Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

HiccupIII

Každý fanoušek fantasy musel vyděl tenhle film a dokud si ho nepustí tak pro mě fantasy nezná. Rozhodně jeden z nejvíc epic příběhů co jsem kdy viděl a kéž bych tu mohl popsat ty pocity z prvního zhlédnutí filmu ale bohužel to bylo v době mého dětství, ale i tak mám na středo-zem siné vzpomínky a od prvního shlédnutí jsem si to již pustil mnohokrát. Je to prostě film na který jen tak nezapomenete a já si dovolím tvrdit že na něj nezapomenu nikdy. Jestli si u tohohle filmu něčeho cením tak je to příběh Tolkien odvedl dobrou práci a Peter Jackson to dokonale zpracoval pro plátno. Chtěl bych tenhle komentář napsat delší a lepší ale jak jsem už řekl je to už nějaký léto a nějakých pár zim co jsem to viděl poprvé a proto si přesné pocity nepamatuji. Ještě abych se vyjádřil k hudbě což je další věc které si cením u filmů. Hudba byla prostě úžasná pasovala k filmu jako meč pasuje do pochvy. Herce nesmím opomenout ani náhodou opravdu perfektní výkony. Píši to jako člověk nedotčen knihou ale to se brzo změní s tímhle světem se ještě nehodlám rozloučit. ()

Blejzr

LOTR je dle mého názoru ten nejlepší film co byl kdy natočen.. Celá trilogie má tak neuvěřitelnou úroveň, že se tomu nechce ani věřit.. Málo který film ve mě zanechal takový pocit jako tento.. Neskutečně sympatické postavy, které si oblíbí každý (Tebe ne SAME!) a naprosto úžasný příběh, prostředí, bytosti, jazyk.. proste genialita! Viděl jsem film nejméně 5x, 3x director cuts a furt to není dost.. Do Středozemě se rád vracím každý rok a stejně to nikdy neomrzí! Jedno z nejlepších scifi/fantasy/dobrodružných filmů co jsem kdy viděl, pro mě osobně jednoznačný TOP v celé škále filmů na ČSFD.. Ian Mckellen v roli Gandalfa naprosto famozni! Vtípky mezi Legolasem a Gimlym také bez chybičky.. Film plný akce (Bitva o Helmův Žleb nebo Minas Thirit), plný vtipu (Hobiti Smíšek s Pipinem) a ten nejmocnější čaroděj všech dob - GANDALF BÍLÝ! Best movie ever! ()

DaNvYto

Asi tak padesátá opakovaná produkce celé trilogie... a stále mě Společenstvo na konci i díky hudbě od Enyy totálně dostane... teď už s nostalgií vzpomínek jak jako jedenáctiletý šmudla jsem hltal minutu za minutou, chtěl být součástí té velké výpravy nebo alespoň jakoukoliv součástí Středozemě. Hrál jsem si na Aragorna, na elfy na Gandalfa! ... V každém světě je zlo, avšak pouze v tomto jsem se jako kluk cítil být taky hrdinou. ()

cubas odpad!

℗latí pro všechny díly Já bral knižní předlohy jako vykreslení různých kultur různých druhů pro studování vývoje jazyka. Potyčky a války mezi nimi byly druhotné. Ale ve filmovém zpracování se vše odehrává jen kolem násilí a monstrózních bitev. U druhého dílu jsem se vyloženě smál a u třetího dokonce usnul. Monstrózní výprava nezachrání komerčnost celého filmu, kde není moc krve jen proto, aby na něj mohly jít i děti, i když je plný násilí. ()

buchannon

Nechal jsem se unášet na vlnách dokonalosti a oddal jsem se filmovým ORGIÍM. Nádherná krajina Nového Zélandu není jediným lákadlem tohoto filmu. Hlavní je určitě uchvacující epický příběh zasazený do nám neznámé fiktivní doby. Je to největší příběh všech dob. Naprostá nutnost, vidět celou trilogii, pro každého fanouška fantasy. Když jsem ji celou sledoval poprvé, tak jsem ji zkouknul za jeden den, tak mě to dostalo. Pokud beru trilogii jako celek, je to můj jednoznačně nejoblíbenějsí film. Můj největší hrdina je Gandalf, taky bych chtěl oplývat takovou mocí a požívat takové vážnosti. Je jedno, jestli film sledujete v originále, nebo s českým dabingem (který je opravdu mistrný - nejlepší dabing, jaký jsem kdy slyšel), užijete si ho tak jako tak. A nesmím zapomenout na nejnádhernější filmovou hudbu, teď jen lituji, že nemám domácí kino. Každopádně však doporučuji všem zhlédnout celou trilogii v prodloužené verzi, je v ní mnoho vysvětleno navíc a je o mnoho lepší než sestříhaná verze. Kdybych mohl, dal bych celé trilogii 6 hvězdiček. ()

