Noční děti

• Taliansko I Figli della Notte (viac)

Giulio, sedmnáctiletý mladík ze zámožné rodiny, je poslán do internátní školy. Na tomto odlehlém místě v Alpách, kde neotřesitelná pravidla zamezují veškerému kontaktu s okolním světem, se spřátelí s podivínským Edoardem. Jejich přátelství je zpečetěno častými nočními útěky, kdy ostražitý dohled nad studenty zdánlivě slábne. Začnou pravidelně navštěvovat noční klub ukrytý v lese, který se pro oba mladé muže stává útočištěm. Zde se setkají s prostitutkou Elenou, kterou si velmi zamilují. Náhle však zjistí, že jejich prohřešky, které před ostatními tají, jsou ve skutečnosti součástí vzdělávacího programu školy. Přesto však musí existovat způsob, jak se doopravdy osvobodit... (Cinemax)

Trevor

Prechod Giulia zo zakríknutého školáka na bezcitného mladíka v prostredí školského internátu v peknom prostredí. Film má však pomerne nudný dej a ani výkony protagonistov nie sú nijako oslnivé, priemerný film, ktorý neosloví ani samotných teenagerov. Žiadny hlbší odkaz, mlátenie prázdnej slamy. ()

slunicko2

Film o pocitech. 1) Mainstreamovou společnost zde představuje internát s ne vždy pochopitelnými pravidly a zvyky. 2) 17letý Vincenzo Crea (nováček Guilio) a jeho spolužák Ludovico Succio (tajemný Edoardo) mě udrželi u obrazovky až do konce. ()

Kamkon

Pěkně vybrané zimní prostředí internátu v krásné dřevěné budově, ale něco tady chybí...Již od prvního pohledu je postava Edoarda zajímavá, ale to je asi tak všechno - chybí hlubší průzkum povah studentů, hustší atmosféra nebo prostě nějaké další tajemství, které nebude hned odhaleno nebo dějový zvrat, který nevyšumí do ztracena. Takže přichází na řadu "duchařina" podkreslená skvělou hudbou - a to je to jediné možné zajímavé dějství filmu. Typicky italsky, ale rovněž křečovitě nucený a vložený útěk "se zpěvem" mi přišel dost zbytečný, navíc nebyl dotažen do konce. Možná šokantní konec někoho probudí, ale mě přišel dost laciný. Celkově průměrný a dost rozpačitý film. ()

kolemjdouc

Celkem jednoduchý snímek opepřený tajnými návštěvami nevěstince a láskou Giullia k Eleně.Na konci se z nevinného kluka stane prohnaný dospělák který sám sebe překvapí ()