Babylon Berlín

• Česko Babylon Berlín (viac)
Nemecko, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (viac)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (20)

Episode 8 (2017) (S01E08)

Perfektní, melancholické zakončení první sezóny. Od jednoduchého případu jsme se dostali až do neuvěřitelně velké hry o osud celého Německa. ()

Episode 2 (2017) (S02E02)

Doufám, že nakonec seriál zobrazí i události roku 33, neboť k nich má zatím perfektně nakročeno a byla by velká škoda, kdyby se vše zastavilo před tímto důležitým milníkem. ()

Episode 6 (2017) (S02E06)

Napínavé, se spádem a zakončením plné beznaděje. ()

Episode 7 (2017) (S02E07)

Podvodní dobrodružství mě naštvalo. Bylo takové dost na sílu vynucené a postrádalo klasickou scénáristickou lehkost zbytku seriálu. ()

Episode 8 (2017) (S02E08)

Závěr se v tom nějak zamotal a vše se strašlivě překombinovalo. Hromada zbytečných zvratů, která šla udělat daleko přirozeněji. Poslední epizoda je úplně na jiné vlně než zbytek seriálu. Nechápu to, proč se tvůrci vydali tímto směrem. Rozhodně ale chci třetí sezónu. ()

Season 3 (2020) (S03)

Ve třetí řadě bohužel přišlo přílišné ředění důležitějších linek těmi méně zajímavými či potřebnými. Vše se posunulo do nepříjemného přešlapování na místě. To se dříve seriálu nestalo. Stále jsou tady tvůrčí kvality, jen ten příběh ustoupil dost stranou. ()

Episode 1 (2020) (S03E01)

Precizní, poutavé ale na začátku rozvláčné. Berlín roku 1929 je stále neokoukaný. Technická stránka je úderná, ten vysoký rozpočet je vidět. První epizoda však pouze lehce nakousla hlavní linku a na zásadnější věci přijde řada později. ()

Episode 2 (2020) (S03E02)

Pařáty soc. nacionalismu se začínají pořádně natahovat, a je zajímavé sledovat, kdo a s jakými úmysly se k ním přidají. ()

Episode 3 (2020) (S03E03)

Pětiminutová ukázka jednoho z důvodu finanční krize byla bravurní. Kvůli ní pak dojde v roce 33 k nástupu zla a zbytek už je historie. Tohle vyobrazení se povedlo na jedničku. ()

Episode 4 (2020) (S03E04)

Už se tu objevuje i okultismus. Kam se ještě vydáme? ()

Episode 5 (2020) (S03E05)

Přešlapuje to na místě a děj se nikam pořádně nehne. Polovina všech linek je zcela zbytečná a pouze natahuje stopáž, která by se dala využit mnohem lépe. ()

Episode 6 (2020) (S03E06)

Jako politický thriller by třetí řada fungovala výtečně. Bohužel se ale do toho míchá hromada nepotřebných vedlejších postav a jejich vztahové kreace. Budu spokojený, pokud bude více častí jako tato. ()

Episode 7 (2020) (S03E07)

V plné síle se zde ukázala ambivalence této řady. Zásadně se bijí dvě témata. Ani jedno nechce ustoupit a tak se navzájem požírají. Politické pletichaření neztrácí drajv, jde si jasně za svých cílem a přináší herecky i dějově zajímavé momenty. Linka Fantom opery byla v tomto dílu na přesdržku. Jakmile se maska objeví na scéně, všechny postavy vymýšlejí ptákoviny a pouze nacházejí způsoby, jak prodloužit tuto zbytečnou a nepotřebnou linku. Právě kvůli tomu je tempo třetí řady hrozně rozkolísané a nekonzistentní. ()

Episode 10 (2020) (S03E10)

Dobové vyobrazení Berlína je poutavé a vtahující. Mnoho architektonický prvků je možné vidět i u nás a rád se kochám tou nádherou, příběhová linka je ale tuto sezónu bohužel hrozně natahovaná a to zcela zbytečně. Už jsem to zmiňoval, ale kdyby se zaměřilo spíše na politické intriky a thrillerovou linku, byl bych štěstím bez sebe. Jak i poslední vteřiny ukázaly, je taky pořad prostor pro zajímavý vývoj a nečekané momenty. Pouze se k tomu naházelo ohromné harampádí, které hyzdí komplexní portrét. ()

Episode 11 (2020) (S03E11)

Úplný zrod superpadoucha s dextrovskými rysy. Třetí řadu si nedokážu užít, hromadu věcí bych vyhodil, změnil či vynechal. Řeší se nepodstatné věci, jen aby bobtnala stopáž. Vše zásadní se mohlo probrat v 6-8 epizodách. Sledování čtvrté sezóny budu dlouhou zvažovat. ()

Episode 1 (2022) (S04E01)

Úžasné nakopnutí nové sezóny. Bylo zde vše, co na seriálu miluji. Policejní práce, politické pletichaření, skvělá dobová atmosféra a dechberoucí hudební podkres. Přišlo ponaučení z předchozí nevydařené řady? Cítím se optimisticky. ()

Episode 2 (2022) (S04E02)

Ach ta rodina. Připravuje se pořádný pád na hubu pro mnoho postav. Když krize, tak se vším všudy. ()

Episode 3 (2022) (S04E03)

Vždy, když se v seriálu objeví scény z klubu či nějaké taneční vystoupení, stojí to za to. Nejinak tomu bylo i v třetí epizodě. Přidejte do toho výstižné zobrazení sociální situace lidí. Ten zmar v ulicích. Plus stále beze strachu představená nastupující SA a vyvítekdo, a vše, co k tomu vedlo včetně zapojení byznysu. Čtvrtá řada má skvělý rozjezd a já se bavím. ()

Episode 4 (2022) (S04E04)

Tolik událostí v jedné epizodě! Nádhera. ()

Episode 5 (2022) (S04E05)

Napínavé, poutavé, spletité. Tolik témat v jedné epizodě a přitom vše drží pohromadě a navzájem se doplňuje. Přesvědčivá scénáristická práce. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna