Potvora

(neoficiálny názov)
  • USA Vixen!

Děj filmu se točí kolem sexuálních dobrodružství Vixen (v překladu "liška" nebo také "potvora") Palmerové, která s manželem Tomem vlastní hotel v Britské Kolumbii. Tom Palmer pracuje jako pilot a doprovází hotelové hosty na lovech - a znuděná Vixen v manželově nepřítomnosti lačně vyhledává jiné muže a ženy za účelem sexu. Podle časopisu Time si začne "s každým od příslušníka kanadské jízdní policie po manželku muže, který si přijel zarybařit". Film se zabývá i aktuálními náměty, jako je rasismus, antimilitarismus, komunismus a únosy letadel, které soud posléze zhodnotil jako "neústrojný společenský komentář, jenž naprosto nesouvisí s hlavním tématem snímku". (lewwin)

Pekisan

Do you mind if I use your lap as a pillow? Tak v takomto duchu sa vezie prva softkorova hodinka. Okrem tazkych rasistyckych kecov tu Vixen dava vsetkych naokolo: od polisa, cez hosta v dome, po hostovu zenu, konciac u svojho brata. Poslednych 15 minut vsak nastava twist a riesia sa vsetky dobove problemy ludstva. Dokonca pride aj na unos lietadla. Tazko hodnotit takyto film. Kedysi sa tocilo co sa reziserovi chcelo. Dnes sa to uz casto nevidi a aj preto je to plus. Dalsie plus, vlastne su dva a oba patria Vixen. Minusy sa tiez dva a tiez patria Vixen. Konkretne jej komunisticke obocie ala Breznev. Takze tri, hlavne za tu neformalnost. ()

Slasher

Děj v kostce: kouzelná mrcha ojíždí všechny další postavy kdesi ve vyhlídkový kanadský divočině. Už jsem si říkal, jak je to tentokrát Russ Meyer o ničem a chybí jakákoli přidaná hodnota nad pouhý lechtivý eroťák, když z toho náhle vyústila úsměvná patálie na téma rasismus, dezerce a komunismus. Kupodivu, nějak to funguje a má něco do sebe, Erica Gavin má krom zjevných vnad i velký charisma. ()

brutale

Russ Meyer sa vôbec ne(s)erie. Po vzhliadnutí http://www.csfd.cz/film/46863-motor-psycho/ a http://www.csfd.cz/film/46856-faster-pussycat-kill-kill/ sa mi dostáva do rúk Vixen, ktorý je oveľa odvážnejší film a oproti "Motor psycho" a "Faster pussycat kill kill“ je vo farbe. Russ tento krát v kanadských lesoch namiešal drink s nynfomániou, bisexualitou, incestom, rasizmom, komunizmom a jemne sa obtrie aj o fašizmus. Dnešným filmom chýba odvaha, každý sa pridŕža korektnej politiky a "dokonalého" kosmopolitného sveta. Nedá mi ešte opäť nepochváliť, výber nadanej hlavnej role "Vixen". Russ, kde si v tých rokoch chodil na takýto matroš? ()

dopitak

Jestli si ještě vzpomínáte na půlnoční erotické filmy vysílané na Nově ve druhé polovině devadesátých let minulého století (to zní tak archaicky, ovšem já si živě vzpomínám, já byl v pubertě), tak Vixen by se dal škatulkovat tam někam. Nicméně většina vzpomínaných filmů byla z produkce 90´s, takže Russ Meyer by mohl být v tomhle směru označován jako "průkopník".___ Příliš silný děj (alespoň) zpočátku nečekejte, je to takové to klasické softP "skoro každý s každým", závěr ale příjemně překvapí.__ Dále vám doporučuju si přečíst komentáře ostatních kolegů ke kterým přidávám poznámku, že uživatel Cushing má setsakramentskou pravdu, zrzečka Janet v podání Vincene Wallace je mnohem půvabnější než souloživá Vixen Erica Gavin, které to sice v některých záběrech taky moc sluší, ale nějakej blbec jí nalepil příšerný obočí evokující s. Brežněva a tím mi ji (trochu) znechutil. ()

Cushing

Není to špatné, na to, že se tomu blíží čtyřicítka. Některé momenty jsou OPRAVDU erotické, to se ve filmu jen tak nevidí, stejně jako se už nevidí takto krásné ženy (tj. plné na těch správných místech, ale s pohlednou tváří a štíhlým pasem). Vadilo mi, že když už se tam rozehrála ta pseudopolitická taškařice, erotika se vytratila. Režisér to měl lépe vyvážit. A jedna zhola zbytečná poznámka: ta zrzka byla MNOHEM víc sexy než ta bruneta! ()

• Natáčení probíhalo v Kanadě v Britské Columbii a v Kalifornii ve městě Miranda. (Terva)
  • Časopis Time napsal recenzi o jedné větě: „Vixen (Erica Gavin) si začne s každým od příslušníka kanadské jízdní policie po manželku muže, který si přijel jen zarybařit.“ (Zetwenka)
  • Snímek byl ve své době označen jako skandální a dostal okamžitě tehdy nově zavedenou přístupnost "X". (Epistemolog)