Babylon Berlín

• Česko Babylon Berlín (viac)
Nemecko, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (viac)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (23)

Season 1 (2017) (S01)

Tento serial som si dost dlho setril, kym budem mat nan naladu. Vyplatilo sa pockat. Celkom slusna spinava az depresivna krimi/noir s uchadzajucim herectvom a vybornym pribehom. Atmoska slape a divak sa celkom bavi. Ano, obcas naivne a priamociare, ale zabavnost sa tomu upriet neda. 75% ()

Episode 1 (2017) (S01E01)

Slusny otvarak a predstavenie, hoci trochu neusporiadane, hracov na scene. Zaujala i pornograficka/vydieracka zapletka. Kolega fizel by bol v sucasnej dobe asi "mierne odsudzovany" za svoje praktiky. :) ()

Episode 2 (2017) (S01E02)

Paradna roboticka s budovanim atmosfery a jej podpory s hudbou. "Strany" a zucastneni maju toho hodne na rovasi. Zaverecny performance "udavacej agentky" a jej amant v zavere stali za to. Spokojnost. ()

Episode 3 (2017) (S01E03)

Hodne depresivne vyjavy z chudobnej rodiny nasej zapisovatelky a slapky v jednom. Samozrejme v takych podmienkach sa jej konanie neda odsudit. Komplot s ruskym zlatom sa nam moc neposunul. Som zvedavy, kto "vyseka" rusku zradkynu zo "zadrzania". Typek s flakom na ksichte? ()

Episode 4 (2017) (S01E04)

Niektorych existencie su tam pekne bezutesne. ()

Episode 5 (2017) (S01E05)

Tentokrat dost naivne a pan Kardakov ma dost vela zivotov. Som zvedavy, ci lojalita nasej sikovnej lahkej slecny je hocikomu k dispozicii, alebo flasticka s liekom skonci niekde inde. ()

Episode 6 (2017) (S01E06)

Zaujimava spolocnost v zavere. Ampulka sa objavila, ale mimo kolegialnej frcky to nasmu neurotikovi moc neublizilo. ()

Episode 7 (2017) (S01E07)

Velmi slusna atmosfericka pribehovka. ()

Season 2 (2017) (S02)

Pribehovo i kriminalisticky celkom fajn. Zo zaveru som naopak dost sklamany. Dost vela naivity a par nelogickych linii, ale inak rozhodne nadpriemer. Opisom doby, komunizmu, Weimaru, risskych snah vsak pecka. 75% ()

Episode 1 (2017) (S02E01)

Dej plynule nadviazal. Naslo sa mnoho mrtvol zabitych Rusov a nas Kolincan ma k dispozicii "pracovnu skupinu" aby odhalil bordel okolo Kardakova a "vozna". Bratova ova zena z Kolina ho prichadza oblazit pritomnostou svojou, i synovou, do Berlina. Co ma trochu zaraza, ze nas Rath na barbituratoch zrejme celkom uspesne frci. Nuz a ruska agentka prisla za flakatym "Hitlerom" a zrejme idu ziskat zlato z vagonika pre seba. Proste, ale odsypa to. Som zvedavy, ci do konca serie uz "obsah vozna" uvidi svetlo sveta, alebo sa to bude tahat az do tretej serie. ()

Episode 3 (2017) (S02E03)

Hm, nadobudam dojem, ze synovec a i slecna-kamoska-sluzka u sefina este zavaria. Ona najskor s hluposti svojmu ruskemu amantovi uveri a chalanisko nastvany na mamku a ti nasho zavislaka nieco tiez spiska. Som zvedavy, ci som trafil. :) Inak, celkom zbytocny vylet, ked o tom vraj cely Reichstag vedel. :) ()

Episode 4 (2017) (S02E04)

Dost bolo taneckov, konecne akcia. ()

Episode 5 (2017) (S02E05)

