Royal Rumble 2017 se uskutečnilo 29. ledna 2017 v Alamodome (San Antonio, Texas). Na kartě se sešlo osm zápasů.

1) Kickoff: Nia Jax vs. Sasha Banks
2) Kickoff: Cesaro & Sheamus vs. The Club (Raw Tag Team Championship)
3) Kickoff: Becky Lynch, Naomi & Nikki Bella vs. Alexa Bliss, Mickie James & Natalya
4) Rich Swann vs. Neville (Cruiserweight Championship)
5) Charlotte Flair vs. Bayley (Raw Women's Championship)
6) Kevin Owens vs. Roman Reigns (Universal Championship No DQ Match)
7) AJ Styles vs. John Cena (WWE Championship)
8) Royal Rumble Match (TheSpearCZ)

Bobik9

BAYLEY VS. CHARLOTTE - 2*. KEVIN OWENS VS. ROMAN REIGNS - 4*. RICH SWANN VS. NEVILLE - 3*. AJ STYLES VS. JOHN CENA - 4*. ROYAL RUMBLE MATCH - 5*. ()

GTS_PUNK

Prvá z "Big 4" PPVs odštartovala rok 2017. "Royal Rumble" patrí všeobecne k mojim obľúbeným podujatiam a keďže sa jednalo o jej tridsiate výročie, tešil som sa o to viac. Ako to už však pri WWE býva zvykom, opäť som po troch hodinách sledovania musel na konci konštatovať veľké sklamanie. Sklamanie, ktoré od celkovej tragédie dokázal zachrániť len zápas o titul šampióna WWE medzi AJ Stylesom a Johnom Cenom. Dynamika, akcia, súboj v ringu, žiadne hlúposti a vyše dvadsať minútový timing učinili z ich zápasu zápas večera. Netvrdím to poprvýkrát, keď poviem, že týmto dvom to spolu v ringu naozaj ide. Je medzi nimi až nevídaná chémia, ale to je pre diváka jedine dobre. Ich zápasom, ktorý sa nakoniec skončil víťazne pre Cenu, sa však dobré momenty tejto show začínajú a končia. Zápasy o ženský titul, Cruiserweight a Universal boli viac menej priemer. Cez ne sme sa preniesli k zápasu, na ktorý sa najviac tešili všetci - tradičný zápas Royal Rumble s 30 účastníkmi. Značka prinášajúca so sebou tradične šokujúce návraty, debuty či "one night only" vystúpenia a takisto aj dychberúce momenty tento rok sklamala na plnej čiare. Žiadne zo spomínaných vecí sa nekonala a pomyselným klincom do rakvy bol tridsiaty účastník zápasu, ktorý v žiadnom prípade nepotešil väčšinu divákov po celkom svete. WWE Royal Rumble 2017 je hneď na úvod roka sklamaním na plnej čiare a ani účasť starých harcovníkov ho nedokázala zachrániť. Práve naopak. Dovolím si tvrdiť, že part-time vystúpenia dominujúcej trojice na plagáte k show, sú vo veľkom množstve prípadov na škodu a bolo by lepšie ponúknuť toto miesto mladým nádejným talentom. Talentom, ktoré by mohli práve takýmto shows vyzdvihnúť úroveň do výšin na míle vzdialených dnešnej kvalite. ()

• Oficiální skladbou show je píseň „Blow Your Mind“ od Ohana Bam. (TheSpearCZ)