PatrikP4

Seznámení s tím co bude následovat, ale upřímě líbilo se mi to nějméně ze všech dílů. Boužel ale ani to že nemám rád Wooda nestačilo na to abych dal o hvězdu méně. Tu hvězdu zase dorovnají ostatní herecké výkony. ()

rasomaso

Méně je někdy více a teď mluvím o CGI. Takovej hobit někdy vypadá skoro jak od Pixaru, je to sice dobrý, ale ne tak dobrý jako prstenů pán. Ten to vyhrává co se týče vizuálu hlavně tím, že co se dalo natočit naživo bez efektů se taky natočilo a i teď po 14 letech težko hledám nějakej ten zub času. První díl mě obzvláště dostává tou mysticitou neznámý magie, co vetšina obyvatel Středozemě radši ani nechce znát. Jako jedinec co Pána prstenů čet asi v osmi letech jsem sice měl nějakou představu o tom co se děje a jak co vypadá, ale musim říct že Jacksonův film zahanbil mojí představivost do takový míry, že kdybych si to přečet znova, už uvidím jedině postavy a reálie z filmu. :) ()

Emperor1

Přiznávám se, že nejsem fandou žánru fantasy, tudíž mé hodnocení filmu nemůže být dostatečně objektivní. Bylo to dlouhé a až na pár zajímavých scén nudné. A bolel mě zadek, chtěl jsem z kina odejít, ale neměl jsem k tomu dost odvahy. Abych zde od fanoušků nedostal přes hubu, dám alespoň ty dvě hvězdy, třeba za efekty a masky. ()

Clara_Oswin

Pán Prstenů je jistě film, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi žánru fantasy. Krásná grafika, nádherné prostředí z Nového Zélandu, hvězdné obsazení, sympatické a velmi dobře napsané postavy a devět hodin nabitých akcí, to vše dohromady dává pravděpodobně nejslavnější filmovou fantasy trilogii všech dob. Fanoušci knih budou možná zklamáni vynecháním několika postav a momentů, ale věřím, že i ty nejzatrvrzelejší film přesvědčí, aby mu dali šanci. ()

zdenek305

Tomuto není co vytknout. Peter Jackson dokázal zfilmovat nezfilmovatelné dílo tak perfektně a dokázal tak tím položit základy pro fantasy filmy. Celá trilogie si těch celkem 17 oskarů plně zaslouží. ()

J.Bakhita

Tenhle film mě z trilogie chytil nejméně. Ačkoliv děj má spád od začátku, je poněkud zdlouhavý. Ale možná mi to tak přijde, protože jsem ten film už viděla mockrát. Líbí se mi střídání linky Froda a Aragorna, což v knize není. Jackson dělá některé docela významné změny od knižní verze, ale v tomto případě mi to vůbec nevadí. Pod pět hvězd jít zkrátka nemůžu. ()

Masai

Bylo to prostě zjevení!! Samozřejmě, že komorní a silné lidské příběhy jsou úžasné. Mám několik takových oblíbených filmů, ale tyhlety velkofilmy jako Pán prstenů, Titanic, Avatar a další, které vás pohltí a zavedou na pár hodin do úplně jiného, často pohádkového světa, jsou prostě naprosto magické!! Tenhle film jsem milovala doslova od první minuty. Od chvíle, kdy se ozvou první tóny a tajemný hlas začne vyprávět temnou historii prstenu, jsem byla vyprávěním úplně pohlcena. Před očima se vám odehrává příběh neobyčejné odvahy a odhodlání v podání malých hobitů a jejich zajímavého doprovodu. Čaroděj Gandalf, elf Legolas, trpaslík Gimli a lidé Aragorn a Boromir vás za doprovodu naprosto úžasného hudebního doprovodu provedou neuvěřitelným precizně vymyšleným světem fantazie. Kouzelný je především první díl díky kontrastu veselého a naprosto nevinného Hobitína se zbytkem zlého světa. Příjezd Gandalfa do zeleného, sluncem zalitého Kraje chystajícího se na velkolepou oslavu neuvěřitelných 111 let Bilba Pytlíka je tak šťastnou pasáží filmu, že v pozdějších mnohem temnějších momentech příběhu přímo bytostně cítíte, že to jsou skutečně vzpomínky které dávají hlavním hrdinům sílu pokračovat v nebezpečné cestě. ()