Plne akcie a deja. Konecne velmi dobra epizoda. Serialovy Katelbach mi tak trochu dotvaral paralelu s nedavnym dianim na Slovensku a novinarom Kuciakom. Som prekvapeny zdielnostou Sorokiny voci nasmu zavislakovi. Bruno je aky pragmaticky pesiak. Vazba generalov a vojakov u spolocneho stolu za murmi vaznice bol iny vysmech. :) 85% Trocha idealizovania a naivity tu teda bolo. ()

Episode 7 (2017) (S02E07)

Rola naivnej devenky, zahladenej do komunistickeho manipulatora sa konecne naplnila tak, ako sme to vsetci tusili. Zamrzola udalost "pod vodou", jedina herecka, ktora tahala serial. ()

Episode 8 (2017) (S02E08)

Ok, tak ten zaciatok pani dost naivne pototo. Chybala im odvaha ako ma svojich knihach George Martin. A i odhalenie v hypnotickom zavere bolo akesi...meh. Zo zaveru tejto serie som sklamany. Linia so "Sorokinou" a vagonom je vsak celkom "catchy az mystery, co kvitujem. Jej song v rustine v Parizi sa svojim "praskajucim ovzdusim" nemoze vyrovnat s tym ustrednym. ()

Season 3 (2020) (S03)

Tretia seria obcas pripomina starsie Hitchcockove filmy a konkretne pripady s vrazdami v umeleckych kruhoch. Kriminalna lina, politicka a i zivotne osudy nie su az tak konzistente podane ako v predoslych dvoch seriach. Skoda, ze sa 12 epizod opat nezmestilo len do 8mich. Z tretej serie tak trochu sklamanie. Casto stracala dych, cyklila sa, ci zbytocne odbocovala. Priemer. Osobne najkladnejsie hodnotim 9tu epizodu, hlavne k zaveru, s vynikajuciu piesnou a dojimavou atmosferou. ()

Episode 1 (2020) (S03E01)

Hm, zaujimavy pripad suvisiaci s navratom k Armencovi. Prve, co mi napadlo vidiac neznameho/mu v ciernom kostyme, Sorokina. Ta vsak asi bude v pohode v Parizi a malichernost by som asi vylucil. Uvidime. Nasej, zazracne sa od najstarsieho povolania oslobodivsej sa "detektivke" (nateraz?), ktorej bystry mozog pracuje i po tom, ako bol pekne dlho bez kysliku (utopenie) sa dari, avsak samozrejme zensky uspech skazi predstavitel malicherneho muzskeho sveta. :) Nuz a zaver je opat zvlastny vzhladom na vykresleny vztah, nasho, zrejme uz tiez byvaleho, "zavislaka" a zjazveneho psychiatra. Kazdopadne je to zaujimave a rozhodne nadpriemer. 70% ()

Episode 2 (2020) (S03E02)

Linia s naivkou vo vazeni je dana a myslim, ze su len asi dva sposoby, akymi sa to moze vyvijat, vzhladom na eminentny zaujem "zjazvenca". Zakuklenec z nacrtu vystupil v zavere na scenu dost prvoplanovo a zbytocne, ako v Hitchkokovi pre mystery efekt. Inak vsak celkom v pohode cast. Slabsie stvorhviezdie. ()

Episode 3 (2020) (S03E03)

Mam pocit akoby som sledoval nejaku starsiu zalezitost od Hitchcocka. A nie je to myslene len v pozitivnom duchu. Dost hodne pouzitych stereotypov. Plus "fantom" k tomu. Rath a jeho "mentalny svet" tiez prestava byt autenticky. Rozuzli sa uz linia vydieranej atentatnicky? Myslim, ze nas takisto nebude cakat velke prekvapenie, ked spozname "zazobaneho znameho" Rathovej milenky. ()

Episode 4 (2020) (S03E04)

Prekvapuje ma, ako casto boli v tejto epizode az parodovani prislusnici policie. Opat sa v hlavnej linii dej moc neposunul. Tym sa daj aj vysvetlit, preco doterajsich 8 seriovych dielov nestacilo. Ze prave flakaty "Hitler" bude dobrodincom milenky sa dalo predvidat. 45% Mohlo by sa konecne "sliapnut na plyn". ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna