Sladká pomsta

• Turecko Tatlı İntikam (viac)
Turecko, 2016, 60 h (Minutáž: 120 min)

Réžia:

Barış Erçetin

Kamera:

Barış Işık

Hudba:

Alp Yenier

Leyla Lydia Tuğutlu, Can Nergis, Hazal Türesan, Furkan Andıç, Cüneyt Şen, Eylül Su Sapan, Kerem Atabeyoğlu, Erdoğan Tutkun, Büşra Develi, Zeyno Gönenç (viac)

Mladá a krásna Pelin (Leyla Lydia Tuğutlu) nikdy nemala šťastie v láske, konečne si však ide vziať muža svojich snov. Ale ženích Tolga (Can Nergis) sa priamo vo svadobný deň vyparí a Pelin ostane na ocot. Po tejto hroznej udalosti je pre Pelin takmer nemožné žiť šťastne a začne veriť, že sa to všetko stalo kvôli niekomu, koho stretla vo svojom doterajšom živote a ublížila mu. Všetko sa začína Pelininým pátraním po dôvodoch svojho obrovského nešťastia. Keď začne intenzívne rozmýšľať o svojej minulosti, spomenie si na Tankuta Sinana (Furkan Andıç), zakríknutého mladíka, ktorý bol do nej zamilovaný počas vysokoškolských čias. Pelin ponížila Tankuta Sinana pred očami všetkých spolužiakov až do takej miery, že so zlomeným srdcom bol nútený opustiť školu a začať nový život. Odišiel do zahraničia a stal sa úspešným kuchárom. Po nejakom čase sa však vrátil späť do Turecka a otvoril si vlastnú reštauráciu. Pelin verí, že ak nájde Tankuta Sinana a ospravedlní sa mu, tak má ešte šancu zbaviť sa tejto kliatby. To však nebude vôbec jednoduché, pretože Tankut Sinan už zďaleka nie je ten istý človek ako kedysi. Stal sa z neho príťažlivý a sebavedomý muž. Pre Tankuta Sinana tak nastal práve ten správny čas, aby sa mohol Pelin za všetko pomstiť... Pelin preto navrhne, aby bola jeho asistentkou v reštaurácii. Zvládne ale dievča pochádzajúce z bohatej rodiny pracovať? (TV Doma)

Soupalka

Furkan Andıç má úžasný hlas a Leyla Lydia Tugultu je rok od roku krásnější (jen by to sneslo asi tak o 1/2 kg méně makeupu aby nevypadala jako figurína z výlohy). Navíc oba s přehledem mohou hrát košíkovou i za předpokladu, že si Pelin sundá lodičky, což moc často nedělá. Tož se na to dobře kouká a navíc je to docela krátké. Ale jinak -  komedie postupně vyprchá a seriál se mění na obvyklou lepenici "seni seviyorum - git - gitme" a "všichni nám pořád kladou překážky" v minimálním rozsahu exteriérů i interiérů a tak nemá moc čím  zaujmout. Snad s  výjimkou upoutávky na produkty  řady kvalitních oděvních butiků.... ()

Arsenal83

Jedna z mála tureckých telenoviel, ktorá sa dala pozerať. Hlavne kvôli tomu, že mala rýchly spád, bola humorne ladená a hlavne tam v kuse nikto neplakal, srdcervúce sa nebil od nešťastia do pŕs a dokonca sme sa vyhli aj tragickým hereckým výkonom. Hlavne Leyla Lydia Tuğutlu prekvapila, keďže ako bývalá Miss Turecko by som neočakával, že bude takto v pohode hrať, a jej mimika bola hlavne v prvej polovici seriálu veľkou ozdobou seriálu, dodávajúc mu ten vtipný šmrnc. Seriál však postupom času získava na nedostatkoch. Mnoho postáv, dokonca hlavných, len tak zmizne, ich osud sa nevysvetlí a aj po poslednej časti ostalo toľko otáznikov, že až nerozumiem, prečo bola Sladká pomsta ukončená takto priskoro. No, priskoro, samozrejme len na tie oficiálne pomery. Pretože seriál má pôvodne 30 častí, no slávna TV Doma to dokázala zostrihať na 82... Na turecké pomery ale výnimočne dobrý kúsok v tomto žánri. ()

carly

Prijemny serial, ktory potreboval este tak 30 minut, aby bol uspokojujuci. Dva extra diely, aby potesil. A asi este 20 dielov, aby sa fakt vydaril. Ma humor, melodramu, akciu, krasu a hlavne vela vela lasky. K rodine, priatelom, partnerom. Ma super hudbu. Postavy, ktore vam prirastu k srdcu, aj ked sa clovek obcas pyta, ci sa medzi nimi vsetkymi dokopy najdu aspon tri funkcne mozgove bunky. Po casovom skoku sa z toho stava trochu iny pribeh, ale hlavni hrdinovia nestracaju nic zo svojho sarmu. Ani vtipu. Co som extra odcenila bolo, ze vsetci medzi sebou komunikovali. Snazili sa nedorozumenia a klamstva a tajomstva vyriesit. Niekedy tie rozhovory nedavali tak uplne zmysel, ale neviem povedat, ci to bola chyba originalu, prekladu, alebo oboch. Uzivala som si vsetky postavy, este aj antagonistov bola radost neznasat, ale najlepsi predsa len bolu Leyla a Furkan. Maju medzi sebou tolko chemie, ze by mohli zasobovat elektrinou stredne velku krajinu cely rok a este by im ostalo. Snad niekoho napadne ich uzasnu suhru znovu vyuzit. Na mojom watchliste by so to ocitlo hned. ()

