Hwarang: Květinoví rytíři

• Južná Kórea Hwarang (viac)

Elitní skupina mladých bojovníků s vynikající morálkou a uměním boje nachází lásku a přátelství v dávné době Tří království v korejské Sille. (Netflix)

Lex.San

Hwarang je přesně tím typem historického seriálu, který jsem si schopen naplno užít. Intrikuje se zde v přijatelné míře, umírá jen minimum postav a vyloženě tragických osudů jsme zde též ušetřeni. Vydařené herecké obsazení umožňuje užít si více linek příběhu, kdy bylo zajímavé sledovat interakce mezi jednotlivými postavami. Hodně dlouhou dobu jsem ale měl problémy s hlavní hrdinkou. Prostě jsem měl pocit, že se její obličej jaksi nehodí do doby dávno minulé. Mám v úmyslu s ní vidět ještě The Magician a uvidím, jak mi bude sedět tam. Hudba, jak už to tak v tomto typu seriálů bývá, byla chytlavá a umocňovala zážitek ze sledování. Odcházím tak spokojen s tím, že i v kategorii historických seriálů se najde něco pro mě - 4* (8/10) ()

Jirka_Šč

Solidní historický průměr, v zásadě x-krát viděné trochu jinak. Neurazí. Nové tváře, pár starých. Zaujala Go Ara, která je dost zajímavý typ. Za mě čistých 70%. ()

ainny

Bavilo mě to. A to tak že hodně. A to finále! Tak skvostné finále jsem už dlouho neviděla. Bez patosu a ještě s humorem. Naprosto ideální stav. Když si k tomu přidám dvojku Sung Dong Il a Kim Kwang Gyu, tak to už je prostě nadstandard. Ještě teď se musím smát, když si na ně vzpomenu. :^))) ()

Ivuse

Miluji historické seriály! A když mají odlehčenější atmosféru, je to o to lepší! :-) Seriál se mi líbil neskutečně, a to doslova od začátku až do konce! Park Hyung Shik v roli krále Jinheunga byl naprosto neskutečný! Majestátnost, která z něj zde srší až na míle daleko, vás nejednou uzemní. Pravdou je, že mi učaroval víc, než hlavní hrdina, šla jsem z něj do kolen pokaždé, když se objevil na obrazovce, ale v pozdějších dílech si získal můj obdiv i Ptačí pes, tedy Park Seo Joon, jeho postava totiž získávala na důstojnosti (i tak se ale nemůžu ubránit přesvědčení, že jemu více seknou seriály ze současnosti :-) ). Minho a jeho rošťácký kukuč si vás musí získat taky, :-) obrovským překvapením pro mě ale byl Tae Hyung z BTS, nebo-li V, nečekala jsem, že odvede tak skvělou práci! Byl pro mě jednou z nejúžasnějších postav. :-D Go Aru miluji, ale myslím si o ní to stejné, co o Seo Joonovi, že jí to víc sekne v moderní době, spíš než v té historické :-) přesto odvedla skvělou práci, obzvlášť se mi líbila v posledních dílech, kdy ji hodili více do gala. :-D Celkově herecké obsazení nemělo chybu, hlavní mistr v podání mého milovaného Sung Dong Ila, obchodník v podání neméně zbožňovaného Kim Kwang Kyua a v neposlední řadě otec A Ro, zahraný Choi Won Youngem... mohla bych vyjmenovávat dál, ale to by bylo na slohovku. :-D Vývoj děje mi šel velmi po chuti, takže k němu nemám jedinou výtku, jen si myslím, že hlavní hrdina by byl již nespočetně krát dávno mrtvý :-D ale to se u historických seriálů stává často. :-D Konec se mi také moc líbil, nebylo tam zbytečné natahování, ale mělo to krásný závěr. Po hudební stránce si mě získala nejedna píseň a ani mi nevadilo, že vykradli hudbu z Pirátů z Karibiku, protože se tam hodila a protože ji miluji. :-D Ovšem někdy přemýšlím, jestli Korejci prostě nemají dobré orchestry, nebo se jim prostě nechce nic nového vymýšlet, protože písně k seriálům bývají moc krásné, myslím si tedy, že by zvládli složit i originální skladby tohoto typu. :-) ()

kklepkaa

Dlouho jsem Hwarang odkládala. Trochu mě děsil počet dílů a pravda je, že seriál by si s 16 díly v pohodě vystačil, ale i když se to občas trochu vleklo, vlastně to byla celkem zábavná podívaná. Chemie mezi Hwarangy byla skvělá, škoda, že neměli víc interakcí. Hlavní hrdinka mi nebyla nepříjemná, ale mohlo jí tam být méně, to je fakt. Minho s V byli neskuteční "ťutíci" :-) ()

