Zasvěcený

Turecko, (2016–2017), 84 h 16 min (Minutáž: 115–143 min)

Réžia:

Uluç Bayraktar

Çağatay Ulusoy, Aras Bulut Iynemli, Çetin Tekindor, Nihal G. Koldaş, Rıza Kocaoğlu, Selim Erdoğan, Ercan Kesal, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu (viac)

Když se Sarpův bratr Umut ztratí a je prohlášen za mrtvého, dává si za to Sarp vinu a těžko se s touto ztrátou vyrovnává. Krátce před dokončením policejní akademie dostane Sarp příkaz infiltrovat se do mafiánského syndikátu vedeného Celalem. Mladý policista poznává svět mafie čím dál hlouběji a seznámí se s Mertem, který se jako dítě živil žebráním na ulici. Sarp díky náhodě zjistí, že je Mert vlastně jeho dlouho hledaným ztraceným bratrem, který je však zavázán Celalovi, od nějž právě dostal úkol. Sourozenecké setkání má tedy jednu vadu na kráse, bratři totiž stojí na opačné straně zákona. Podaří se bratrské lásce zvítězit a překonat všechny nesrovnalosti? (Filmbox)

xxxLussyxxx

Všeobecně Turecké seriály a hlavně o Mafii vůbec nevyhledávám, ale tohle mě zaujalo, protože tam hraje můj oblíbenec z Ferihy (Jediný turecký seriál, který se mi líbil, další Turecké jsem už neměla touhu nějak vidět) a tak jsem si řekla, že se na to aspoň podívám kvůli němu, že on to asi utáhne stejně jako Ferihu, ale že to stejně bude nic moc a možná budu kdo ví co přeskakovat, ale jako takovou pecku jsem nečekala! Čuměla jsem na to s otevřenou pusou a když už si myslíte, že je hlavní hrdina odhalen nebo ten šéf mafie, že už ho mají, tak čumíte s otevřenou pusou, že jakože cože? Jak to udělal? To se samozřejmě poté dozvíte a říkáte si, že jak je to mazané. Upřímně jsem ještě neviděla tak skvěle propracovaný seriál a každá postava něčím upoutala, ať už byla kladný či záporná, každá postava měla něco do sebe, samozřejmě hlavní hrdina v podobě Cagataye byl nejlepší, o tom žádná, ale oblíbila jsem si i vedlejší postavy a to se mi nestává. Za mě tohle byla skvělá jízda a určitě si seriál někdy pustím znovu, až tak nějak zapomenu o čem že to vlastně bylo, ale to za hodně let, protože tenhle budu mít v hlavě hodně dlouho. ()

Danikaa

Ešte pred rokom by som nepovedala, že budem pozerať turecké seriály. Tento som mala v pláne prebehnúť za maximálne 10 hodín. No po prvej epizóde som zmenila názor. Od začiatku do konca napínavé. Çagatay a Aras perfektná dvojka. Nájde sa tu aj trochu romantiky, ktorá nie je na škodu a seriál je pozerateľný aj pre ženy. Za mňa určite áno. ()

Domca94

Jeden z nejlepších tureckých seriálů. Nechybí tu akce, humor, rodina, prostě všechno, co má správný seriál mít. Cagatay opět ukazuje, že je budoucnost tureckého seriálového průmyslu a značně mu sekunduje i Aras, kterého jsem poprvé měla možnost vidět právě zde. ()

Soupalka

Çetin Tekindor prostě nedokáže herecky zestárnout ani zeslábnout. Ať už hraje gangstera, chápavého otce / děda nebo něco jako kmenového guru periferní obytné čtvrti. V tomto seriálu je opět skvělý a i když se chlapci hodně snaží, jejich mafiánský boss je prostě válcuje se svými úspornými pohyby, pomalou řečí  i vypelichaným ocáskem nad širokými rameny. V seriálu mi dost chyběl humor. Škoda. Posledni 3 dily jsem vypustila ze se k nim mozna vratim a nevratila.... ()

