Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Fr

kino verzi všichni dobře znají, já bych se chtěl zmínit o EXTENDED TRILOGY. již úvod naznačuje, že nás čeká opravdu neobyčejný zážitek. výpravnější, s lepším zvukem a speciálně zkomponovanou hudbou. toto rozšířené vydání je pro všechny, kteří jsme nečetli knihu a možná by občas mohli v detailech tápat. na setkání s Galadriel se nedá zapomenout. ostatně všechny postavy jsou vybrány mistrovsky, každá má svoje nezapomenutelné charisma. těch 30 minut navíc stojí za to!!!!!!!!!! ()

mandes

rozpočet : $93 million tžby celosvetovo : $871,368,364 ZIADNY INY FILM MA NEDOKAZAL VTIAHNUT DO SVOJHO SVETA AKO TENTO,HERCI SVOJE POSTAVY VYSLOVENE ZIJU MOJ OBLUBENEC JE LEGOLAS .A TO NEMOZEM OPOMENUT NEUVERITELNU HUDBU,SOUNDRECK POCUVAM UZ ASI 2 ROKY A STALE SA HO NEMOZEM NABAZIT JEDNODUCHO NADHERA. ()

Dever

Soundtrack Howard Shore: 1. The Prophecy ,2. Concerning Hobbits ,3. The Shadow Of The Past ,4. The Treason Of Isengard ,5. The Black Rider ,6. At The Sign Of The Prancing Pony ,7. A Knife In The Dark ,8. Flight To The Ford ,9. Many Meetings ,10. The Council Of Elrond [featuring the song "Aniron (Theme For Aragorn And Arwen)" composed & performed by Enya] ,11. The Ring Goes South ,12. A Journey In The Dark ,13. The Bridge Of Khazad Dum ,14. Lothlorien ,15. The Great River ,16. Amon Hen ,17. The Breaking Of The Fellowship ,18. May It Be [composed & performed by Enya] , ()

novoten

Poutníci v zešeřelé zemi, nezoufejte, vždyť lesy všemi prosvitne slunce nakonec. Každý les skončí, jistá věc. A slunce září nad plání, ať vstává, či se naklání. Klíčový moment pro můj pohled na svět je spjat právě s tímto textem. Když ho Frodo v knize zazpíval, pocítil jsem souznění s postavou jako nikdy předtím ani potom. Tolkien se postupem času stal mou nejzářivější literární ikonou a Pán Prstenů nejoblíbenější knihou. Který film v mém životě pak zastává místo nejvyšší pak asi není třeba dodávat. Kompletní herecký ansámbl v čele s charismatickým Mortensenem, kouzelným Woodem a Seanem Astinem jako mým milovaným Samem tvoří nejlepší převedení z papíru na plátno. Nejmagičtější film historie lze naplno docenit až v rozšířené verzi - teprve tam totiž osud elfů pocítíte na vlastní kůži tak jako v předloze a teprve tam Středozemě dýchá z každého obrazu. Milníkový snímek pro historii filmu i pro můj život. ()

tron

„Nech len prídu. Zistia, že v Morii ešte jeden trpaslík žije.“ Keď to šlo do kín, bol som tým ako posadnutý a to paradoxne napriek tomu, že knižky som čítal až potom. Keď nastala dlhé mesiace očakávaná hodina H a ja som vyrazil do kina, celé tri hodiny som sa v sále triasol ako kebyže mám zimnicu a s otvorenými ústami som hltal každú scénu, každú postavu. Tucet pasáží ma dostali do nemého úžasu a mohol som ich vidieť desaťkrát, dvadsaťkrát, tridsaťkrát (diabolské prenasledovanie v Morii alebo tragické finále s Boromirovým rohom, zúfalo sa nesúcim naprieč lesmi). K tomu dokonalá hudba a presný kasting, aký sa vidí len málokedy. S odstupom rokov to samozrejme jemne zostarlo, niektoré triky sú slabšie, niektoré veci horšie, občas to menej odsýpa atď. Ale stále je to film, aký tu dovtedy ešte nebol. V neposlednom rade nechýba silné (a nečakane nepatetické) posolstvo o láske, priateľstve, odvahe, zbabelosti a slabosti (ktoré k odvahe patria viac, než by sa mohlo zdať). Niečo takéto vidí filmový fanúšik trikrát za život. Kino Považan NMnV 2002 ()