Merkin

Je to pohodovka s jednoduchou zápletkou a jasným cílem, jenže je celá taková navoněná, vyfiňtěná a dýchá z ní kamarádství. Je to svým způsobem jedinečný seriál, v němž i ty smutné záležitosti na diváka dopadají jako pírko, prostě správně šílená komedie o správně šílené partě. ()

mrtvej pes

Nepamatuju si, kdy jsem se naposled u historického a korejského dramatu takhle bavila. Zhlédla jsem seriál během dvou dní. A to jsem pokradmo psala i bakalářku. Ani jeden díl mi nepřišel výrazně slabý; pravda, že těch výrazně pádných taky až tolik nebylo, protože kvalita se konstantně držela. Děj se pohybuje na lehčí notě, jde hodně o diplomacii a trochu o humor. Machinace tu jsou - ale naštěstí se nijak přehnaně netrpí, neumírá a není to překombinované. To zase neznamená, že by se nebojovalo a netekla krev, nebo že by nakonec o nic nešlo. Ono jde totiž nejen o trůn. Můžu si jen povzdechnout, kdy zas takhle komplexní postavy objevím, abych si oblíbila opravdu všechny. Každá hwarangská květinka měla svůj příběh, svou motivaci. Vztahy mezi hrdiny (a hrdinkami!) byly velmi vrstvené. Odpovídaly tomu i výkony herců. Příjemně mě překvapili mnozí kpop idolové. (V!) Ještě lepší pak byly obě herečky - a královna, uznávám, taky. Za sebe dávám plný počet, a to jsem se prve bála, že mě dvacet dílů ubije. Klidně bych jich ještě jednou tolik zvládla. ()

jarah

Seriál natočený na kvalitný materiál mi urobil obrovskú radosť. Jeden z tých, ktoré dokážu navodiť filmový zážitok, na rozdiel od nemenovaných, pri ktorých má divák pocit, že sleduje československú inscenáciu zo sedemdesiatych rokov. Láskavý humor, pútavá téma a výkony hercov podfarbené soundtrackom vytvorili dokonalú atmosféru. Trocha úsmevný pohľad bol na dvoranov aj dedinčanov s dokonalým chrupom, ale nevadí. Hlavná hrdinka mi nesadla, tejto herečke som zatiaľ neprišla na chuť. Nemá v tvári žiadny výraz, nedokáže prenášať na diváka emócie, jediná jej mimika je rôzna intenzita stiahnutia a skrútenia pier. Pri sledovaní seriálu som sa nedokázala zbaviť pocitu, že dnešný JK zábavný priemysel s pretlakom krásnych, mladých hercov, ktorí cez obrazovky ovplyvňujú nálady širokej diváckej obce sú akýmsi moderným Hwarangom. Na druhej strane ma vážne bavil výkon hercov, ako sú Kim Won Hae, či Sung Dong Il a jeho šialený výraz majstra Hwarangu, alebo Kim Kwang Gyu, ktorý za ním v zábavných situáciách vôbec nezaostával. Konečne som Choi Won Younga videla v kladnej úlohe a veľmi mu to pristalo. Moja divácka duša vrní blahom. ()

janovrom

Nemůžu si pomoc, ale všechna korejská historická drama, která jsem zatím viděl, mi připadají, že se u nich vlastně nic nedělo a všichni se super bavili a hráli fotbal...jako mají super chvilky, ale podle mě málo. Stačí si proklikat epizody, vybrat ty nejlepší části a bohatě by to stačilo. ()

Meeryan

Nebavilo mě to a pomalu si už nevzpomínám čem to bylo.... hvězdička je za scénu Soo Yeon která chytne za zadek Ban Ryu Ranga... to mě pobavilo. Hwarang je spíše pro fandy hezounků... Těšila jsem se na Go Aru, Hyungsika, Seo Joona, ale fakt mi seriál nesedl... ()

Barbuchaa

Pokud máte rádi bromance, tak tady je jedna z nejlepších co jsem zatím viděla. Jediný důvod proč nedávám 5* je hlavní ženská postava...vlastně všechny tři ženské postavy. Hlavní dělá pořád divné obličeje a chová se naprosto hloupě, druhá je bezdůvodně krutá a královna má za sebou tolik botoxu a operací, že bohužel už má jen jeden výraz. Pokud se ale podíváme na pánský ansámbl, tak je to něco úplně jiné. Snaha o upoutání dámského publika je zjevná, už jen obsazením zpěváků ze skupin jako BTS nebo SHINee, ale mě popravdě prostě baví ta jejich chemie, která byla tak výrazná, že si chlapci ve Wooga Squad ( která se tu zformovala z Seo-joon Park, Hyung-sik Park a V) dělají pranky i teď. Je to poprvé co jsem si říkala u ústředního milostného trojúhelníku, že by se prostě kluci měli vykašlat na hlavní hrdinku a raději zajít na pivo. Asi nejvíce ale oceňuji konec, který netrpí klasickými problémy Kdramat. ()

