Věštci

• USA Shut Eye
USA, (2016–2017), 15 h 26 min (Minutáž: 40–54 min)

Tvorcovia:

Leslie Bohem

Jeffrey Donovan, KaDee Strickland, Angus Sampson, David Zayas, Susan Misner, Emmanuelle Chriqui, Isabella Rossellini, Dylan Schmid, Mel Harris, Zak Santiago (viac)

Charlie Haverford je podvodník, který kšeftuje s falešnými jasnovideckými výklady. Vlivem úderu do hlavy však začne zpochybňovat svůj cynický pohled na svět, když začne prožívat skutečné věštecké vize, které mohou být předpovědmi budoucnosti nebo jen následky jeho zranění... (AXN)

Morholt

Charlie a jeho žena se živí vykládáním karet a jiným šarlatánstvím, přičemž jejich práce je založena na sofistikovaných podvodech. Část výdělku musí odevzdávat místnímu cikánskému bossovi, což je oba žere a tak se rozhodnou pro sólovou zakázku. Když ale Charlie dostane pecku do hlavy, začne mít podivné vize a jeho dosavadní život se začne víc než komplikovat. Tady jsem neměl problém. První, co práskne do očí, je atraktivní a hlavně neokoukané prostředí, které dává nahlédnot za oponu specifického byznysu. To bylo parádní a pobaví skutečnost, že zámořští cigoši se od těch našich zase tolik neliší. Další silnou stránkou jsou výborně napsané postavy, jimž dominuje ústřední pár, ale zároveň je tu spousta vedlejších charakterů, které jsou také parádní a pro seriál neméně důležité. Vyprávění má šmrnc a výborně odsýpá, nouze není ani o mrtvoly, přičemž zúčastnění si vůbec neberou servítky. A na jedničku se povedl i casting plný neokoukaných herců. Neprávem opomíjený klenot. 90% ()

DavidWebb

***Prvý diel mnohých odradí, ale vydržať znamená užiť si celkom napínavý a pritom zábavný, dobre zahraný príbeh***. Jeffrey Donovan (Charlie) sa v úlohe veštca/podvodníka spolu so svojou rodinou postupne zamotá do ťažko riešiteľnej situácie, ktorá k svojmu vzniku potrebovala viacero vedľajších vetiev a postáv. Navyše sa odohráva väčšinou v prostredí amerických gypsies (cigáňov) a toto sa zase tak často nevidí. Hoci to celé tak trochu pripomína podvodnícku ságu s výstupom kto koho ofajčí viac, mňa osobne celkom bavila aj tá mysteriózna zložka, ktorá sa začne odohrávať po silnom údere do Charlieho hlavy a následnom otrase mozgu. Nie je to žiadna raketová veda a predsa je to celkom sympaticky vymyslené s tým, že je vidno, že scénarista sa s tým pobavil a nenapísal to cez jeden víkend na bujarom večierku. Samotný záver je pomyselná čerešnička a druhú sériu by som zhltol hneď ako by bola k dispozícii. ()

slunicko2

Docela zábavné. 1)  Příběh je standardním konfliktem mezi mafiánskou organizací (zde představovanou americkými cikány - těžko říci, jak věrohodně) a jednotlivcem, který se vzepře._____ 2)  Doslova hvězdou seriálu je 48letý (!) přitažlivý Jeffrey Donovan s urostlou postavou a sportovním držením těla (věštec Charlie). I have a black belt in karate and 6 years of aikido and about a year of Brazilian jujitsu, vysvětluje herec._____ 3)  Jsou tu i další pěkní kluci: 17letý nadějný herec Kanaďan Dylan Schmid (Charlieho syn Nick), 32letý Luke Camilleri (Fonsova gorila Terry) či 29letý Kanaďan Tyler Johnston (Ted)._____ 4)  Zaujal mě i 37letý Australan Angus Sampson (cikánský šéf Fonso)._____ 5)  Termín "Shut Eye" používají kouzelníci, iluzionisté a mentalisté pro označení člověka, který je tak zdatný ve čtení myšlenek nebo mentalismu, že si namlouvá, že má skutečné psychické schopnosti. V terminologii podvodníků je "Nebuď klapka na očích" fráze, která vám má připomenout, abyste se nestali obětí vlastního podvodu._____ 6)  Psáno po první řadě. ()

Gogo333

Donovan mě hodně bavil v Burn Notice a tak sem byl zvědav na jeho nový seriál. Překvapil mě Zayas (Angel z Dextera) o kterém sem nevěděl, že tam hraje, bohužel tam nemá tolik prostoru, ale jeho postava mě zase tolik nezaujala, takže to ani nevadí. Příběh je zajímávý a pěkně se zamotává, nadpřirozeno tomu taky pěkně nahrává. Obsazení pěkných hereček je potěšující, hlavně v některých scénách. Seriál sem skoukl na jeden zátah, ale po finále jsem měl takový pocit, že tomu něco chybělo a nebylo to ono. Škoda, že trochu víc netlačili na pilu. Další sérii asi vynechám. ()