dO_od

// There's only one trilogy! Ok, to je kec. Je jich spousta, srdce mi sice bije pro Star Wars, miloval a stále však miluju i další a jedna z nich mimojiné začala právě tady. Zhruba před 11 lety, když můj zrak poprvé dopadl na krásy Středozemě, zažehla se ve mě moje geekovská duše, my inner nerd was born. A od té doby pokaždé když se Frodo vydá na svou pouť za zničením prstenu, jsem hrdě na druhé straně obrazovky, přikován a fascinován tím nádherným fantasy světem okolo mě. Pane Jacksone, díky! A díky ještě jednou, že LotR nebyl jediným příběhem, který jste pro nás na tom Novém Zélandu upekl, koneckonců je to právě Hobbit, který mi pomáhá všechny tyhle vzpomínky vracet, třídit a ještě je stíhá obohacovat o pocity a vzpomínky nové :) keep my inner nerd happy. Fellowship of the Ring - 100% / Two Towers - 100% / Return of the King - 100% / Unexpected Journey - 90% / The Desolation of Smaug - 90% / The Battle of Five Armies - 60% ()

Marius

S odstupom troch rokov prehlasujem, že to je jednoznačne najlepší diel trilógie. Vynikajúca adaptácia po všetkých stránkach, žiadne nudné popevky ani skaterboys . Všetky postavy si držia svoj charakter Tolkienovej predlohy. Tento diel mal pobrať Oskarov, nie posledný. ()

monolog

Jedna hvězda za exteriéry, na kterých nikdo od filmu nemá absolutně žádnou zásluhu. Jedna hvězda triky, ovšem když dostanete kdovíkolik milionů dolarů, těžko ty triky zmršíte. Jedna hvězda za Gluma, kterej tam paradoxně jako jedinej opravdu dobře hraje. Pravděpodobně jde o zatím nejlepší převedení Tolkienova (a pro neznalé se to čte Tolkin nebo Tolkín) díla na plátno, ale nevidím na tom nic skvělýho, kromě opravdu dlouhýho přírodopisnýho dokumentu o Novým Zélandu. Film se mi nelíbil. Je celkově strašně rozvleklej, příliš zdlouhavej a o ničem. Kouzlo předlohy se autorům naprosto nepodařilo převést. Výběr herců je trochu až moc na oko, kdy jeden vedle druhýho jsou spíš výstřižky z časopisu módy, než skuteční reálně vypadající lidé (či jiná stvoření). Navíc mi vadí až přílišné zhollywoodštění, kdy nechybí láska jako jeden z hlavních motivů, pitomý hláškaření a vtípky, patos až na půdu, přestože zatím ne tak strašný, jako později. ()

