Štvrtého júla sa v neskorých nočných hodinách vracia domov zo záhradnej slávnosti Teena Maguireová (Anna Hutchison) s dvanásťročnou dcérou Bethie (Talitha Bateman). Nad hlavou im svieti mesiac a prebleskujú zblúdilé petardy z ohňostrojov, ktorých praskanie je stále počuť vo vzduchu. Rozhodnú sa vydať skratkou cez obľúbené a nepokojné miesto, ktoré Teena často navštevovala na strednej škole. Nebol to však dobrý nápad, pretože tam narazia na bandu zločincov, ktorí Teenu brutálne znásilnia a Bethie sa tomu musí s hrôzou prizerať. Ako prvý dorazí na miesto činu detektív John Dromoor (Nicolas Cage), ktorý sa s Teenou krátko predtým zoznámil. Je to vdovec a vojnový veterán, ktorý má osobný záujem na tom, aby bolo spravodlivosti učinené za dosť, zvlášť po tom, čo si gang najme úlisného, prešibaného právnika Jaya Kirkpatricka (Don Johnson), ktorý je podľa všetkého schopný mužov očistiť. (TV Markíza)

Martin741

Klec ma z filmov sinusoidu, ale to nevadi,m to je v pohode, obcas vyplodi slusny priemer, detektiv Klec tu vysetruje znasilnenie. Jak pise verbal, obcas saom si Kleca pomylil s Derrickom, potom som sa lepsie prizrel, a bol to fakt Klec. Ta sudna cast, to bola pekne nudna zivacka, preto dam len sivy, sedivy nevyrazny priemer : 54 % ()

Mamlas

Kravoidní, blbá, hysterická, éterická, promiskuitní blondýna, která si o to říká vším, čím může, to v lese dostane od 4 pobudů. Pak následuje hodina nudy a pak to konečně skončí. Vložím prsty do studené vody, abych je ochladil po neustálém přeskakování nudných částí této sračky, řeknu si skoro odpad a jdu spát. ()

sedm.1

Ačkoliv se od první do poslední minuty jedná o rutinní béčko, s opravdu tuctovou, předvídatelnou a nenápaditou zápletkou, tak přesto mě až překvapilo, o jak poměrně lehce snesitelnou podívanou se jedná. Především mě tu bavily postavy a jejich herečtí představitelé. Cage tu sice nemá úplně nejhlavnější roli, respektive se tu spíš o ní dělí ještě s dalšíma dvěma, třema, nicméně ten jeho mlčenlivý polda mě fakt bavil a především ty jeho likvidace těch parchantů mě dostávali do varu, vážně nesmlouvavá nekompromisnost, a to já rád. Oslovil mě ale i „zlý“ právník Dona Johnsona, nicméně i ostatní si myslím, že byli fajn a své role odehráli v rámci možností dost přesvědčivě, tady až na tu malou, nesnesitelně afektovanou pizdičku, která byla obsazena vážně snad jen kvůli nějaké hloupé protekci. O neduzích zápletky jsem se již zmiňoval, nicméně má jistě i svá pozitiva, jako spád, záživnost, či napětí, a překvapivě funguje i v těch dramatičtějších momentech, včetně emocí. Velká škoda jinak je, že se tvůrcům nepodařilo navodit i nějakou tu výraznější atmosféru, dále pak osobitější styl zpracování a celé by to vzhledem k příběhu sneslo i daleko více syrovosti, i tak ale musím zopakovat, že jako nenáročné béčko to poslouží spolehlivě. ()

Morholt

Co se Cage týče, tak nic novýho. Zase vejral jak vyoraná myš. Ale jinak mě tohle béčko plné vyčichlých tváří docela bavilo. Skupinka vidláků byla nádherně na pěst, svůj prostor tu dostal Johnsonův slizký právník a když se to tak vezme kolem a kolem, tak Cage se s tím nakonec taky sympaticky nemazal. Jo, dokázal bych si to představit jako soudní thriller s revenge vložkou a v tomhle ohledu zamrzí, že to nevzal do ruky někdo renomovanější, ale sakra točil to režisér Skeleton Mana a ve světle toho se vlastně jedná o filmový skvost. 60% ()

Arsenal83

Film nie je zlý účasťou Nicolasa Cagea, ten si robí to, čo furt, a neškodí jeho obsahu. Ale citový kalkul so zbytočným nátlakom na diváka je tak očividný, že sa mi tu najviac nakoniec zhnusila samotná obeť znásilnenia. Tešil som sa aspoň na kvalitný právny spor, ten ale zbytočne odbočil ku krvavej pomste. ()