Rumualdo a Temná čarodejnica to je klasický trojuholník tohto príbehu, ktorý mi napodiv nepripadá ani trochu gíčový. Je to síce romantika, no na iný spôsob aký máme možnosť vidieť dnes. Pôsobí to veľmi prirodzene a na tú dobu to bolo naozaj dobre spracované či už námetovo, hereckým obsadením, výpravne, alebo hudobne. Pekne tri hviezdičky sú pre tento film skôr odmenou ako potupou, pretože dnes sa už nemôžem odosobniť od porovnávania tohto klasického filmu s modernejšími americkými rozprávkovými snímkami, ktoré vo mne napriek všetkému zanechali lepší dojem. ()

• Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)
  • Rozprávka sa nakrúcala prevažne na Slovensku a herečka Brigitte Nielsen bola počas nakrúcania v Bojniciach ubytovaná na tamojšom zámku. (JančiBači)
  • Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)