Reklama

Reklama

Matky a dcéry

(seriál)
  • Turecko Anne
Dráma / Romantický
Turecko, (2016–2017), 65 h 13 min (Minutáž: 102–139 min)

Kamera:

Ercan Özkan

Hrajú:

Cansu Dere, Berkay Ateş, Can Nergis, Gonca Vuslateri, Serhat Teoman, Erdal Geniş, Arzu Oruç, Tayfun Sav, Vahide Perçin, Beren Gökyıldız, Cüneyt Şen (viac)
(ďalšie profesie)

Epizódy(33)

Obsahy(1)

Zeynep (Cansu Dere) je opustená mladá žena, ktorá má strach z akejkoľvek intimity. Keď ju ako 5-ročnú opustila jej matka Gönül (Vahide Perçin), bola adoptovaná bohatou ženou Cahide (Gülenay Kalkan). Jej skutočná matka Gönül zabila jej otca, keď bola Zeynep ešte dieťa. Gönül bola následne odsúdená a skončila vo väzení. Napriek tomu, že Cahide milovala a vychovávala Zeynep ako svoje vlastné dieťa, zo Zeynep vyrástla osamelá, introvertná dievčina, pretože sa stále cítila ako sirota. Po absolvovaní vysokej školy sa Zeynep chcela začleniť ako fotografka do univerzitnej skupiny, ktorá po krajine pozoruje migráciu vtákov. Keďže byrokracia oddialila tieto jej plány, rozhodla sa počas čakania vziať inú prácu. Začala pracovať ako učiteľka, ale toto zamestnanie sa jej veľmi nepáči, pretože jej povaha je chladná a rezervovaná. V triede však spoznáva malú Melek (Beren Gökyıldız), ktorá jej život navždy zmení. Melek je pozitívne, pracovité a veselé dieťa, ktoré má radosť zo života aj napriek fyzickému a emocionálnemu násiliu, ktorému je vystavené doma. Keď Zeynep dostane správu o svojom odchode na 6-mesačný cestovný program, zastaví sa pri Melekinom dome, aby sa rozlúčila. Zistí však, že Melek bola zanechaná napospas smrti v odpadkovom vreci. Tento šokujúci moment sa pre Zeynep stáva životným míľnikom. Jej poslaním je teraz Melek zachrániť. (TV Doma)

(viac)

Recenzie (3)

Kri-kri 

všetky recenzie používateľa

Nejprve jsem shlédl seriál Moja malá princezná a teprve pak jsem se skrze hlavní dětskou představitelku obou seriálů Beren Gökyıldız pustil i do tohoto tureckého dramatu. Musím přiznat, že se mi na Matky a dcéry nekoukalo zrovna nejlépe. Nemluvím teď o kvalitách seriálu, nýbrž o tíživé atmosféře, která onen seriál po celou dobu provází. Z toho, jakými hrůzami týrání si od toho zmetka Cengize, ale i vlastní matky Şule musela malá Melek projít mi bylo neskutečně teskno a stále jsem doufal ve šťastný konec, který ne a ne přijít. Bodejť by přišel, když ten houf ženských Güneşových byl totálně neschopný k nějakému radikálnějšímu činu. Ani ten reportér s policajtem nebyli schopni si Cengize někde za rohem a beze svědků podat, naopak neustále všichni jen skákali, jak Cengiz a Şule pískají, věčně do nich pro nic za nic cpali prachy a ke konci dokonce i nemovitosti. Snad jen biologická matka Zeynep díky tomu, že půlku života strávila v kriminále oproti ostatním ke konci zbytečně netlachala, ale konala. Seriál je to vskutku těžkopádný, své kvality a jak chytit za srdce má, nicméně kvůli iracionálnímu jednání většiny postav víc jak průměrných 50% udělit nemohu. ()

erisibillova 

všetky recenzie používateľa

Neviem co si o tom mám myslieť. Hodnotené to je bud odpad alebo dosť vysoko. V tv som videla reportaz ako to dabuju, tak som si pár dielov pozrela zo zvedavosti. Sem tam si to aj pozriem, a nie je to zlá vec. Ano, turci su známi tým, že vedia vymýšlať takéto telenovely, ale priznajme si..kto nevie? Aj mexičania už niečo hodili na obrazovky,(napr teraz Zelenu Esmeraldu, ktorá je slepa ako patron, a napriek tomu sa vsade dostane) a priznajme si, ani tá naša tvorba telenoviel nie je o nič lepsia. Kukučka bol totálny trapas,divoke kone takisto.. radšej to aj stiahli z obrazoviek, chlapi neplačú tiež nebolo nič extra, akurat to burlive vino sa ako tak držalo. Ked to nie je priam ten vaš žáner, ani to neskúšajte pozerat...nechytí vás to tak, ako to očakávate. Tí, ktorý vedia, že telenovela je iba moderná rozprávka, tí to možno pochopia . Ale takto blbo sa to koncit nemalo Posledné casty boli sice akože napínavé,ale potom už nudné!Ale celkovo to bolo dobrééé. :) ()

Reklama

argo.smile odpad!

všetky recenzie používateľa

Pozeral som prvú časť kôli jednej "...." a Turci sú serialová háveď tak ako sa aj narodili.Ich seriály sú trápne a citovo vysadené na jemnejšie publikum. ()

Galéria (153)

Reklama

Reklama