Lateef

Libozvučný hlas Cate Blanchetové otvírá nejlepší a nejskvělejší fantasy dobrodružství v historii kinematografie. Peter Jackson převypravuje knižní předlohu J.R.R.Tolkiena stylem výjimečným a po právu si došel pro 11 Oscarů. V prvním z plánované trilogie nás Jackson seznamuje s Prstenem moci, po němž pátrá pekelný pán Sauron, doprovázený nemrtvými Nazghuly a armádou skřetích kreatur, aby si podrobil veškerý žijící lid. Co uhodí do očí jako první, je ohromná výprava: masky skřetů, kulisy staveb či detailní propracování lokací zdejší Středozemě působí jednoduše dokonale a navíc je většinou "obhlédne" výborná kamera, za jejíž akrobatickou dráhu letu by se nemusela stydět ani legendární letka Rudých šípů. Jackson skvěle míchá psychologii postav s dialogy a hutnou atmosférou různých scén, která natolik vtáhne do děje, že skoro slyšíte dusot Aragornových a Legolasových nohou za sebou... nikdy nesklouzne ke klišovitosti, bitva dvou mocných čarodějů (Gandalf, Saruman - v tváří v tvář i na dálku) je prostě fantastická a svým způsobem jedinečná a navíc je zde (i když zatím jen v omezené míře) použita technika motion capturingu při tvorbě postavy Gluma. Seznam slavných hereckých jmen, které zde figurují, by se určitě nevešel na formát A4 a zajímavostí je, že všichni do jednoho podali velmi dobrý výkon. Jakože ke Gimlimu patří sekyra, tak ke Společenstvu prstenu patří špičková instrumentální hudba, která umocňuje filmový prožitek. A pro co Jacksona obdivuji nejvíc, je kouzlo jeho filmů: i při druhém, třetím a dalším shlédnutí jsem stále k obrazovce jako přikovaný, jsem prostě částí bojů o Středozem... není jiná možnost, než 100% hodnocení, protože tenhle film mi přinesl krásný filmový zážitek. 93 miliónů dolarů(rozpočet)/871 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete (spolu s 2. a 3.dílem). Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Dokonalý snímek dokonalého režiséra podle dokonalé knihy... Jeden prsten vládne všem, / Jeden jim všem káže, / Jeden všechny přivede, / do temnoty sváže... // Spletitý fantasy příběh o historii mocného prstenu v dávné Středozemi, ve kterém mne kromě špičkového napětí (např. Devítka nemrtvých přízraků) nejvíce zaujaly bohaté trikové scény - úprk před trpaslíky a balrogem v podzemí v Morii, v kontrastu s nádhenými scenériemi Roklinky, Lorienu a řeky s Argonauty. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4711-pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-lord-of-the-rings-the-fellowship-of-the-ring-the/videa/ ()

Boss321

První a pro mě i nejlepší film z celé triologie Pán prstenu. Ačkoliv je vše oproti ostatním dvěma pokračováním podstatně komornější (spíše ne tak velkolepé), tak příběhově mě první část oslovila nejvíce. Asi nikdo, včetně Petera Jacksona, nečekal, že snímek bude mít takový úspěch i u zastánců knižní předlohy (bohužel neptařím mezi ty co ji četli :)). Prakticky nemám absolutně co vytknout: překrásná kamera, geniální hudba, výborné vizuální efekty, zvuk, výprava, herecké výkony a v první řadě režie Petera Jacksona, která pro mě nepochopitelně nebyla oceněna Oscarem (dle mého si ji zasloužil za první i třetí díl). I když tento díl není tak vyzdvihován jako megalomanská trojka, tak je minimálně na stejné úrovni. Jedno z kultovních děl nového tisíciletí, které by měl shlédnout každý bezrozdílu zda jste či nejste fanoušek Tolkienovy nejslavnějsí knihy...... ()

Faidra

Neznat knihu, byla bych zřejmě nadšená. Jelikož ji znám a ctím léta, nadšená nejsem, protože tohle je sice pěkné, ale s Tolkienem to má společné leda jméno. Co nám zůstalo, jsou dlouhatááááánské záběry na pěkné scenérie, obstojná hudba, patetické řečnění a pár slušných herců (McKellen, Blanchettová, Bean). ()

pan Hnědý

Pro Petera Jacksona je Vesmír příliš malý. Nejdokonalejší pohádkový svět, co může filmový divák vidět. Film je natočen do nejmenšího detailu s dokonalou kamerou, s nádherným vizuálem, vynikající výpravou, nádhernou krajinou Nového Zélandu, krásnými maskami a hereckým obsazením - navíc všechno přes Jacksonovo srdce. Digitální efekty předběhly dobu o stovky let a jsou fascinující na dobu vzniku. Shoreho hudba je podmanivá a vleze divákovi pod kůži (záběr s motýlem, prostředí Elfovi říše), kdy je vytvořená linka přímo pro tenhle moment je fascinující a běhá mi mráz po zádech. Velkolepé, nezapomenutelné. Trilogie, která dává divákovi křídla. (SE: 208 min). ()

