Paródia na frankensteinovské príbehy. Príbeh chlapca - siroty, ktorý sa na potulkách svetom ocitá na hrade baróna Frankensteina, uprostred sveta záhadných, ale občas i trochu smiešnych strašidelných bytostí. Hoci je každá z nich celkom iná, jedno majú všetci predsa spoločné - cítia sa osamelo a zúfalo túžia po troche lásky. (oficiálny text distribútora)

Jezinka.Jezinka

Na Pihovatém Maxovi člověk pozná, jak sám stárne. Zatímco jako pubertě se blížící děcko mě nejvíc okouzlovala romantická milostná linie vztahu Alberta a Kláry, v současném pokročilém věku jsem si užívala celý ten pohádkový ztřeštěný svět strašidel, ve kterém se Max (ano, opět kategorie dítěte - Bože, to je krásnej kluk) ocitl a proti němuž je prostředí potulného cirkusu, odkud utekl, málem nuda. ()

zdeny99

Pochmurný kraj upírů, bludiček, vodníků atd., v čele s bílou paní, Drákulou, doktorem Frankensteinem a jeho monstrem nabízí tato pro Čechy poněkud neznámá hororová pohádka. Nebo možná by se dala spíše označit za hororovou komedii, která svým gothickým stylem připomíná PLES UPÍRŮ. Natáčela se v Rakousku, v Salzburgu, Dachsteinu a Hallstattu, tedy pro nás neokoukaná místa, což je velikým plusem tohoto filmu. Navíc tato horská střediska přestavěná na počátek 19. století dopomáhají už tak romantické atmosféře tohoto filmu. Tak jak výprava byla precizní, tak totéž se dá říct o výběru herců. Vedle známých herců (Polívka, Skamene, Satinský, Lasica a Italka Barbara de Rossi) zde hrají neznámí herci z ciziny. Pro mě bylo hlavně překvapení, že upír kterého zde ztvárnil Ferdy Mayne, hrál Drákulu v PLESU UPÍRŮ. Bohužel je tento film pouze ve slovenštině, a tak se na něj nedívá lehce. Chvílemi pestrá škála postav spíše filmu ubližuje, než aby mu pomáhala, což se odráží v hodně překombinovaném ději. [2153. hodnocení, 47. komentář, 78%] ()

honajz2

A já si říkal, že je to celé nějaké ochuzené, že v tom hromada scén chybí a že tam něco vůbec není dořečené nebo nedává smysl... Holt jsem idiot, čekal jsem film podle toho seriálu, ale ne to, že to bude jen brutálně sestříhaný seriál. Já ho kdysi viděl jako děcko, ale už si z něj pamatuji naprosté minimum, takže těžko říct, jak moc by mi teď ten příběh sedl v značně delším seriálovém podání. Fakt bych si to musel celé zopakovat. Jako film to ale není špatné, určité scény mají své kouzlo a ten pohádkový příběh se mi sám o sobě líbil (ať už tím, jak Albert přišel o zip, tak i tím, jak tu láska vše zákeřné překoná - do tohohle žánru to prostě patří), ale prostě to nefunguje jak by mělo. Jak už jsem psal v první větě, dost podstatného tam chybí a kvůli tomu to nedrží moc pohromadě. Spíš to působí tak, jako by se zde vše dělo úplnou náhodou, i když to tak není a v seriálu to nejspíš všechno dotažené je. Tím pádem existenci tohohle filmu moc nechápu. Slabé 3* ()

pytlik...

Dávám za pět, protože mě maximálně pobavil už ten název. Slovenština je vážně srandovní jazyk, to dlouhé á u strašidlá, místo něčeho na zub se hledá něco pod zub a mozek dokáže zmrznout až na kost (dobrá dobrá, ta poslední hláška by byla vtipná i v češtině). Mimochodem, doufám že nebudu opětovně obviněn z prozrazování důležitých věcí z filmu (tzv. "spoilerů"), ale "pehavý" neznamená kulhavý nebo nemocný, jak jsem si původně myslel, ale pihatý. Jinak si pamatuju seriál z dětství, na jeho nádech záhadnosti, mysterióznosti a tak trochu hororu, a už tehdy mi na něm nejvíc vadilo, že se ze sympaťáka Alberta, který nosil coby módní doplněk na čele zip, měl hluboký hlas a obrovskou páru, stal zcela běžný týpek, který se ničím nelišil od ostatních nudných vesničanů, snad jen trošku té síly mu zůstalo. Jo jo, to je hned vidět, jak láska člověka ničí, strhává z výšin, zprůměrňuje. A to ještě bláznil kvůli Barbaře de Rossi, která sice je docela hezká, ale ve filmu moc charakteru neprokázala, chudáka Alberta odvrhla jen proto, že ho viděla jednou (ne vlastní vinou) opilého, zatímco po všech stránkách deficitního Skameneho by si klíďo píďo vzala. ()

Ruut

Celovečerní film Pehavý Max je vlastně sestříhaný seriál Teta do stopáže filmu. Vzhledem k tomu že seriál má sedm zhruba hodinových filmů, tak musel být značně krácet a je to na něm znát. Když jsem na něj nedávno koukal byl jsem celkem zmatený. Pro toho kdo nezná serial je tam příliš nelogičností a má velké problémy si zamylovat všechny ty skvělé svérázné postavičky. A to je škoda. Doporučuji sehnat celý seriál. Jinak je to světlá vyjímka v tvorbě režisera Jakubiska. ()

• Albertovi (Gerhard Karzel) pripevňovali plastový zips na čele lepidlom, z čoho mal početné vyrážky, ktoré sa museli zakryť mejkapom, a preto trávil v maskérni aj dve hodiny. (Raccoon.city)
  • Natáčanie prebiehalo v Hallstadte, Salzburgu, Dachsteine a Boskoviciach. (dyfur)
  • Pri natáčaní scény, kde Albert (Gerhard Karzel) dostane prvý skutočný bozk od Kláry (Barbara De Rossi) a následne spadne do jazera, sa herec skoro utopil. Pod šatami mal vypchávky, ktoré nasiakli vodou a ťahali ho pod hladinu. (Raccoon.city)

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

25.02.2023

Československá kinematografie přišla o jedno ze svých velkých tvůrčích jmen, ve věku čtyřiaosmdesáti let totiž v pátek 24. února v Praze zemřel legendární slovenský režisér, scenárista, výtvarník a… (viac)