retroslovak

Vynikajúce, bravúrne priam dychberúce!!!! Dôležitým predpokladom kvalitného televízneho filmu / inscenácie je v prvom rade predloha, ktorá bola viac než výborná. Potom skvelí herci Grúberová, ale samozrejme aj Štefan Kvietik sa svojich hereckých úloh zmocnili naozaj bravúrne. Ani ostatní herci nezaostávali. Musím vyzdvihnúť aj naozaj vynikajúce kostýmy a scénu, ktorá dokonale priblížila časy rimanov. Zaujímavé bolo aj poňatie toho celého, rozprával to ako keby Elo Romančík, veľmi pekný úvod a záver. Zaujímavé boli aj prestrihy. Nemalú zásluhu má na tom aj Jozef Bednárik, túto televíznu inscenáciu by som rozhodne ja osobne zaradil do Zlatého fondu. Je veľká škoda, že reprízy sa pravdepodobne nedočkáme, pretože Thornton Wilder je pridrahý, bohužiaľ veľa podobných kvalitných televíznych filmocých skvostov odpočíva v archíve práve z toho dôvodu, že veľa krát sa jedná o zahraničného autora predlohy a je to jednoducho pridrahé. Ostáva len dúfať, že sa to niekedy azda zmení a bude viac peňazí. Ja osobne by som tento snímok zaradil určite medzi prvé, ktoré by sa mali zreprízovať. Väčšinou sa kupujú práva na 3 reprízy v priebehu niekoľkých rokov, tu by naozaj veľmi potešila aspoň jedna repríza. ()