Kolem r. 1640 se v okolí Milána vyostřilo nepřátelství mezi rodinami Alberzziů a Cornerů - obě si dělají nárok na stejnou půdu. Bratři, dvojčata Ferrante a Ippolit Alberzziové, jsou téměř jedna duše, jedno tělo. Ippolit dostane nápad, jak vyzrát na Cornera - když zaplaví půdu vodou a začnou pěstovat rýži, Corner o pozemky ztratí zájem. Přesto, že je to nákladná záležitost, otec souhlasí. Ferrante zastavuje kočár, v němž jede půvabná dívka Lívia vracející se z kláštera a Ferrante se do ní na první pohled zamiluje. Lívia je však Cornerovou dcerou, proto musí svou lásku držet v tajnosti. Jejich prostředníkem se stává Ippolit, jenž však zneužije bratrovy důvěry. Ferrante navrhuje Lívii útěk, dívka je zmatená, protože její srdce už patří oběma bratrům. Federico Corner zuří, že přichází o půdu, na kterou si dělal nárok, a situaci řeší cestou násilí. V ozbrojeném konfliktu Ippolit při pronásledování domnělého nepřítele omylem zastřelí Lívii (oficiálny text distribútora)

BMW12

Podle mě velmi povedená 4 dílná mini-série. V každém dílu dostaneme jinou zápletku, jiné dobrodružství, přesto se příběh odehrává jako celek. Já tento seriál viděl před mnoha lety v televizi a hodně se mi líbil, a teď po letech jsem ho konečně našel a mohl si ho vychutnat znovu. Líbí se mi ten příběh, kdy se bratři Ferrante a Ippolit kvůli ženě znepřátelí, aby se následně znovu shledali. Z Ferranta se však stane pirát Malasorte (a tahle část je nejlepší) a z Ferranta se stane Du Bois. Po celý seriál nás navíc doprovází skvělá hudba. ()

LiVentura

Docela slušné zpracování i atmosféra snímku o dvou bratrech, co se po "smrti" své vyvolené oba setkají znovu až v boji muže proti muži!!! Vše dotváří výborná hudba...smutná a nelítostná... ()

Jacinda

Pamatuju si scénu s nějakým jedem (otrávený pak dávil pěnu). Tahle scéna mi zhnusila celý seriál. On to stejně ale nebyl nějaký zázrak ()

DaliX

Nie som nijaký fanúšik historických filmov v televíznom spracovaní a ani tá talianska kinematografia ma extra neláka ale tento film sa mi páčil. Samozrejme odhliadnuc od výpravy, trikov a hereckých výkonov, ktoré su mimochodom presvedčivé všetko zachraňuje zaujímavý scenár s mnohými dejovými zvratmi. Začína to klasicky, dvaja bratia Ipolito a Ferante sa zamilujú do tej istej ženy. Problém je však v tom, že ich rodiny sa od nepamäti nenávidia. Osud však všetko zmení, ich láska zomiera (aspoň to tak vyzerá) a z jedného sa stáva obávaný pirát, z druhého jeho úhlavný nepriateľ. Nicholas Rogers mi na hlavného hrdinu perfektne sadol (určite lepšie ako temný mág Tarabas) ale celkovo majú Piráti tú úžasnú atmosféru a skvelé rozprávanie, ktoré si vás získa (na televízny seriál je to viac ako slušné), vývoj postáv, výbornú hudbu a zvyčajne naivnú romantiku ako z mexickej telenovely. Možno by som išiel s hodnotením aj nižšie (a oprávnene) ale je to viac menej nostalgia a zakaždým keď to beží v telke si to rád pozriem. A koniec koncov, psychopatická Lívia s výzorom ala Two-Face, nemá chyby takže je rozhodne na čo sa dívať. ()

salahadin

Horší scénář aby člověk pohledal (věty jako: co je to láska už ani neřeším). Horší herecké výkony aby pohledal. Horší milostný trojúhelník aby pohledal. Dialogy jsou místy na úrovni mexické telenovely, zvlášť to, co předvádí Lívia, tomu já tedy říkám "výkon". A Nicholas Rogers měl zůstat u předvádění podlíkaček. Celkově je to místy hodně blbá pohádka pro věkovou skupinu 6+, místy vcelku dostačující věc s geniální hudbou, které se nedostalo ani pořádného soundtracku... ()

HoneyBunny

Bratři Ferante a Ipolito se oba zamilují do Livie. Při souboji o její přízeň je Livie zraněna a Ferante s Ipolitem utíkají z Itálie, protože se domnívají, že ji zabili. Ferante se stane pirátem, Ipolito se dá do služeb francouzského krále. Trochu přihlouplé. Ale když má někdo rád romantiku a takové ty patetické příběhy(a alespoň trochu se mu líbila Princezna Fantaghiro), tak se u Pirátů slušně pobaví. ()

