TV spot 5

Zíza

Taková ta nemocniční klasika, kdy máme geniálního doktora, který si moc nerozumí s japonským způsobem vedení nemocnice a s celkovou japonskou nemocniční filozofií. Tady nám ho hraje KimuTaku, takže se je na co koukat, ten chlap je prostě zajímavý a má své kouzlo. Ovšem jeho postava se mi zdála hrozně plochá, obzvlášť s porovnáním s postavou jeho přítelem z dětství Dandžóem, kterého hrál Asano Tadanobu. Jeho postava prodělala takových změn a posunů, že byla tím nejzajímavějším na celém seriálu, ačkoliv se v mnoha případech zdála z lidského hlediska až odpudivá, nakonec vlastně nebyla. O něm by snad dokonce mělo smysl psát delší pojednání. Oceňuji také Kimuru Fumino, jako chytrá sestřička byla fajn na rozdíl od Takeuči Júko, které jsem tentokrát moc nepřišla na chuť. Není to špatný seriál, je to průměr. Jestliže máte chuť na nemocniční prostředí s géniem v čele, tohle určitě není špatná volba. ()

Krysap

Při posledním dílu jsem zvažovala i plnej počet, protože mě to fakt dostalo. Ale musim souhlasit se Zízou, že postava doktora Okity byla zbytečně plochá. A přitom taková škoda - Kimura Takuya je výbornej herec. Postava dr. Danja zase měla hloubku, kterou Tadanobu Asano nedokáže uhrát. Možná by bývalo lepší, kdyby se oba herci přehodili. Ale já byla celkově hodně spokojená, Japonci umí udělat opravdu silný a citlivý věci, když odpustí od afektovaných a rádoby vtipných pitvořících se postav. ()