Vzrušujúca práca v luxusnom hoteli – to je vysnená budúcnosť, ktorú si predstavuje Saliya (Kostja Ullmann) už od detstva. Ako teenager však začne strácať zrak, až nakoniec vidí len slabé svetlo a matné obrysy. Svet vidí akoby naň pozeral cez mliečne sklo. Zdá sa, že jeho životný sen je v troskách. Saliya aj napriek svojmu handicapu postupne získava väčšie sebavedomie, vracia sa do normálnej školy a nakoniec sa dokonca odváži poslať prihlášku na stáž do päťhviezdičkového hotela. Vďaka dôkladnej príprave, pozitívnemu prístupu a hlavne s podporou veľkého blafovania uspeje a miesto získa. Len nikomu neprizná, že vlastne tak trochu skoro vôbec nevidí...  Odhalí ho až jeho nový priateľ a kolega Max (Jacob Matschenz), ktorý mu pomáha, aby sa vysporiadal s ťažkými situáciami a úlohami, ktoré prevádzka veľkého a špičkového hotela prináša. Saliya sa po nociach učí naspamäť všetky trasy, počty schodov, prestieranie stolov... Vtĺka si do hlavy tvary predmetov, rozmiestnenie vecí v bare a v izbách pre hostí. V jeho prípade platí, že je nakoniec schopný robiť svoju prácu poslepiačky. Behom svojej praxe v hoteli si aj napriek svojej zrakovej vade všimne Lauru (Anna Maria Mühe), bláznivo sa do nej zamiluje a vyzerá to tak, že okrem zraku naviac stratí aj srdce, a bohužiaľ, i rozum. Jeho blamáž začne dostávať praskliny a hrozí, že nakoniec neuspeje ani v láske a ani v hoteli... Našťastie nielen film, ale aj skutočný život máva rád šťastné konce. (CinemArt SK)

zette

Jedine, co mi na teto pekne komedii vadilo, byl nasroubovany do deje afgansky chirurg, ktery v Nemecku myje nadobi... Jinak moc hezky film o tom, ze kdyz clovek ma vuli, nic by mu nemelo stat v ceste. Snad az na to zdravi. Atraktivni prostredi luxusniho hotelu, zajimave postavy, par vtipnych situaci... Film dopadl nad me ocekavani. ()

chrispe

Příjemný film na který jsem narazila náhodou v televizi a jsem ráda, protože kdybych se měla rozhodovat podle toho hroznýho plakátu a nudnýho názvu, tak by to nevyhrál a takhle jsem byla mile překvapena. Hlavní hrdina je sympaťák, nebylo to přeromantizovaný a to, že je to napsaný na motivy skutečného životního příběhu mi přijde trochu šílený. Klobouček. ()

TheEvilTwin

Němci přišli s pohodovou feel good komedií, od které bych až tak příjemnou podívanou ani nečekal. Vše od ústředního nápadu, kdy slepec předstírá, že vidí, aby jej zaměstnali v hotelu, přes veškeré zábavné momenty i fajn finále, je na dobré úrovni, dokáže pobavit, pohladit po duši a slabší diváky i rozbrečet. Výsledkem je oddechová rodinná jednohubka, která vlastně ani nemá hluché místa či jiné mínusy a zkrátka a jednoduše baví. ()

Paldiny

Sympatická vec, ale to som vedel už z traileru. Od podobného filmu vlastne nič iné ani nečakám a ani nechcem. Stačia mi postavičky čo svojim konaním nepijú krv, stačí mi tam kúsok vtipu, znesiteľná dávka pobláznenia a nejaká tá dramatická nôta navôkol. A tá bola netuctová aj keď pracovala s x-krát omletou pointou, že všetko ide, keď nechýba vôľa. ()

Benedygtus

Romanticka komedie, ktera se ale uspesne vyvarovala lecjakemu klise a az na poslednich cca 30 minut bych nemel, co vytknout (trochu prehnany uplny konec a i "drogova" linie mi do toho vubec nesedela.. ale tak treba to tak bylo i v te skutecnosti, podle ktere to je inspirovano), ale i tak je to velmi povedene s dobrym humorem. ()

• Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)
  • Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar, v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově a ve Westendu v Mnichově. (BMW12)