AGAMENON

Příběh je klasický, hudba vynikající a nádherné kubánská příroda. Herci mi přijdou, že hrají jak nadšení ochotníci, ale to neva a ty triky nejsou moc dobrý(víc prašul by neškodilo). ()

zahadna

Pekný taliansko-nemecký dobrodružný mini seriál...skvelé obsadenie hercov....krásna, neopísateľná hudba a nádherná príroda. ()

korbitch22

Naprosto skvělá věcička,myslim si že ti co dělali piráty z karibiku na tohle hodně dlouho čuměli.Nicholas Rogers který hraje hlavního piráta totiž vypadá jak deppův mladší bratr,takže inspirace jasná :-) ()

Arsenal83

Tento dobrodružný seriál som mal rád predtým, potom, teraz a stále. Ešte má opar z Fantaghira, veď spústa hercov je z tej rozprávky, plus naše obsadenie a dosť kvalitné. Akcia, dobrodružno, romantika, všetko tu bolo. Hoci Anna Falchi prehrávajúca. Výborná hudba, krásna scenéria a bolo i napätie v bratovražedných intrigách. ()

Johanka

Celkem zdařilý příběh o dvou bratrech, kteří jsou podstrachem svého okolí. Děj se odehrává jak na moři tak na souši. Příběhu nechybí ani romantika, takže se zaručeně nebudete nudit. ()

nineweh

Ze sentimentálních důvodů dávám 4 hvězdy... Skvělá hudba, krásné exteriéry, krásní herci... před 10 lety jsem tuhle sérii zbožňovala, dnes se u ní skvěle pobavím. Ať žije Malasorte! ()

Kaja

Příběh dvou bratrů znepřátelených kvůli jedné ženě. Jeden pirát a druhý ho honí, bez toho, aby věděl koho vlastně honí. Úžasné exteriéry a vynikající hudba podbarvjící hlavně konečné námořní bitvy. ()

tommmy89

Presne tento TV seriál sa mi vždy páčil, keď ho pustili. 2x som videl všetky časti z neho a určite by som neváhal ani chvíľku a pozrel by som si ich znovu ! :) Piráti z Karibiku je film o inom garde (trochu viac efektov, šarmantný herci ...), ale tento je svojou obyčajnosťou a klasickým scenárom prekvapivo dobrý. Vrelo odporúčam ! 4* ()

Rousse

Vzhledem k tomu, že v 8. a 9. třídě ZŠ jsem strávila hodně času u videokazet s touhle sérií a vzdycháním nad Ferrantem alias Nicholasem Rogersem, je to pro mně silná vzpomínkal. Když Piráti běželi nedávno v televizi a s odstupem času jsem se na ně jukla se střízlivým pohledem, bylo mi jasné, že tohle je slabota. Nápad měli tvůrci dobrý, snaha také byla a to se cení - ale nedostatek peněz, nedokonalé triky a některé herecké "výkony" jim prostě sebraly vítr z plachet. Škoda - zůstávám tedy u slušné 2 hvězdičkové vzpomínky. ()

The_Second

Já to mam hodně rád, hlavně teda 2 a 3 díl, který jsou opravdu o pirátech. První díl je sice taky dobrej ale ten začátek přece jenom neni až tak zajímavej. Pak když se příběh dostane na vodu tak je to vynikající a vše vrcholí dobýváním pevnosti a větou ,,Panebože, čím to štřílejí?". No pak přichází dokonalej konec 3 dílu, kde skoro všichni dotyční umřou. No a 4 je takovej díl navíc, kterej neni nic moc ale rozhodně neurazí. Ve výsledku je to podle mě nejlepší film o pirátech snad kromě Pirátů Karibiku 1. Ostrov hrdlořezů nic moc, Černej Korzáz dobrej, ale ne tolik a poslední pirát, to už si ani nejsem jistej jestli to bylo o pirátech, ale byla to blbost. ()

Sufferer

Ako malý chlapec som ten seriál zbožňoval. Dlhé hodiny som strávil na koberci detskej izby skladaním lodiek z lega, hral sa na pirátov a popritom si pod nosom pohmkával chytľavé a dodnes nezabudnuteľné melódie Paola Buonvina. Štvordielna miniséria od tvorcu Fanthagiro vždy kotvila na periférii diváckeho záujmu a dnes (po dvadsiatich rokoch od uvedenia na obrazovky) vo svetle rozmachu televíznej produkcie, ktorá nepretržite posúva svoj kvalitatívny strop a stiera hranice medzi seriálovou a filmovou tvorbou, prirodzene naberá vodu a stráca svoju relevantnosť ešte o čosi viac. Napriek tomu som sa pri repríze chytil na udičku dávno vzbudenej emócie, vďaka ktorej budú mať Caraibi v mojej truhlici detstva vždy svoje pevné miesto. Podobné tomu, ako obnosený kus zo šatníka, ku ktorému máte natoľko silnú citovú väzbu, že ho za žiadnych okolností nechcete vyhodiť. ()