UFC 205: Alvarez vs. McGregor

(relácia)
  • USA UFC 205 (neoficiálny názov)
všetky plagáty

Show se uskutečnila 12. listopadu 2016 v Madison Square Garden (New York City, New York). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Miesha Tate vs. Raquel Pennington
2) Chris Weidman vs. Yoel Romero
3) Joanna Jędrzejczyk (c) vs. Karolina Kowalkiewicz (UFC Women's Strawweight Championship)
4) Tyron Woodley (c) vs. Stephen Thompson (UFC Welterweight Championship)
5) Eddie Alvarez (c) vs. Conor McGregor (UFC Featherweight Championship) (TheSpearCZ)

malylada

Parádní turnaj... K hlavnímu zápasu nemá člověk co říct, kdo viděl, nepochopí. To že Conor vyškolí Alvareze jako malého kluka? Snad čtyři knockdowny a naprostá režie. Je neskutečné, jak se dokáže Conor neustále zlepšovat ve svých dovednostech a předvádět takové výkony. Už proti němu nevsadím, ani kdyby šel s Khabibem, ještě že jsem tiket na poslední chvíli vybral a měl tucha, že se mu to podaří. Woodleyho mi bylo docela líto, ještě když vezmu ten laps s vyhlašováním výsledku. Asi bude rematch a Maya se k tituláku jen tak nedostane. Upřímně jsem to viděl asi pro Thompsona, který svá kola vyhrál těsně (2,3,5 kola) a to přesto, že byl Woodley ve svých kolech dominantnější, na to se nehraje. Velká škoda, že to ve čtvrtém neurval a v rematchi bych si asi vsadil na Thompsona, neboť Woodley vytěžil prakticky vše z jednoho takedownu a z jedné pořádné kombinace, jinak byl zbytečně pasivní v místech, kde měl ještě hodně sil. Už jen kvůli Maiovi jsem mu to přál, neboť pro něj by přes Thompsona byla cesta k pásu snazší a Maya champ? Neeeee Joana je mašina a nedokážu si představit, že ji může někdo ohrozit. Karolína mile překvapila a snad poprvé dokázala jako někdo Joaně ublížit. Joana a jeji kadence úderů jako z kalašnikovu, co proti tomu dělat? Romero za mě výkon večera. Jedinou slabinu kardio umí skvěle ukočírovat šetrným pohybem a každý jeho úder smrdí krchovem. Romero je podle mě další champ, opravdu si nedovedu představit, co by se muselo stát, aby šel Bisping přes třetí kolo. Tate největší zklamání a prostě její stand up na ty TOp nemá. S Holm to spíše bylo vztání z prohraného zápasu a jen se ukazuje, že s tvrdými strikerkami na to nemá. Je asi dobře, že ukončuje kariéru. Edgar neskutečný držák, fyzička a rychlost excelentní a dle mého zasloužená výhra. Khabib je prostě Maya svého řemesla, ale nemůžu si pomoci, ostatní je průměr. Jeho box se ukazuje jako dost mizerný a opravdu mu titulák nepřeji a určitě bych upřednostnil Tonyho. Miller mě opět nemile překvapil vzhledem k tiketu a využil každou chybu, opravdu borec. Luque se také předvedl jako dobré zvíře. ()

ConanVJ

(9) Carmouche vs. (14) Chookagian 4* Pěkný ženský fight, který je celkem jednostranný. ale ve třetím kole se to trošku zdramatizovalo. škoda, že to nebylo ukončené před limitem. ......... Miller vs. Alves 4* Pěkný zápas opět bez ukončení před limitem. .......... Luqoe vs. Muhammad 5* Hodně rychlý zápas ukončený pěkně trefeným K.O. ......... (14) Natal vs. Boetsch 5* Opět rychlý zápas, který je tentokráte ukončený TKO. ........... (2) Nurmagomedov vs. (6) Johnson 5* Tak toto byl úžasný zápas, který se ze strikové pumelenice, dostal na jednostrannou dominanci na zemi. Ukončený je to submisí. ............ (2) Edgar vs. (7) Stephens 4,5* Opět hodně povedený zápas, plný pěkných momentů. Bohužel chybí ukončení před limitem. .......... (1) Tate vs. (8) Pennington 3,5* Slabší ženský zápas, který mě osobně zklamal. Čekal jsem větší bitvu ze strany Tate. Vítězství na body si vítězka jednostranně zasloužila. ........... (2) Weidman s. (4) Romero 4* Celkem povedený zápas s hodně krvavým TKO. To koleno sedlo dokonale. ........... (c) Jedrzejczyk vs. (2) Kowalkiewicz 4* Pěkný strikový zápas, kterému chybí ukončení před limitem. Šampionka měla jednu chvíli celkem namále. Doufám, že se tyto dvě soupeřky znovu utkají. ........... (c) Woodley vs (2) Thompson 5* i když to nebylo ukončeno před limitem, tak to byl fight do poslední sekundy. Neuvěřitelný, co všechno Thompson ustál. Zápas je i dost krvavý a plný krásných momentů. No a celý je to vyhodnocený jako remíza, to je fakt mazec. Doufám, že bude další střetnutí těchto borců. ............ (c) Alvarez vs. (c) McGregor 5*Celkem rychlý zápas, ve kterém se Alvarez vůbec nechytal už od začátku. ............... Celkově parádní event, ve kterém se mi nejvíce líbil zápas Thopsona a Woodleyho. 90% :) ()

ghatos

Soldier of God pobavil nejen fightem. Polky si dali maratónek. Woodley vs. Thompson - krásný zápas s ještě zajímavějším závěrem (Thompson je tvrďák). Irčan má velké sebevědomí, je to výborný sportovec, ale celkově je to kokot. 80%. ()

vince

Pre mňa osobne športová udalosť roku s trešničkou na vrchu. Či už ho milujete alebo nenávidíte musíte uznať je to ultimátny frajer. Main event absolútne dominantný výkon čo som fakt nečakal, dokonca som Ediemu aj prial za to Conorove už prehnané vystupovanie, ale absolútne bez šance, neuveriteľný výkon a match. Hlavný predzápas neuveriteľná řezba krásny fight remíza asi zaslúžená, aj keď pocitovo by som to asi dal woodlymu, ale klobúk dole čo zniesol a ustál Thompson. Teším sa na rematch. Joana podľa mňa tiež jasne aj keď so zlomeným nosom a jedným takmer zaváhaním. Romero neskutočné koleno až som zatrnul či bude weidman ok (vypadalo to fakt zle). Miesha, čo na to dodať, škoda jej ale asi oprávnene cíti že to už nie je ono a chýba tam ten fire. Určite najlepší a najvydarenejší event roka a aj celého čislovaného ufc. ()