Flákačovi Danielovi nesprávně diagnostikují rakovinu. Jeho následné lži ho zavedou do absurdní pavučiny podvodů, vydírání, podezření a nejrůznějších malérů. (Netflix)

dubinak

1. série nabízí sérii nešťastných náhod a následné maskování jejich důsledků v zaobalené v komediálním krimi kabátku. Jako minisérie by to bylo oukej, ale už v první sérii mi přijde, že není moc co rozvíjet tak, aby to potom nepůsobilo okoukaně. Sick Note nabízí určitou formu černého humoru a dramatu. Co se ale týče toho humoru, není to na britské poměry až taková bomba. Určitě jsem čekala víc scén, u kterých se zasměju. I Nick Frost a jeho enormně tupá postava mě tak nějak neobalamutila a spíše řadím tento seriál do těch čistě průměrných vod. Nic, po čem bych se musela utlouct. Ale na zabití času u Netflixu dostačující.2. série má velmi podobnou kvalitu jako předešlá a tvůrci se tomu snaží dát možná trochu větší rozměr a dramatičtější spád. Nicméně, několik dílů je opravdu nudných a tak Sick Note pořád ještě nepřekročil hranici průměrnosti směrem nahoru. Vedlejší postavy tu zde působí jako nutná výplň příběhu a tak mě nechala i druhá řada poměrně chladnou. ()

Stanislaus

Simulant má (až na první epizodu) příjemně krátkou stopáž a vcelku atraktivní (byť lehce "morbidní") námět. Seriál stojí - a místy i trochu pokulhává - na kolotoči událostí, kde se na původní lež lepí další menší či větší lži a nedorozumění, která ženou děj kupředu, ale i oddalují nějaké rozuzlení. (Nevznikne-li 3. série, nedojde kvůli otevřenému konci v závěru 2. řady ani k onomu rozuzlení.) O humornou stránku seriálu se staral zejména nadmíru nešikovný Nick Frost, jehož nemotornost mě už ale v pozdějších dílech mírně iritovala; dále mě zaujali Lindsay Lohan v roli chladnokrevné gorilí maminy a Daniel Rigby coby policista chorobně zanícený pro případ. Ve výsledku bych celý seriál ohodnotil lepšími třemi hvězdičkami. ()

zdenzo

WEASLEY NA TRIPU Možná právě takto by žil potomek Rona a Hermiony. Jsme ale v jiném století (?) i žánru a sledujeme mj. jak se Frost vyrovnává s absencí parťáka Pegga nebo jak Don Johnson přidává další díl do znovuzrození své (globální) kariéry. Ani jednomu ze tří pánů to však nejede na plný plyn i díky malé snaze scénáristů se odvázat. Přesto po pár dílech velmi slušný britský kousek. 3,4* ()

RigorMortis

Prvá séria ponúka viacero námetov, ktoré by sa dali hlbšie rozpracovať. Často to však vyzerá, že ledva sa seriál rozbehne, už naskočia záverečné titulky. Celá druhá séria je slabšia kriminálka. Britský humor je fajn, Grint opäť vystúpil zo zažitej role Rona Weasleyho a Nick Frost (tentokrát bez Simona Pegga) v úlohe Dr. Glennisa opäť hrá postavu, ktorá nie je najchytrejším šteniatkom z vrhu. Škoda, že seriál nie je úplne dotiahnutý a série pôsobia nevyrovnane. ()

• Názov časti odkazuje na českého huslistu, ktorý je jednou z prvých historicky zdokumentovaných obetí erotickej asfyxie. Rovnakým spôsobom v seriáli umrie postava Kennyho Westa (Don Johnson). (RigorMortis)