Cena lidské duše

• Česko Osudový verdikt (viac)

Nicolas Cage v hlavní roli dystopického thrilleru, jehož příběh se odehrává v roce 2030. Ve světě zmítaném hospodářskou recesí a přírodními katastrofami, přežije jen ten, kdo je užitečný. (Bontonfilm)

honajz

Nic, co bychom stokrát na téma "civilizace po rozpadu ekonomiky a atomovém záření" neviděli, zde trochu mixnuto s Loganovým útěkem. Bez zájmu, bez atmosféry a s naprosto pitomým koncem. Plné logických nesmyslů typu "nemáme vodu", a přitom projíždějí horami, kde je plno sněhu, nebo "tam nahoře žádné cesty už nevedou", a přitom furt jedou pohodlnou a širokou silnicí. A zloduši se asi umí přemisťovat i v čase, protože to, co jedou hlavní hrdinové několik dní i s přespáním, oni zvládnou v autech za chviličku, a dokonce je doženou v horách u hraniční budky, i když na posledním místě se zdrželi a ti před nimi měli náskok... A raději nemluvit o té jedné, jediné přestřelce v garážích... Nu, a k tomu již poněkud odulý Cage. ()

Psycho.R

Jak vidím zemi vzniku Kanadu, trošku se orosím, protože většinou je to nekoukatelné. Ale tentokrát jsem byl mile překvapen. Nízký rozpočet byl chytře využit tím, že se spojila podstata Loganova útěku, ale v prostředí Šíleného Maxe. Celé je to předvídatelné, ale pokud počítáte s odpadem dopředu, mile Vás to překvapí - 65%. ()

mzss1

(29%) Potenciál to mělo více než slušný, ale nakonec to bylo díky nezvládnuté režii pěkně pohřebné. Jak mám tedy v tomto případě definovat nezvládnutou režii? Rozhodně tím nebudu kritizovat nízký rozpočet, na to jsem si už zvykl. Prostě se režisérovi nepovedlo pracovat s herci a jejich postavami. Emoce tu prostě nefungují, ani si pořádně nemůžeme získat hlavního hrdinu Nicolase Cagea, který zde hraje jako vždy celkem zvládnutý standart, ale to mu bohužel nestačí. Ještě tak prvních 30 min mě celkem baví. Cítil jsem tu tu sklíčenost blízké a nelehké budoucnosti, jenže pak se to utopí v natahované nudě, která nebere konce, scénář začíná být nejen nudný, ale taky pěkně debilní. Zejména v divném a pitomém konci. Co se týče akce, není zde o co stát. Rozhodně mi o ní zde nešlo, byla tu jako takový rádoby doplněk, párkrát se tu zastřílí, převrhne se auto a nějaká ta pranice? Kamera se tak klepala při jedné bitce, až to nebylo hezký. Námět a nástřel filmu byl fakt solidní, ale chtělo by to lepšího režiséra. Bohužel, ani tu 2* dát nemohu. Takto lepší 1* za jistou šanci, kterou snímek dostal, ale nevyužil ji. ()

misterz

Vážne nechápem, prečo si N. Cage vyberá takéto treťotriedne filmy. Už by mohol prestať mrhať svojim talentom. Chápem, námet je celkom zaujímavý, aj myšlienka, no ale ten scenár... plochosť, to je asi to správne slovo, ktoré ma napadne. V podstate sa tam nič také poriadne neudialo. Navyše všeobecná nuda je zvýraznená hrozne lenivým tempom a ničotnou hudbou. Privrieť očko sa dá jedine preto, lebo mi to miestami pripomenulo niečo, čo by mohlo aspoň vzdialene vzdávať hold starým noirovkám, napríklad tie zábery v aute, celkom podobné ako v starej klasike. Ale neviem či to bol úmysel alebo amaterizmus, no zaujímavé to bolo. Ledva podpriemer. 30/100 ()

BOURQUE

Za minulé roky som vždy nadával, že ako to nezastaviteľne ide dole s N. Cageom. Náhodou jeden z jeho filmov z roku 2017 ma trošku „príjemne“ prekvapil – aspoň na prvý pohľad. Téma filmu je viac ako aktuálna a v človeku vyvolá určité pocity, nad ktorými sa musí zamyslieť. Celé to spracovanie je samozrejme ďaleko od profesionálnych snímok, ale zase za málo peňazí nie je to úplná katastrofa (ktorú už väčšinou skeptici očakávajú). Osobné hodnotenie: 69% (**) ()