Kolem r. 1640 se v okolí Milána vyostřilo nepřátelství mezi rodinami Alberzziů a Cornerů - obě si dělají nárok na stejnou půdu. Bratři, dvojčata Ferrante a Ippolit Alberzziové, jsou téměř jedna duše, jedno tělo. Ippolit dostane nápad, jak vyzrát na Cornera - když zaplaví půdu vodou a začnou pěstovat rýži, Corner o pozemky ztratí zájem. Přesto, že je to nákladná záležitost, otec souhlasí. Ferrante zastavuje kočár, v němž jede půvabná dívka Lívia vracející se z kláštera a Ferrante se do ní na první pohled zamiluje. Lívia je však Cornerovou dcerou, proto musí svou lásku držet v tajnosti. Jejich prostředníkem se stává Ippolit, jenž však zneužije bratrovy důvěry. Ferrante navrhuje Lívii útěk, dívka je zmatená, protože její srdce už patří oběma bratrům. Federico Corner zuří, že přichází o půdu, na kterou si dělal nárok, a situaci řeší cestou násilí. V ozbrojeném konfliktu Ippolit při pronásledování domnělého nepřítele omylem zastřelí Lívii (oficiálny text distribútora)

tommmy89

Presne tento TV seriál sa mi vždy páčil, keď ho pustili. 2x som videl všetky časti z neho a určite by som neváhal ani chvíľku a pozrel by som si ich znovu ! :) Piráti z Karibiku je film o inom garde (trochu viac efektov, šarmantný herci ...), ale tento je svojou obyčajnosťou a klasickým scenárom prekvapivo dobrý. Vrelo odporúčam ! 4* ()

salahadin

Horší scénář aby člověk pohledal (věty jako: co je to láska už ani neřeším). Horší herecké výkony aby pohledal. Horší milostný trojúhelník aby pohledal. Dialogy jsou místy na úrovni mexické telenovely, zvlášť to, co předvádí Lívia, tomu já tedy říkám "výkon". A Nicholas Rogers měl zůstat u předvádění podlíkaček. Celkově je to místy hodně blbá pohádka pro věkovou skupinu 6+, místy vcelku dostačující věc s geniální hudbou, které se nedostalo ani pořádného soundtracku... ()

Rousse

Vzhledem k tomu, že v 8. a 9. třídě ZŠ jsem strávila hodně času u videokazet s touhle sérií a vzdycháním nad Ferrantem alias Nicholasem Rogersem, je to pro mně silná vzpomínkal. Když Piráti běželi nedávno v televizi a s odstupem času jsem se na ně jukla se střízlivým pohledem, bylo mi jasné, že tohle je slabota. Nápad měli tvůrci dobrý, snaha také byla a to se cení - ale nedostatek peněz, nedokonalé triky a některé herecké "výkony" jim prostě sebraly vítr z plachet. Škoda - zůstávám tedy u slušné 2 hvězdičkové vzpomínky. ()

Andronikos

Ústredný námet - brat nevedomky proti bratovi, stretnutie po rokoch, katarzie - je presne podľa môjho gusta, navyše na televízny film/seriál sú kostýmy a výprava výborné. Silná dávka romantiky, miestami možno prehnanej, niekedy však značne nekonvenčnej. Napr. jeden z hlavných hrdinov zomiera v súboji, a to tak nejako mimochodom, nie na úplnom konci a bez akéhokoľvek pátosu, ako to býva zvykom. Niektoré motívy sú lacné (papagáj si zaletel hľadať družku, haha!), niektorí herci nie najlepšie vybratí (Indka Padma Lakshmi ako Indiánka je nielen trochu mimo, trochu prehnane a okato vnadná, ale aj jej herecký prejav neosĺňa). Podobne je to s bojovými scénami, niektoré mi pripadajú pritiahnuté za vlasy, iné zaujímavé (Ferrante na pláži pri zachraňovaní troch unesených Indiánov...). Príliš negatívne je vykresľovanie Španielov a naopak príliš idealizovaní sú piráti, ale na druhej strane napr. oceňujem z hľadiska sujetu úplne nepodstatné, ale z hľadiska dobovej atmosféry neoceniteľné zábery nevyberavého zaobchádzania s čiernymi otrokmi. Prvá časť je trochu slabším úvodom (a u mňa navyše mizerne zapísaná "erotickou" scénou medzi Ippolitom a Liviou), štvrtá trochu naivným zakončením (dôraz na zmienených kolonizátorských Španielov), ale druhá a tretia sú výborné: portrét Ippolita, ktorý sa v túžbe po pomste stáva nemilosrdným zmocnencom Ľudovíta XIII. v Karibiku a vešia pirátov a ich pomáhačov ako na bežiacom páse, portrét Livie ešte posadnutejšej túžbou po odplate za zničený život a drsný, v dobe hodnôt a postojov rannonovovekej aristokratickej Európy sa odohrávajúci príbeh vzťahu Ippolita a Isabelly sú srdcervúce a skvelé. ()

Erinien

Tiše a nekriticky od dětství tenhle seriál zbožnuju, hráli jsme si podle něj na piráty. A taky tam hraje Nicholas a ta romantika, ta osudovost, ta hudba když koráby (vypadají jako opravdu opravdové), brázdí moře. Má to v sobě takovou tu Italskou pompu, vznešená slova o lásce a dialogy jsou někdy tak plytké až by se vám chtělo brečet. Přesto v tom něco je. ()

• Pirátská loď, na které se plavil Ferrante (Nicholas Rogers), nesla název Lívia. Pojmenována byla podle ženy, kterou Ferrante miloval a o níž tragicky přišel rukou svého bratra Ippolita (Paolo Seganti). (Rodimus)
  • Scéna, ve které Jan Kraus vystupuje v dešti z kočáru, se natáčela na zámku v Břežanech (okres Znojmo). Déšť byl umělý a měla ho na starost nedaleká jednotka profesionálních hasičů. (Georg34)
  • Indiána, ktorý predpovedá bratom ich osud, stvárnil český herec Jan Kraus. (Danny88)