Kulmon

Zajímavosti: Pro roli Aragorna byl původně vybrán Stuart Townsend, ale bylo čtyřech dnech natáčení nahrazen Viggo Mortensenem, protože si Peter Jackson uvědomil, že by potřeboval staršího herce. *** John Austin, otec Seana Austina si vyzkoušel roli Gandalfa. *** Osm z devíti členů Společenstva dostalo malé tetování – elfský symbol pro 9. Devátý člen John Rhys – Davies to odmítl a poslal místo sebe dubléra. Tetování Orlando Blooma je možno vidět např. ve filmu Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly (2003). *** Peter Jackson má vytetován elfský znak pro 10. *** Elijah Wood dostal roli Froda tak, že se vystrojil během přestávky natáčení jiného filmu do kalhot a volné košile, zahrál si na hobita, jeho přítel George Huang jej natočil a poslal nahrávku Peteru Jacksonovi. *** Ačkoli se říkalo o Davidu Bowiem, že je horkým kandidátem na roli elfa Lorda Elronda, nakonec jej hrál Hugo Weaving. *** Daniel Day – Lewis odmítl hrát Aragorna. Hrát ho však chtěl Russel Crowe, ale nebylo mu to umožněno. *** Most v Hobbitonu byl postaven armádou Nového Zélandu z polystyrenu. *** Na Bilbově oslavě mělo být původně 144 hobitů, kvůli omezenému rozpočtu jich tam je nakonec „jen“ 100. *** Na Bilbově narozeninovém dortu je přesně 111 svíček. *** Ve skutečnosti byly postaveny dva domky Bilba Pytlíka. Jeden byl pro hobity, druhý o třetinu větší byl použit pro scény s Gandalfem. *** Obří sekvoje v lothlorienském lese jsou vyrobeny z gumy. *** Legolasovy šípy v závěrečné bitvě jsou udělány pomocí počítačové techniky. Nebylo fyzicky možné střílet je tak rychle ani pro nejlepšího lukostřelce na světě. *** Prostředí natáčení bylo velikým lákadlem pro zloděje, minimálně tři lidé byli zatčeni za vloupání. *** Odhaduje se, že Nový Zéland vložil do filmu 200 milionů dolarů. Vytvořil dokonce speciálního ministra pro Pána prstenů, který měl za úkol využívat veškeré ekonomické možnosti filmu. *** Fanouškům byla nabídnuta šance být uvedeni v obrovitých závěrečných titulcích ve speciální edici za poplatek 40 dolarů. *** Film se stal v Americe nejlépe vydělávajícím filmem po dlouhých 13 týdnů. *** Hobbiton byl postaven rok předtím, než se začalo natáčet, aby místo vypadalo přirozeně: obydlené místo se skutečnými záhonky. Zeleň byla udržována tak, aby budila zdání, že je pasena ovcemi. *** Zatímco zbytek Společenstva se prodírá sněhem, Legolas jde po sněhu. To je podle informace v románu, že elfové jsou tak lehcí, že jsou schopni jít po sněhu, aniž by se propadali. *** Dům Galadriel v Lothlorienu je největší zmenšeninou vytvořenou speciálně pro celou trilogii. *** Na Nový Zéland byl dovezen velký počet vlasů pro paruky užité k filmu. Povětšinou pocházely od ruských žen, které si nechaly zaplatit za to, že byly ostříhány, aby měly peníze na jídlo. *** Ačkoli úvodní scény Bilba Pytlíka se odehrávají v Hobbitonu, Ian Holm ve skutečnosti na místě natáčení nebyl. Všechny jeho scény jsou udělány proti modré obrazovce. *** Zvuk trolů v jeskyni pocházel hlavně z tygrů, mrožů a koňů. *** Nátáčecí štáb čítal na 3000 lidí, z nichž více než 300 pracovalo v uměleckém oddělení. *** V Hobbitonu je 47 komínů. *** Skladatelé hudby většinou na filmu stráví šest až osm týdnů. Howard Shore na tom strávil dva roky. *** Celkový rozpočet všech tří filmů byl 300 milionů dolarů. K tomu je nutno připočítat dalších 200 milionů na propagaci a marketing. *** Během filmování si krátila většina členů štábu i herců surfováním. Viggo