Deeus

Korejští tři mušketýři, akorát že místo mušketýrů tady máme bandu bišíků. Historie smíchaná s moderními vlivy není zase tak častá, takže oceněno jako hezké odlehčení. Ovšem co se postav týče... Hlavní hrdinka má skvěle nastřelenou povahu, opilé entré a vůbec působí zajímavě, bohužel se to pak časem ztratí v neustálých slzičkách. První ze dvou mužských protagonistů v zásadě žije z toho, že charakter mají všichni kolem něj, ten druhý má zpočátku boží roli “pana úchyla”, později je tam jakýkoli vývoj dost citelně a repetitivně zbržděný královnou mamá. Drama, které se tak začne zamotávat, mě u toho udrželo navzdory místy hrůznému humoru až do konce (ale musím uznat, že některé kousky jako Ban Ryu a jeho “sexuální harašení na ulici” byly fakt skvělé). Sečteno, šlape to na paty Supernatural v tom, kdo pro koho kolikrát schytal šíp a kdo by pro koho umřel, ale s tím se tak v asijských dramatech počítá. Trochu rostu z těch popíkových songů v každé epizodě, ale jinak se mi hudba místy zdála fakt padnoucí a zdařilá ke zvolenému historicko-modernímu pojetí. Mohlo být méně flashbacků, které zvlášť ke konci vyskakovaly jak kobylky, a občas mi už opravdu vysloveně vadil způsob sestřihu, kde se skákalo ze scény do scény v každé epizodě jinak, aby se něco osvěžilo a připomnělo, až na to, že to pokaždé vyznělo jinak, ale celé minuty se v tom promrhaly stejně (výskyt tohohle nešvaru spíš ve druhé polovině série). Taky mi úplně nestačilo rozřešení několika komplikovaných vztahů, ale holt to už je zmlsanost. Podtrženo... stálo to za zhlédnutí coby zpestření, navzdory zmíněným chybkám, ale do paměti se to asi nevyryje nadoživotí :) ()

maneki_neko

Nádherně zpracovaný seriál z dob krále Jinheunga. Všichni herci odvedli ukázkovou práci, jsou velmi sympatičtí. Autoři se přesně trefili do cílové skupiny teenagerů, protože děj ozvláštnili geniálními hláškami, milostným trojúhelníkem, vtipnými vsuvkami a překrásnou hudbou. Moc se mi líbí kostýmy a účesy z této doby, jenž tady herci pyšně předvedli. U dobových seriálů se většinou děj točí jen okolo únavných historických událostí, ale zde z toho udělali naučnou a zároveň líbivou podívanou obzvlášť pro ty, kteří se o světovou historii zas tak nezajímají nebo jim dělá problémy si zapamatovat historické události, jako třeba mně. ()

Bumkybunny

Na tohle se tak dobře kouká. Tolik pěkných chlapců s dlouhými vlasy a chováním, které téměř nemá chybu. Bohužel pouze téměř. Veškerá jejich racionalita je v čudu, jakmile kolem nich projde jedna určitá ženská, která je ale dost přihlouplou karikaturou toho našeho 'křehkého pohlaví.' V jednu chvíli kňučí a brečí, ale pak najednou se z ní začnou úplně bez důvodu sypat moudra, až si člověk říká, jakému filosofovi je asi šlohla. Fakt už jsem si přála, aby se dvě hlavní mužské postavy probraly ze snu a začali se chovat normálně, protože vidět je motat se kolem jedné fňukny jako banda podpantofláků vážně bolí. Tak, teď, když jsem si vylila zlost, přejdu k tomu pozitivnímu. Hwarang má dobrý příběh s fajnovými plottwisty a udržuje diváka v nevědomosti a napětí do posledních chvil. I když byla pro mne většina předvídatelná, byla jsem ráda, že tomu tak bylo a seriál skončil tak jak skončil. Musím ještě zmínit skvělé bojové scény a soundtrack, který mě občas donutil zadržet dech. Doufám tedy, že moje prvotní kritika nikoho neodradí, protože to rozhodně stojí za to zhlédnout. ()

safiyuki

Nejmodernější historické drama jaké jsem viděla. A že jsem jich viděla hodně :D. Dávám 4 hvězdičky, a to kvůli pěkným tvářičkám a solidní hudbě. Dějově to nebyla žádná sláva, ale dalo se na to dívat. ()

