Jack London: americké dobrodružstvo

(TV film)
  • Česko Jack London, americký dobrodruh (viac)
Francúzsko, 2016, 96 min (Alternatívna 2x52 min)

Réžia:

Michel Viotte

Kamera:

Michel Viotte

Jack London (a.z.)

Jack London (1876 -1916), svetoznámy americký spisovateľ, autor nesmrteľných kníh Volanie divočiny, alebo Biely tesák, sa stal jednou z najvýraznejších amerických postáv 20.storočia. London sa narodil v období, kedy sa dobýjanie divokého Západu chýlilo ku koncu a Amerika vstupovala do modernej doby. Vo svojich dielach tak dokázal prepojiť minulosť so súčasnosťou, starý svet s novým. Vydajte sa na cestu po stopách mimoriadneho osudu tohto mimoriadneho muža - na cestu za americkým dobrodružstvom... (RTVS)

sator

Zajímavý dokument a tradičně špatný výběr těch co jsou označování jako znalci a kteří rytmus filmu jenom rozbíjejí... V dokumentu můžeme spatřit zvláštní zámek vystavěný na skalnatém ostrohu, jedná se o "Cliff House" na pobřeží San Francisca z roku 1858–1863."Útesový dům" i dnes stále stojí, ale vypadá dnes úplně jinak , postupně prošel za 15 let  šesti zásadními přestavbami. Cliff House nabízí dvě restaurace, neformální restauraci Bistro a formálnější Sutro's. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin českého jazyka a literatury. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o Jacku Londonovi. Vhodnější je ale pustit pouze kratší vybrané pasáže, protože při zařazení celého filmu budou mít problém s udržením pozornosti. Jde o velice zdařilý dokument. ()

zdeny99

Filmová pocta jednoho z nejslavnějších světových spisovatelů, která se doopravdy povedla. Možná je to samotným dokumentem, možná je to životem Jacka Londona, možná je to i tou dobou, v níž žil a možná je to i těmi knihami, co psal. Od každého něco a když se to tak dokonale smísilo dohromady, vnikl tento krásný životopis, který je navíc obohacený spoustu archivních záběrů Jacka Londona a té doby. [19. hodnocení, 1. komentář, 81%] ()

Marze

Jacka Londona jsem v dětství hltal, možná proto, že jsem znamením zvěrokruhu také kozoroh. Takto se do čtyřicítky zhuntovat, to je obdivuhodné. Dokument je pro mě stejně napínavý jako jeho knihy. Pocitově tak na hodinu. ()

klukluka

Díky až otrocké preciznosti jsem se o Jacku Londonovi dozvěděl mnoho nových (nikdy jsem ho hlouběji nestudoval), zajímavých informací, na druhou stranu popis plavby už byl ze stejného důvodu lehce ubíjející. Materiálu na dobrý dokument poskytl J.L. svým životem filmařům požehnaně. ()

• V dokumentu můžeme spatřit zvláštní zámek vystavěný na skalnatém ostrohu, jedná se o Cliff House na pobřeží San Francisca z roku 1858–1863. „Útesový dům“ i dnes stále stojí, ale vypadá úplně jinak, postupně prošel za 150 let šesti zásadními přestavbami. Cliff House nabízí dvě restaurace, neformální restauraci Bistro a formálnější Sutro's. (sator)