Hayat Şarkısı

• angličtina Flames of Desire
Turecko, (2016–2017), 114 h (Minutáž: 120 min)

Réžia:

Cem Karcı

Scenár:

Melih Çam, Mahinur Ergun, Ha-yeon Jeong (pôvodný scenár)

Kamera:

Aras Demiray

Tayanç Ayaydın, Ecem Özkaya, Seray Gözler, Ahmet Mümtaz Taylan, Pelin Öztekin, Osman Alkaş, Deniz Şen Hamzaoğlu, Deniz Altan, Aydan Taş, Birkan Sokullu (viac)

Soupalka

Seriál je v podstatě standardní telenovela pro široké spektrum diváků různých věkových kategorií na téma jedné trochu rozvětvené a propletené rodiny. Počet manželských dětí se snaží překonat počet nemaželských a časem se to i daří, všichni se postupně milují nebo hádají, urážejí nebo usmiřují. Hodnotím vysoko ne proto, že by se jednalo o nějaký zásadní umělecký počin a intelektuál ať si raději určitě pustí Buňuela nebo dokument. Vysoké hodnocení si ale zaslouží filmařina v rámci daného žánru - skvělé obsazení i výborné herecké výkony včetně dětí, krásně vyvážené typové nastavení hlavních i vedlejších postav (u mne jednoznačně vede dědeček a babička), to jak nikdo není až na výjimky úplně špatný ani kladný a postavy jsou díky scénáři i hercům až neuvěřitelně reálné co do svých pohnutek, snů či rozhodnutí. Seriál opravdu nenudí. Za zmínku stojí i neošizená výprava a opravdu kvalitně a až nezvykle v detailu dotažený scénář (adaptace původně korejského scénáře). Je třeba zjevné, o co více dostal prostoru v této telenovele komediální talent a "živé" herectví Burcu Biricik ve srovnání např. s pozdějším seriálem Kuzgun, kde její postava je herecky více utlumená a, byť opět hlavní, je mnohem více mdlá. ()