Mortensen zažil jednoho dne ošklivý úraz, kdy si pohmoždil celou jednu tvář. Další den se to snažili napravit v maskérně pomocí škrabošky, avšak neúspěšně. Peter Jackson proto zvolil točit Mortensena jen z jedné strany. Ve scéně, kdy v dolech Moria najdou hrob Gimliho příbuzného, je Mortensen vidět jen z jedné strany v celé scéně. *** První studio, které vyjádřilo zájem o Jacksonův film byl Miramax, trval však na tom, aby to vše bylo v jednom filmu, což Jackson odmítl. *** Orlando Bloom nejprve zkoušel Faramira, nakonec však hrál Legolase. *** Novozélandská armáda byla objednána jako kompars pro dlouhou bitvu ve filmu, nakonec však musela zajišťovat mír ve Východním Timuru. *** Když se na internetu objevil 7. dubna 2001 trailer, byl během 24 hodin stáhnut 1,6 milionkrát. *** Natáčení všech tří filmů probíhalo současně. Točilo se celkem 274 dnů během 16 měsíců. *** Gandalfa mohl hrát Tom Baker či Sam Neil. *** Christopher Lee si s J. R. R. Tolkienem za jeho života dopisoval. Tolkien vyjádřil přání, aby, pokud někdy dojde k natáčení filmu, hrál Lee Gandalfa. Nabídnuta mu však byla role Sarumana, kterou přijal. *** Christopher Lee je jediným členem štábu, který se osobně setkal s J. R. R. Tolkienem. *** Roli v trilogii odmítl Anthony Hopkins či Kate Winslet. *** Původní nesetříhaná verze filmu měla 4,5 hodiny. *** Každý den natáčení snědli členové štábu 1460 vajec. *** Dominic Monaghan (Smíšek) nosil tukový oblek zhotovený z pěny. Každý den musel vypít nejméně tři litry vody, aby nebyl dehydratovaný. *** Sean Astin zloustl kvůli roli Sama 14 kilo. *** Viggo Mortensen neměl dvojníka a dělal všechny nebezpečné kousky. V bitvách trval na tom, aby meč byl ze skutečné oceli, namísto významně lehčího hliníku. *** Orlando Bloom také neměl dvojínka, což se mu vymstilo, zlomil si žebro. *** U představitele Gimliho Johna Rhys – Daviese se objevila alergie na jeho mejkap. *** Když se natáčela scéna, ve které Sam spěchá skrz řeku za Frodem, Sean Astin šlápl na střep ze skla, který trčel v řečišti. Pořezal se do nohy natolik, že musel být dopraven helikoptérou do nemocnice. *** John Rhys – Davis, který hrál trpaslíka Gimliho, je nejvyšším hercem ze Společenstva. Měří 195 centimetrů. *** Dvě děti Petera Jacksona jsou v titulcích uvedeny jako „rozkošné hobití děti“. *** Ian McKellen založil Gandalfův přízvuk na podobném, který měl J. R. R. Tolkien. *** Viggo Mortensen, který mluví anglicky, španělsky a dánsky požadoval, aby Aragorn mluvil co nejvíce elfsky. *** Christopher Lee si v hotelu zabouchl do dveří ruku, čímž si ji zlomil. *** Během Bilbovy narozeninové party můžeme v kapele spatřit Pippina, jak hraje na kytaru. *** Dominic Monaghan původně zkoušel roli Froda Pytlíka. *** O roli Froda se ucházel i Jake Gyllenhaal. *** Peter Jackson původně chtěl, aby Galadriel hrála Lucy Lawless a Arwen Uma Thurman. Bohužel obě dvě otěhotněly, takže to Jackson musel přeobsadit. *** Úvodní řeč Galadriel měl mít původně Frodo a pak Gandalf. *** Během scény v obilném poli trpěl Dominic Monaghan sennou rýmou. *** Scéna, ve které se Sean Astin ocitne pod vodou se ve skutečnosti natáčela v suchém studiu. *** Orlando Bloom dostal roli Legolase dva dny po dokončení dramatické školy. *** Kostýmní designérka Ngila Dickson měla k dispozici 40 švadlen, které ušily přes 19000 kostýmů. *** Režisér Peter Jackson se ve filmu objeví jako říhající sedlák před hospodou. *** Ve filmu zemře celkem 118 postav. () (menej) (viac)

