Akademie pro malé čarodějky

• Japonsko Little Witch Academia (viac)
Japonsko, 2017, 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Akko se přihlásí na čarodějnickou akademii Luna Nova. Mezi studentkami nepatří k nejlepším, ale díky její šťastné povaze se jí a jejím kamarádkám stejně vždycky daří. (Netflix)

Scalpelexis

Nejsem fanda studia Trigger. Kill La Kill byl pro mě čistokrevným utrpením o tom, jak si tvůrci vybili své choutky a zapadlé kouty jejich nevybouřeného já. O Tengen Toppa Gurren Lagann je z mého pohledu vůbec škoda mluvit, protože jsem to po pár dílech poslal k ledu. Nechci tím urazit diváky, kteří právě tuto tvorbu vyhledávají, ale pro mě to není. Přistupoval jsem tedy k LWA opatrně, skepticky, s velmí nízkým očekáváním. Animace se od Kill la Kill vůbec v ničem nezměnila, stále působí nedotaženě, rozmazaně, jako kdyby se to pustilo na kameru po 10 letech blednutí na regulérním papíře...ale zvykl jsem si. Postavy, než přijdou na plátno, tak obdrží základní kurz ztřeštěnosti a děj už několika brčky nasává první prvky přehnanosti. To je všechno, co jsem čekal, ale narozdíl od Ryuko je Akko postava jakž takž v normě (napínám svoji toleranci a měl jsem po ruce špunty do uší) a jako hlavní element překvapení a zvratů přináší znatelně více vtipu a hlavně menší destrukce okolí. Inspirace z Harryho Pottera je tu znát a pokud máte na něj pozitivní vzpomínky, tak vás mrkání z vítací ceremonie nebo postavy až moc nápodobné McGonagallagové příjemně zahřeje (ale těch narážek na jiné filmy/seriály je tu hromada). Epizodický počátek o menších dobrodružstvých čarodějek mě nijak nevytrhl; účel seznamování s postavami úplně nezafungoval a několika dílům by slušela i jejich absence. V půlce ale LWA přehodila na novou, serioznější ne-epizodní příběhovou kolej, děj nabral spád, hloubku a napětí; Akko se nám se schopnostma posune znatelně vpřed (i když je to stále milé nemehlo) a překvapivě mě to začalo bavit nad míru dosti. Triggeráci vzdali hloubání a přemítání nad nějakým zapeklitým komplotem; cesta Akko je přímočará, jednoduchá, má tah na branku a domnívám se, že to tak bylo nejlepší. Škoda dosti naivního (a, co si budeme povídat, zde už se povolovaly uzdy přehnanosti nadoraz) konce, ale je mi jasný, že namířeno to má na tu nejmladší audienci a tam LWA zaboduje známkami nejvyššími. Ta radost ze všech těch obrázků číší, strašně ráda by se rozdala a jako celek toto anime působí neuvěřitelně hřejivě. Nemužu nezmínit oba OP a ED, které jsou fantastické (oba ED jsou pro mě nejlepší téhle sezony minimálně) a postavu Diany. Jo, Triggeři, porazili jste mě na hlavu, vysmáli se mi a já si to zasloužil. Tleskám. Velmi pěkné a kouzelné 4*. P.S.: Všimli jste si, že Constanze na konci promluvila? ()

Jeoffrey

Pro člověka, co viděl oba filmy tohle není příliš dlouhé rozmýšlení. Little Witch Academia je velmi příjemné dílo, které na první pohled může působit jako kreslená kopie Harryho Pottera, ovšem z prostředí dívčí akademie. Jistě spousta aspektů tam je, stejně jako si to půjčuje nápady i z jiných zdrojů (opravdu jsem viděl anime Kuroliška, nebo knižní "Twilight" co existuje 104 let ? + odkazy na Star Wars, Transformers a mnoho dalšího...), ale tak už to s fantasy prostě bývá. Takže tady pro mě není asi ani až tak důležité jak moc originální to bude, ale spíš jak dobře se s tím pracuje, vždyť i to může být samo o sobě originální. Hlavní otázka u jakéhokoli díla z prostředí kouzel je pro mě vždy jasná - Má to kouzlo? Člověk by měl při sledování něčeho takového cítit zaujetí, jisté unesení tím světem, jeho pravidly... Těžko se to popisuje, je to o pocitu. Každopádně LWA to kouzlo pro mě má. Prostředí se mi líbí, postavy se mi líbí, monstra se mi líbí, úvodní jednotlivé příběhy mě bavily. Je to příjemně ztřeštěné a vše co jsem viděl bylo i poměrně akční, tedy jsem se ani chvíli nenudil. Navíc to není jen epizodické, jak jsem původně čekal, ale postupně se nám odkrývá a pomyslné otěže přebírá hlavní příběhová linka, která je zajímavá, tajemná a příběh i postavy neustále posouvá dál až k samotnému finále, které je šílené, zběsilé (zkrátka takové jaké u studia Trigger očekávám) a zároveň i veselé a prostě vůbec velmi dobře zvládnuté. Výtečné - 9,5/10 ()