Kri-kri

Tohle že má být komedie? Snad prvních pět dílů, o tom by se ještě dalo uvažovat, ale ve zbytku seriálu by divák vtipné momenty našel jen stěží. Začátek sice vypadá celkem svižně a roztržitá, hubatá a přespříliš žárlivá Pelin připomíná role Natalie Oreiro z argentinských telenovel, jenže velmi brzy původně svěží děj sklouzne do typicky kýčovitého patosu a množství vycpávkových scén. Kdyby se scénáristé drželi toho, že Pelin pracuje v restauraci, což by vyvolávalo komické situace, mohl z toho být vcelku koukatelný seriál. Jenže nejenže Pelin restauraci velmi brzy opustí, ale na scénu přijde ne jedna, jak to v podobných seriálech bývá, ale rovnou dvě žárlivé psychopatky, což už je přece jen trochu moc. Ke všemu hlavní mužský hrdina Sinan je totální debil neschopný cokoliv objasnit nebo se v patřičnou chvíli řádně obhájit, což předvádí zejména v poslední třetině seriálu poté, co uteče ze své vlastní svatby, rok o sobě nedá vědět a pak nedokáže Pelin, rodině ani přátelům logicky vysvětlit důvod svoji nepřítomnosti a pouze vyvolává žárlivé scény a napětí. Škoda, začátek nevypadal zle, ale po pár dílech a hlavně poslední třetina seriálu je totální utrpění, proto víc jak 1 * 20% nedám. ()

Danikaa

Dobrý začiatok, no nemastný neslaný koniec tej veľkej lásky medzi Sinanom a Pelin. Po mnohých hádkach a nedorozumeniach, sa nedá veriť v ich šťastné manželstvo. Najviac sa mi páčil vzťah Pelin s otcom, vzťah medzi kamarátkami a vzťah zamestnancov reštaurácie. Preto tie 3 *. No záporných by by bolo oveľa viac. Škoda, dobrá hudba, dobrí herci, pekné kostýmy, ale hádky, podrazy, klamstvá, nevyjasnené problémy a divný scenár. Ak by sa dalo, tak 2,5*. ()

B.Wilde

Hlavní pár má skvělou chemii a příběh je z velké části taková příjemná romcom oddechovka, u které se člověk zabaví, ale zároveň má příběh i správný vývoj a spád. Je fakt, že později jsou v ději i prvky dramatu, takže to asi bude sedět jak komu (díky tomu, jak se to nedrží jednotného stylu a to především v druhé etapě seriálu) ale mě i tak seriál bavil od začátku do konce. Pelin a Sinan jsou prostě super dvojka a hodně jsem si je oblíbila. Samozřejmě tu byly i jisté nedokonalosti: Vedlejší postavy pro mě až tak zajímavé nebyly (a někteří tam byli fakt vyloženě na pár facek) a byla dost škoda, že natáčení bylo ukončeno dříve... je to dost vidět ve finále, kde je to hodně urychlené. Také tam je rozjetých pár věcí, co by potřebovaly dovysvětlit, ale už na to zjevně nezbyl čas a prostor. To už je ale nešvar turecké produkce. Za hlavní pár musím udělit 9* z 10, protože to tam táhli od začátku do konce a jestli někdy budou spolu znovu hrát v dalším seriálu, mrkla bych se bez váhání. ()

Domca94

Roztomilá turecká romanťárna. Leyla Lydia spolu s Furkanem tvoří zajímavý pár. Zajímavé je, že ani ostatní postavy nejsou upozaděné, naopak mají poměrně velký prostor. ()

wdc

Některé dialogy jsou nesmyslně afektované/rychlé/patetické s tím, že to má být vtipné, což je podle mě nepříjemné/otravné. Hlavní pár nemá dostatečnou chemii. Občas příliš dlouhé pohledy do jejich xichtů. Mírně snobské, soustředí se na vizuální kvalitu/formu, ale obsah je horší. ()

Zdenka23

Skvělý turecký seriál, oceňuji výborné herecké výkony Furkana Andica a Leyly Tugutlu, tvoří velmi roztomilý pár. Seriál je plný akce, romantiky, výborná kamera, krásné kostýmy i prostředí, vtipné vedlejší postavy, důraz na detail a cit. Oceňuji, že hlavní pár tam měl dostatek prostoru na plno zajímavých společných scén, že scénář nebyl prvoplánový, jako v některých ostatních seriálech - první díly se milují, pak se sto dílů hádají a v závěru jsou spolu. Ideální humorná oddechovka na dlouhé zimní večery. ()

ivoo2

Chválim slovenský dabing. Vtipné aj emotívne zároveň. Jedena z najlepších novodobých tureckých "telenoviel". Medzi hercami bola ozajstná chémia a hodili sa k sebe. ()