Jara.Cimrman.jr

Fantasy knihy nečtu, v cizích světech se necítím moc dobře a ve velkém množství namaskovaných postav se snadno ztrácím, takže se nelze divit, že jsem si desetihodinovou cestu z bodu A do bodu B příliš neužil. Přesto ani na chvíli nepochybuji o velkoleposti viděného, jen na to nejsem ten správný divák. ()

EdaS

Poprvé jsem film viděl bez znalosti knihy. Dojem byl dobrý, až na to, že mi to připadalo moc dlouhé. Pak jsem knihu přečetl a druhé shlédnutí Společenstva mě dostalo mnohem víc. Z toho vyplývá, že tenhle film je "jen" doplněk knihy, ale krásný. Lepší asi opravdu být nemohl. Ne úplně čistých, ale 5 hvězd. ()

H34D

Pro někoho (např. skalní příznivce knižní předlohy) může být zklamáním, že Pán prstenů se příliš nezaobírá fantasy prvky a zákonitostmi samotného světa, který všechny ty hobity, elfy a orky zplodil. Pán prstenů je pojat jako klasický velkofilm, kdy vypráví o jednom konkrétním dobrodružství, jedné cestě, ve světě plném možností, přičemž ona robustnost a enormní rozmanitost světa vyplývá z vyprávění jaksi "mimochodem". Má to jednu nesmírnou výhodu a to, že s tak bohatým a propracovaným dějovým podhoubím může jedna výprava trvat i 11 hodin (v případě tří po sobě jdoucích prodloužených verzí) a publikum se stále nebude cítit znuděno, manipulováno, ošáleno opakujícími se principy, či přesyceno. Jackson si toho byl vědom, a tak stejně jako dobrý spisovatel dává čtenáři prostor pro představivost, i on díky přeskakování mezi jednotlivými liniemi dává diváku prostor pro vstřebávání odboček, pozadí postav, některých menších osudů i samotné krajiny - tedy všech nedílných částí tohoto krásného fantasy světa, aby dotvořil mozaiku, jenž dělá Pána Prstenů epickým a úžasným filmem ještě víc, než samotná cesta za zničením prestenu. Pokračování -> ()

xxmartinxx

LOTR neztratil ani za deset let nic na své síle. Provází mě od začátku mého zájmu o filmy a postupně ho vnímám stále do větší hloubky a uvědomuju si, jaký kolos zvládnul Jackson rozpohybovat, aniž by ztratil duši. Právě to, jak tento velkolepý umělý mýtus JRR Tolkiena ožívá obohacený dětsky upřímným Jacksonovým srdcem, je to nejlepší. Až se člověk necítí divně psát tak teatrální komentáře. ()

Melies

10 / 10 Čo napísať o filme, ktorý ma zasiahol tak hlboko ako len málo iných? Že to malo výborné efekty, výpravu, či kostýmy? To by nebolo na nič dobré - Pán prsteňov je o niečom o celkom inom. Je to o odkaze, odkaze pána Tolkiena, ktorý je skutočný Pán prsteňov. Pretože fantasy, to nemusí byť nutne len kravina pre menejcenných spoluobčanov, dobre napísané fantasy je ako opojná droga - prejde vám do krvi a ukáže vám svet inými očami. A to, že Pán prsteňov, rovnako ako jeho mladší súrodenec Hobit, je dobre napísané fantasy, je myslím každému jasné. Rovnako ako je každému jasné, že takýto knižný kolos sa do filmu jednoducho nedá celý prepísať - áno, priznávam, aj ja by som bol rád keby Jackson nevynechal Mohylové vrchy alebo Bombadila, ale s tým už nič nenarobíme. Takže namiesto neustále frflania buďme radi, že to bol práve Jackson, kto dostal do rúk sfilmovanie takejto komplikovanej látky. Ktovieako by to dopadlo, keby to začal režírovať taký Michael Bay - hrúza pomyslieť! Elfovia strieľajúci šípy do škretích makovíc za zvuku odrhovačky od Aerosmith... Aragorn oblečený do úzkych denimiek... Frodo Pytlík zabodávajúci Americkú vlajku pri vstupe do Mordoru... Ááá!!! ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

20.10.2022

Někdo by měl nejspíš říct studiu Warner Bros., že NFT nebyly populární už loni, natož letos, a že celá kryptokomunita pomalu ale jistě umírá. Společnost totiž čerstvě oznámila, že hodlá prodávat… (viac)