RhiannonEsme

Tuto sérii nepovažuji až tolik za historickou jako spíš romanticky zábavnou v působivých historických kulisách. Těžko asi měli někdy v 7. století ve městě diskotéku pro zlatou mládež nebo obdobu amerického fotbalu... Děj je, až na dvě nešťastné události na začátku a na konci, příjemný a veselý, proto jsem si tento seriál moc oblíbila a pouštím si ho, když se necítím nejlíp. Krásní kluci, kteří se učí, zamilovávají, soupeří a usmiřují, a přitom získávají životní moudrost a dospívají. Jsou tu zobrazena nejhezčí léta lidského života, na která asi nikdy neomrzí se dívat. A hlavně: hurá, konečně jednou dobrý konec u Korejců! Kdo měl být králem, stal se králem, kdo se měl vzít, se vzal. Tak se mi to líbí! ()

Nam.94

Hwarang jsem začala sledovat jen kvůli Taemu, stejně jako polovina diváků co se dozvěděla, že Taehyung je v seriálu. Sledovala jsem to v době kdy jsem se snažila si k Taemu vybudovat nějaký vztah. (Né že bych ho neměla ráda, jen jsem mu úplně nepřišla v té době na chuť) A svůj účel do splnilo, Taeho jsem začala brát jako vtipného, mladého hocha s krapet "divným" chováním. Od Hwarangu jsem tím pádem moc nečekala, první díl mě nebavil (koukala jsem asi ve 3 ráno) a chtěla to vypnout ale nevypla, říkala jsem si že zkusím ještě 2 díl a pokud mě to nezaujme vypnu to. První díl byl vlastně jen o seznámení se s Ptačím -mužem a jeho přítelem, princem, s jeho fake sestrou (který jsem do dnes nepřišla na chuť, celý seriál měla jeden výraz, žádné emoce a  chovala se divně a nelogicky) a královnou (na kterou mám stejný názor jako na tu "sestru", kdykoliv se objevila na scéně dávala jsem oči v sloup). Nepřišla jsem ani na chuť Psímu muži, snažil se chovat odvážně ale taky dělal dost blbosti, další věc co mi vadila byl jeho neustálý křik... Prince jsem si vcelku oblíbila, přála jsem mu, aby se dostal na trůn, aby se "od"miloval od tý holky a začal se chovat více jako chlap. Seriál to nebyl špatný pokud chcete průměrnou historickou slaďárnu která zaujme spíše herci než příběhem, Minho se celou dobu choval jako zlatíčko, ten chlap se kterým se neměl rád (nevim jak se jmenuje snad víte koho myslím, ten jak byl s jeho ségrou) se mi od začátku líbil, sice to byl malinko fuck boy ale měl v sobě něco, co se mi líbilo a celou dobu v něj věřila, že se zlepší jeho vztah s ostatkem hlavních hrdinů. Tae tam byl králem komedie, svoji roly dost dobrým způsobem přeháněl takže vždy pobavil. Z dam co tam byli mám jediný pocit, v životě je už nechci vidět:D, královna byla bezdůvodně zlá. Hlavní hrdinka byla celou dobu dost odměřená a divákovi nedala jediný důvod si ji zamilovat, princezna byla to samé co královna, na facku.. Mužské postavy jsem si (až na ptačího může) oblíbila, ženské postavy mi lezly celou dobu krkem. Celkově to hodnotím 3/5  příběh byl jednoduchý, díky Taemu vtipný a díky ostatním mužům dost příjemný na pohled. Koukla bych se na to znovu? Ne, bylo to zbytečně dlouhé a některé části byli o ničem. Jediné co zpětně stojí za zhlédnutí je kompilace funny moments na YouTube. Koukněte se na to, pokud chcete lehký ale dlouhý seriál nad kterým nebudete muset přemýšlet a necháte se jen okouzloval hezkými tvářemi idolů. ()

skorpik42

Pre mňa jeden z najlepších seriálov, park Seo Joon a Park Hyung Sik podávajú skvelé výkony, veľa príjemných tvárí, ani v jednom diely som sa nenudila. Jediný kto mi vadil bola ženská predstaviteľka. A ešte je tu skvelá hudba. ()

TedyM

Vtipné, oddychové a hezky se na "to" kouká :) Navíc se to snaží jít nevyšlapanými cestičkami. Kluci měli mezi sebou super chemii, je vidět, že si sedli i mimo kamery. ()