L'homme orchestre

• USA The One-Man Band
Krátkometrážny
Francúzsko, 1900, 3 min

V tříminutovém snímku Georges Méliés kopíruje sebe sama, aby si posléze zahrál v orchestru, kde každá jeho kopie hraje na jiný hudební nástroj. (Stegr)

Tsunami_X

Orchestr složený jen z naklonovaného Meliése. Sedm židliček, sedmkrát ten samý. Poté několik dalších triků s mizením a tak dále. ()

liborek_

Výborná scénka, kterou napodobil např. i Buster Keaton ve filmečku Frigo na divadle. Skvělá ukázka Méliésova trikového umění. Pěkně je tento snímek popsán i v dobovém katalogu Méliésovy společnosti: "...všichni hudebníci jsou současně na plátně a jsou si naprosto podobni. Je velice zábavné pozorovat jejich grimasy a pohyby při hudební produkci. Úplná novinka!" ()

Trainspotter

Perfektní na tom je, že v oné době, kdy film stál na počátku svých dějin, ještě vůbec neexistovala věc zvaná střihací stůl a všechny triky tak vznikaly pouze přímo v kameře promyšleným zastavováním natáčení a modifikací mizanscény. Georges Méliès tuto náročnou techniku dokázal patřičně využít a proto svého času udivoval diváky svými kouzly a okouzlil i dnes mě! ()

RadimFišer

Tedy, musím říc, příjemné inovativní překvapeni. George si sedá na jednu židli, potom vidíme, jak se vtělí do nového člověka a vlastně hraje každého člena kapely jenom on. Dokonalá režie sebe sama. Sice to není tak krásné jako setnutí hlavy Stuartovny, ale příjemně strávená minuta. Triky, kdy se celý obraz zastaví, jsou tak viditelné, že to ani jasnější než křišťál být nemůže. Přesto hodnotím za vtělování duchů, co jsem chtěl dlouho vidět. 3 body. ()