Sorjonen - Série 1

(séria)
Fínsko, 2016, 10 h 19 min (Minutáž: 55–59 min)

Tvorcovia:

Miikko Oikkonen

Ville Virtanen, Anu Sinisalo, Matleena Kuusniemi, Kristiina Halttu, Ilkka Villi, Olivia Ainali, Lenita Susi, Max Bremer, Matti Laine, Jasmin Hamid (viac)

Talentovaný detektiv přijme práci v malém městě, protože chce trávit více času s rodinou. Brzy se ale zaplete do vyšetřování děsivých vražd. (Netflix)

M.i.k.e

pro severské kriminálky mám slabost a musím uznat,že tohle mě hodně bavilo.Zdánilvě to sice není nic vyjímečného,ale ta finská mentalita a prostředí je zase někde jinde než je člověk zvyklý ze švédských,potažmo dánských kousků a už jen proto bylo zajímavé Sorjonenovi případy sledovat.Epizodičnost - v tomhle případě co dva díly nový případ - mi nevadila.Ba naopak,vzhledem k tomu že nesleduji "klasické" TV kriminálky mi to přišlo fajn,jelikož seriálů kde se jeden případ řeší deset dílů je poměrně dost...80% ()

chrispe

Sorjonen nebyla láska na první pohled, ale už na konci prvního dílu jsem musela uznat, že je to sympaťák. Rozhodně neuhrane, ale je dost zajímavý na to, aby tohle krimi utáhl. Za to jeho dvě ženy - Paulina a Janina mi prostě nesedly a za celou dobu jsem si k nim nedokázala najít cestu. S Lenou to byla delší cesta, herečce jsem její postavu moc nevěřila, ale nakonec mě dostala a rozhodně patří k mým oblíbencům ve vyšetřovacím týmu. Líbilo se mi, že se první sérií netáhne jeden velký případ, ale máme tu případů hned pět, více či méně zajímavých. Seriál rozhodně není pro slabé povahy, protože tvůrci se toho nebojí. Nebojí se šokovat,i ukázat ošklivé věci.Těším se na další řadu. ()

AutiXrist

Nudá nudá nudá na Netflixe, až narazím na Kariho, divný, geniálny ale velmi milý pán, ďalší v rade za Sagou, Carlom, Nickom ...... Atmosféra dobrá, primitívna politická scéna v meste, skoro pohraničie s Ruskom teda podobnosť s Mostom. Zaujalo, uvidíme či si udrží kvalitu alebo spadne do blbosti. Ale určite poteší pri čakaní na ďalšie Oddelenie Q 🤔? ()

sofiapetra

Další kousek ze severu. Nic ultimativně mimořádného, ale neurazí to: vyšetřovatel Kari je sympatický, divný, geniální Fin a ve spojení s ruskou terminátorkou Lenou jim to docela klape. Přesto si neodpustím upřesnění: první série není jednolitá, řeší se 4 různé případy chronologicky po sobě, takže je docela divné nazývat to sérií... To samé platí i pro druhou a třetí sérii. ()

petikacka

Tak tohle si dám líbit...Finská krimi u nás není téměř známá...Nedávno viděné 10 -atero hříchů mě teda nenadchly...Zato Sorjonen to je jiná liga...Sympaťák v hlavní roli, k tomu dostatečně divný a tajemný...Zvláštní případy a dosud nepoznaný kus země mezi Finskem a Ruskem v Karélii, o kterou spolu před válkou bojovali...No, je zajímavé sledovat ty příhraniční vztahy 80.- át let poté...Za mě 88% ()

• V úvodu epizody jeden z vyšetřovatelů říká, že žena byla v jezeře dva až tři dny. Je to ale nesmysl, i kdyby byla schopna dýchat přes několik desítek metrů dlouhou hadici, za několik hodin by zemřela na podchlazení. (awful)