Černý dort

(študentský film)
  • angličtina Black Cake (festivalový názov)

Rodinná oslava, rodinná pohoda, rodinné lži. Fotografie oživujú pamäť a pripomínajú zabudnuté. Rodinný pokoj je vykúpený mlčaním, v domácom kozube totiž tlie nevyslovené tajomstvo. Dospelí sme až vtedy, keď sme zmierení so svojou rodinou. Hlavná hrdinka je obeťou vlastnej slabosti. Postaví sa proti zabehnutým komunikačným vzorcom? (MFFK Febiofest)

venca163

Taky jsem jednu takovou rodinnou oslavu krátce po rozchodu zažil, je to slušnej bizár, vyprávět kam se chystáme na dovolenou. Je třeba to ale dohrát až do konce =). Nestačil jsem se nudit a tušim, že by to mohla Johana příště dotáhnout až na celovečerák. Jen bacha ať to neni moc fenní. A ať se toho moc nenechá na divákovi... #kviff (70%) ()

Mara97

Nepatřím zrovna k těm jedincům, kteří během rodinných oslav netrpělivě vyčkávají na hodinkách jejich konce, přesto hodnotím Černý dort pozitivně. Vtipný, na sledování příjemný studentský film s jednoduchou myšlenkou - nejedná se sice o nic závratného, ale rozhodně neurazí. Role Neužila při jeho osobním uvedení ve Varech vyzněla ještě vtipněji, když se diváci zaměřili na těch jeho několik vět. ()

Ryuuhei

Natočeno velmi dobře - střihy perfekt. Obsah se točil už jen okolo stolu na rodinné oslavě a defakto nepředvedl nic výjimečného. ()

xxmartinxx

Další z případu kvalitních studentských filmů, ve kterých není nic špatně, takže plně naplňují svůj smysl exhibice naučeného řemesla, ale zase v nich není dost "dobře", resp., dost vyčnívajícího a originálního, aby to obstálo jako svébytný kraťas mimo školní půdu. ()