Lukys

Nejlepší fantasy všech dob. Peter Jackson dokázal nemožné a výsledkem je originální dobrodružná podívaná, ve které se negativa hledají jen těžko. Počkat! No jo! Oni tu vlastně ani žádné nejsou! ()

Sevin14

Už jako malý jsem tento film moc nemusel a teď jako velký vím proč, protože mě opravdu nudil. Dokazuje to fakt, že jsem ho musel po hodině vypnout a zbytek jsem dokoukal až za cca půl roku. Film jako takový je natočen dobře, v pěkném prostředí, ale děj mě rozhodně neupoutal tak, jak jsem očekával. Proto hodně váhám, jestli se vůbec pustím do dalšího dílu. ()

HellsAngel

Vziať legendárnu literárnu predlohu a sfilmovať ju na striebornom plátne, to si žiada mnoho odvahy, filmárskeho umu, no hlavne nadšenia a vášne pre spracovávanú látku. Jackson toto všetko dodal a výsledok sa zákonite dostavil. Ide o jedinečne a remeselne takmer dokonalo natočený snímok s veľkým srdcom a citom pre detail. Svet, ktorý nám pán Tolkien vytvoril je veľmi bohatý a rozmanitý. O to viac vyniká malý zázrak, ktorý sa scenáristom podaril - predstaviť svet pre človeka nedotknutého knižnou predlohou, no zároveň pomrkávať na skalných znalcov univerza. A samozrejme zachovať hlavnú líniu príbehu v čistej podobe, bez výraznejších kompromisov. A preto akejkoľvek kritike poviem iba jedno: "You shall not pass!" ()

Desmond04

Kde jen začít. Už si samozřejmě nepamatuji kolikrát jsem už viděl celou filmovou trilogii, ale u samotného Společenstva prstenu to bude jistě atakovat dvoucifernou hranici. A čím jsem starší tím víc se právě první díl pomalu dostává, co se týče oblíbenosti, v rámci trilogie na první místo před Dvě Věže. Čím to je? Fellowship of the Ring krásně zvládá první filmové krůčky ve Středozemi, od seznamování s Hobity v Kraji, přes cestu do Roklinky až k samotné tvorbě Společenstva. Atmosféra je fantastická od úvodní sekvence a nejenom že se stále drží velmi vysoko ale ona dokonce neustále graduje. Rozebírání postav je naprosto zbytečné, protože v celém univerzu LOTRa není snad jediná postava, která by byla špatně obsazená nebo dokonce špatně napsaná. Ale bez čeho by postavy nemohli být fantastické? No přece bez scén, kde se objevují a ty jsou jednoduše už legendární. Morie, zasedání v Roklince bitva v Amon Hen... Co má ale obrovský podíl na výjimečnosti Pána prstenů je hudba, která je u Společenstva přeci jen ještě o několik superlativů lepší než v ostatních dílech. Dovolím si dokonce poznamenat, že bez zvukového doprovodu pod taktovkou Howarda Shore by Pán prstenů ztratil něco ze svého lesku. V tomhle případě se tak ale nestalo a naopak byl, i díky tomu, snímek povýšen do nadpozemské kvality. Společenstvo a vlastně celý LOTR má tak velkou auru božskosti a výjimečnosti, že nejsem schopen vzít v potaz nějáký nedostatek nebo snad chybu. To prostě nejde a Pán prstenů: Společenstvo prstenu po práva stoupá do pozice jednoho z nejlepších snímků, které kdy spatřilo světlo světa, samozřejmě jen z mého, čisté subjektivního pohledu. ()

detrew

Měl jsem to potěšení přečíst všechny tři knihy Pána prstenů a musím přiznat, že filmy mě bavily víc. Zkrátka tohle je špička mezi fantasy i mezi filmy vůbec. Peter Jackson dokázal dokonale vytáhnout z knížky to nejlepší a udělat z toho tříhodinový snímek. Sice mně pak ve filmu některé věci chyběly, ovšem to jsem nevěděl, že existují prodloužené verze! Vynikající hudba, režie i herecké výkony si u mě zajistili pět hvězdiček! ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

20.10.2022

Někdo by měl nejspíš říct studiu Warner Bros., že NFT nebyly populární už loni, natož letos, a že celá kryptokomunita pomalu ale jistě umírá. Společnost totiž čerstvě oznámila, že hodlá prodávat… (viac)