Le Cake-walk infernal

• angličtina The Cake-Walk Infernal
všetky plagáty
Krátkometrážny
Francúzsko, 1903

Krátký němý snímek o tanečnících, kteří provádějí doslova ďábelské kousky! (Elrond88)

Tsunami_X

Spousta tance a triků. Velmi dobrých triků, abych nezapomněl. Zejména scéna s utržením nohou je rozkošná. Jinak ovšem trochu rozvláčné a v podstatě o ničem. Jen a jen ten tanec. ()

Hellboy

Klasický raný Méliès, to znamená šílené nadužívání stop-triku a tanečky v podivných kulisách znázorňujících jeskyně.. (Kdyby to nebylo jasné, tak tuto jeho fázi mám rád:) ()

MM_Ramone

Patrím medzi užívateľov tejto internetovej databázy, ktorí s radosťou hodnotia a komentujú mimo iné aj videoklipovú tvorbu. Som toho názoru, že i toto je dôležitá súčasť kreatívnej filmárčiny. Veď už v roku 1903 natočil francúzsky priekopník filmovej produkcie Georges Mélies krátkometrážny čiernobiely snímok, ktorý sa velice moc ponáša na niečo ako prehistorický tanečný videoklip. I keď je to nemý film, bez zvuku, aj tak by sa to dalo označiť ako hudobný klip. Pozrel som si verziu, ktorú zvukovo doprevádzal klavír a veľmi dobre som sa pri tom pobavil.  Pekelné tanečné choreografie zo začiatku dvadsiateho storočia ma príjemne prekvapili. Titul "Le Cake-Walk Infernal" je historicky cenný dance movie artefakt. *** ()

PetrPan

Výňatek ze soundtracku (pochopitelně se nedochoval, je to němý film): Tak sem zařval, pojeďte lidi , budem všichni tancovat, neseďte tu jako pecky, a pudeme pogovat, Pogo pogo to nás baví, máme k němu dobrej vztah, a ty co tu nepařej, mají z něho asi strach ()

Oktavianus

Přestože se kladným vztahem k tanečnicím nijak netajím (a po nedávné zkušenosti s jednou takovou, co dělala taneční křoví v letošní Superstar, už zřejmě navždy pozitivní zůstane), s tancem už to se mnou už tak valné není. A to i přesto, že kvapík tančím jako bodnutý včelkou. Tenhle tanec bych ovšem povětšinou zvládl taky. A to je, vedle zábavnosti kraťásku, důvod vysokého ohodnocení. ()

codeas

Tohle stojí za to !! Ten tanec podbarvený hudbou z piana ( v době promítání filmu, seděl pianista v sále, ach jak poetické...) Tento film by mohl mít i podtitul.. "Když se čerti ženili" ()

Marek1991

Mohol by som to považovať za jeden z prvých tanečných filmov s na tú dobu zaujímavými trikmi, ale inak to nebolo nič extra, vzhľadom na existenciu mnohých starších a podobných filmov. Taktiež to bolo zbytočne dlhé. ()

gjjm

Filmová presentace souboru ďábelských tanečníků, k tomu docela jednoduché, ale působivé triky (trhání končetin :-)), trošku muzikálová a mimořádně bizarní atmosféra. Nápaditá meliesovka, sice v kontextu díla patří spíš k průměrných, ale mistrovy nápady se projevují i tady. ()

pytlik...

Důkaz, že ani čerti nejsou imunní vůči věcem nebeským, konkrétně tanci sv. Víta. Patrně se všichni zrovna vraceli z diverzních akcí v ráji, jinak si ty bílé maskáče vysvětlit neumím. ()

BluT

Wow, ze začátku trochu jak současná amatérská divadelní tvorba, ale pak se to rozjelo a bylo to, ... no dobře, o trošku lepší, ale stejně. Archaická kvalitka. ()