Pokrvný pomstiteľ

• Česko Pokrevní mstitel (viac)

Bratia Mikey (Johnathon Schaech) a JP (Adrian Grenier) Lindelovci, pochádzajú z amerického juhu. Od detstva vedeli, že sa môžu spoľahnúť len jeden na druhého. Ich životné cesty sa časom rozišli. V dospelosti je JP úspešným majiteľom stavebnej firmy, zatiaľ čo z Mikeyho sa stal gangster žijúci vo svete zločinu. Keď Mikeyho unesie bezohľadný mafián Eddie King (Nicolas Cage), ktorý za neho požaduje výkupné 350-tisíc dolárov, JP sa obráti na starého kamaráta, detektíva Sala (John Cusack). Aby zachránil svojho brata, musí JP riskovať život a postaviť sa brutálnej armáde gangstrov. (TV JOJ)

vegetol.mp

Tak se všichni zase uklidníme. Tak strašný to nebylo. Je to solidně natočený, má to rozumnou stopáž, není to nudný a Cage zábavně přehrává. Zásadní problém jsem měl akorát s Cucákem. Ten je totiž v roli drsnýho detektiva asi tak stejně věrohodnej, jako kdyby někdo namazal Jirku Krytináře krémem na boty a nutil ho hrát hlavní roli v životopisným filmu o Shaquillu O'Nealovi. ()

Lacike odpad!

Pribeh o dvoch bratoch z vidlakova, ktory sa zapletu s nejakym gangsterom a nakoniec im pôjde o zivot. Zhruba o nieco take tam ide, ale film pôsobi dost chaoticky a hlavne to je strasna nuda. Cage tu hra vedlajsiu ulohu mafiana a je fakt divne namaskovany a znova neznesitelne prehrava. Bohuzial uz aj on nabehol na Seagalov system natacania co najviac filmov rocne bez ohladu na kvalitu. Oproti Seagalovi sa sice snazi prehravat jak o zivot, ale vysledok je rovnaka mizeria. Akurat technicka stranka jeho filmov je v poriadku, kedze nepôsobia tak amatersky. Ale to beriem ako samozrejmost, takze nevidim dôvod, preco by som to mal ocenit jednou hviezdickou. Ten film nic zaujimave neponuka. 1/10. ()

A.Beech

Dobré herecké obsadenie Céčkového filmu (aj keď s hviezdami ako Cusack & Cage), ktorý by sa dal snáď obstojne pozerať, nebyť tých všetkých zbytočných nechutností. Mám pocit, že režisér bol nejaký uchýl, keď mal potrebu neustále zdôrazňovať všetkú možnú krv naokolo a pri každom jednom výstrele ešte aj spomalené zábery na to, že tu MÁME KRV. Úplne zbytočné. Príde mi to ako malý chlapec, ktorý práve zistil, že tam dole má nejake náradie. Až na to, že režisér už je veľký chlapec. Mimochodom Nick Cage mi tu prišiel ako vystrihnutý z nejakej paródie. ()

sedm.1

Co tu všichni blbnou s tak nízkým hodnocením? Jasně, je to vážně laciný a blbý béčko, bez jakýchkoliv ambicí, krom toho tedy pobavit a nenudit, a to si myslím, že Steven C. Miller splnil na výbornou. Když totiž skutečně beru, v jaké produkci to celé vznikalo, tak to je pecka, tomu filmu totiž vážně nic nechybí. Zápletka je sice jednoduchá a přímočará, zároveň ale disponuje i skvělým tempem, momenty napětí, nepředvídatelným vývojem a je i slušně vygradovaná, a to rovnou do zatraceně krvavého finále, což je pak kapitola sama o sobě, kdy režisér dokázal v plné parádě prodat své schopnosti z hororových začátků své kariéry a například místní prostřelení hlavy brokovnicí mě naprosto dostalo do extáze, absolutní WOW scéna, kterou jsem si musel dát ještě několikrát za sebou, ale ono jde celkově o poměrně nekompromisní snímek, s celou řadou podobně zpomalených, krvavých efektů, což mě osobně hodně bavilo. Oslovila mě ale i stylová atmosféra snímku, nicméně hlavním pozitivem této podívané je brutální casting a já nemohu začít nikým jiným, než totálním ztroskotancem, Nicolasem Cagem, který tu sice hraje vedlejší roli, ale jistě se jedná o jednu z těch jeho nejnezapomenutelnějších, protože co tu ten člověk předvádí, to je skutečně herecká apokalypsa, já šel z každého jeho výstupu totálně do kolen, prostě Nicolas musí jet ve fakt hustým matroši a když si navíc ještě vzpomenu, jak ho tu dovyzdobili maskéři, pro mě v tu chvíli naprosto kultovní role a jen utvrzení v tom, že Cage je definitivně v prdeli! Ovšem i zbytek obsazení mu slušně konkuroval, Grenier je upřímně fakt sympaťák, překvapivě nehorázně nabušený Schaech je také vážně borec, no a Cusack šňupe s Cagem, takže to je taky jedna velká sranda. Takže opakuji, nevím, co tu všichni proti této zábavné jízdě mají, má koule, je drsná, krvavá, funkční, v rámci možností není co řešit, za mě fajnový kousek! ()

malylada

Nenechte se zmást obalem, lákajícím na Cusacka s Cagem. Kdyby se postava Cusacka vůbec neobjevila, tak si toho nevšimnu, ale chápu, že těch pár minut mělo sloužit k prodeji DVD. Co nechápu, proč tvůrci nutili Cage tolik přehrávat v příšerné paruce a ze dvou hlavních hrdinů dali prostor tomu méně charismatickému. Samotná zápletka se utápí ve spoustě nudných dialozích a pokusy o drsnou gangsterku působí mimo mísu. O akci se netřeba zmiňovat, stejně tak tragická a jen přemýšlím nad těmi debilními zpomalenými scénami, které jen stály zbytečné prachy. Nicholase Cage mám rad a na poslední počiny koukám asi z nostalgie, ale tento byl nejhorší za poslední dobu a to v jeho případě umím leccos odpustit.......2/10 ()

• Film se natáčel v Biloxi v Mississipi v USA. (rafix)