ElisR

Zatím nejlepší turecký seriál, který jsem viděla. Cagataye znám z Vyměněných životů (Feriha), což je naprosto odlišný formát. Proměna zbohatlického milovníka za poldu v utajení zvládl nejlépe jak mohl! Arase jsem na turecké scéně viděla poprvé, ale i tomu patří má poklona. Celkově Vás seriál udrží permanentně v napětí, nechybí ani láska, rodina a tradiční turecké hodnoty. Věřím, že seriál zase někdy zhlédnu. A opět ho budu hltat každým dílem! ()

majka02

Jakožto tradiční odpůrce krimi žánru jsem zpočátku očekávala, že mě seriál Zasvěcený nezaujme a odradí už po první epizodě. Překvapivě realistické zpracování akčních scén a důvtipný scénář si mne však už po několika málo scénách naprosto získali a já zhltla všech 39 epizod (kdy každá má stopáž dosahující takřka na 2 a půl hodiny čistého času) jako malinu. Žádnou z těchto epizod bych si nedovolila hodnotit hůře než na 80%, což je stejně úctyhodné jako překvapivé. Podle synopse by totiž divák mohl očekávat stereotypní telenovelu, tento předpoklad by ovšem reálným kvalitám tohoto seriálu nemohl být vzdálenější. Zasvěcený je naplněn hádankami a překvapivými zvraty, které diváky naplní vzrušením. Zároveň napříč své délce neztrácí dynamické tempo, jak by možná mnozí očekávali. Epizodní konflikty přichází a odchází ze hry v ty přesně nejvhodnější okamžiky a dlouhodobé zápletky pak epicky vrcholí ve finálovém třetím dějství, které v rámci celého seriálu považuji za nejsilnější. Celková kvalita seriálu tak postupně vzrůstá a finálové vyústění všech dějových linek je více než uspokojivé. Pokud bych měla vyzdvihnout absolutně nejsilnější bod celého seriálu, poukázala bych na epizody 33 a 34. Jednotlivé dějové konflikty zde v jednu chvíli eskalují se silou atomové bomby a divák není schopen věřit vlastním očím. Zejména pak tvůrčí zpracování rvačky mezi dvěma ústředními hrdiny ve 33. epizodě mi svojí originalitou a surovostí doslova vyrazilo dech... Ačkoliv je smutné vyzdvihovat zde něco tak samozřejmého, je nutné ocenit, jakou mírou inteligence postavy v tomto seriálu disponují. Naprostá většina problémů je zde řešena skrze chytrá rozhodnutí postav, nikoliv zázrakem vzniklým prázdnou potřebou scénáře. Oproti současné mainstream televizní produkci, kterou lze bezesporu označit za línou a šablonovitou, je to extrémně osvěžující změna. Upřímnou pochvalu si zasluhují herecké výkony ústřední trojice herců. Nejsem obeznámena s tím, o jak silná jména se v rámci turecké produkce jedná, ale jejich herecké výkony jsou naprosto excelentní a pro diváky zcela vtahující. Emoční paleta, kterou Cagatay Ulusoy, Aras Bulut Iynemli a Cetin Tekindor předvedli v epizodách 34 a 39, mě bude v mysli velice dlouho pronásledovat... Popravdě, už dlouho se mi nestalo, že by se mě televizní médium tolik emočně dotklo. Vím s jistotou, že k tomuto seriálu se budu kvůli inteligenci postav, scénáře a vybraným tvůrčím rozhodnutím opakovaně vracet i napříč budoucími lety. A cítím extrémní vděk, že jsem měla možnost tenhle klenot objevit, protože Zasvěcený je pro mě ukázkou toho, kam by měla dnešní televizní produkce směřovat. Měla by nabízet nadšení, slzy a napětí. Měla by nabízet vtahující akci okořeněnou špetkou velmi kvalitního humoru. Jaká škoda, že daný projekt nevznikl pod nálepkou americké produkce. Nepochybuji totiž, že by z toho byl světový fenomén... Takto to bude jen a pouze mé soukromé tajemství, které si ovšem s jistotou najde domov mezi mými nejoblíbenějšími seriálovými projekty. Hodnocení 10/10 je zcela zasloužené. () (menej) (viac)