SonGokussj

Až na pár maličkostí určitě příjemné pokoukání. Krásná animace, příjemně nervní hlavní hrdinka a zábavné vedlejší, sympatičtí učitelé i záporáci, vcelku obstojný příběh. Občas trochu ospalé, ale v jiných případech naopak živé. A dokonce bych i dokázal tvrdit "znovusledovatelné", což není mnohokrát :-) Ma Ma MAGICU! 85 % ()

Starletka

Animace je stále skvostná, hlavní hrdinka stále uřvaná a nesnesitelná, Sucy a Diana stále vedou a celkově je to stále pěkná, odpočinková pohádka, která rychle ubíhá. A z nějakého důvodu se mi to libí daleko víc než předchozí filmy (možná lepší tempo?). 8,5/10 ()

Elerrina

Dojmy z první třetiny: shounen pro holky? Paráda, sem s ním! Je to milé, je to kouzelné, je to úžasně nápadité, a i když hlavní hrdinka Akku je umanutá blbka, ba přímo učebnicový prototyp umanuté blbky, držíte jí palce, aby se z té pozice nejhorší čarodějky na škole dokázala někam vypracovat. Zajímavá je nepřítomnost jakéhokoliv antagonisty.  Druhá třetina: máme tu konečně nějaký quest a objevila se budoucí záporačka. Nápady už jsou ovšem občas divné a umanutá blbka Akku začíná být trochu otravná. Poslední třetina: do čeho se to proboha zvrhlo? Boj mezi kouzly a moderní technikou a válečný konflikt, který zorganizovala aplikace v tabletu? Ta urputná snaha ukázat nadvládu a nebezpečí moderních technologií tak nějak popírá všechno, co bylo doteď na Akademii hezké. Umanutá blbka Akku, která se urputně snaží všem kolem sebe vnutit svůj pohled na věc, je už akorát zralá na pár facek (ale všichni ji samozřejmě pořád milují, haha). Takže zas jedna ukázka toho, že méně by bylo více - kdyby to celé skončilo po dvanácti epizodách prostě jen sesbíráním těch sedmi kouzel za účelem magického restartu, bylo by to v pohodě za pět hvězdiček. ()

Kerbello

Tohle vypadá na moc dobrý začátek tohohle roku. Kouzelné, uklidňující, se spoustou nápadů, ještě lepší než původní kraťas. Harry Potter a Čarodějnice školou povinné do kupy a k tomu tolik hezkých narážek a odkazů. Připadám si zas jako malej. EDIT: Bóže dobrej, ten konec mě zabije. To snad ani není možný, jak moc se ta série od půlky pokazí. Strašně jsem tomu fandil, fakt jo, Trigger má boží animaci a postavy, ale bohužel, jakmile se na scéně objeví záporačka, logika příběhu jde do kopru a následuje patos, patos a patos, power of friendship a kydy. Tohle si to anime nezasloužilo. A hudba šmrdlá furt čtyři skladby celou pětadvacítku a je to na zbláznění. Fuj, pliv a jdu si znovu pustit původní filmek. ()

massdonfel

I když je seriál dosti klišé a předvídatelný, tak musím říci že jsem se dlouho tak u anime nepobavil. V reálu by mě asi z takového člověka jako je Akko je*lo. Ale absurdní situace v seriálu jsem si užival plnými doušky. realně je seriál max 8/10 ale pro mě byl engage level max tak dávám 9/10 ()

Víteček

Takový lepší a zajímavější Harry Potter. Ale pravdu taky je, že se to ke konci docela zvrhne. Celkově druhá řada byla slabší a závěr s fotbalovými fanoušky a vším tím okolo byl prostě špatný. Akko a její snaha byly skvělé a myslím, že je výborným protagonistou, ale i ostatní postavy byly dobré a zábavné. 1. polovina 4,5*, 2. polovina lepší 3*. ()

Danken07

Krásne anime plné kúzelných tvorov a čarodejníc. Tento seriál ma zaujal už predchádzajúcimi dielmi (aj keď sa do tohto seriálu nepočítajú), ktoré sa mi páčili viac ako prvých par dielov tohto anime. Len ma mrzí, že tento seriál spravili na jednu sériu a ta stačí, keď si uvedomíte aký mala hlavná hrdinka sen. A to je aj ten najväčší problém tohoto anime, pretože keď sa dej blíži k napínavému koncu (aj keď predvídateľnému), tak koniec tohto anime je to najhoršie čo som kedy videl, chvíľku som si myslel že je to OVA. ()