ancientone

UP je výletom do Meyerovej insitnej vidieckej krajinky, kde sa riadime logikou: "Všetko sa ,skôr či neskôr, končí súložou." Veľmi jednoducho načrtnuté postavy - primitívne animálny drevorubci, policajti, lascívne idealizované ženy ktoré už len tak z princípu pobehujú kade tade nahé, o scenári sa dá s trochou nadhľadu povedať, že bol písaný presne "na telo" "herečkám". Práve ony, respektíve ich do popredia neustále postrkované prednosti, tvoria prízemné ťažisko filmu najsilnejšieho v maximálne uletenom úvode a turbulentne strelenom závere. Banálne scénky podfarbené preexponovane dramatickou hudbou, veselá galéria poprsí as nimi súvisiacich absurdných situácií, čisto burleskný úlet naobliekaný v Evinom rýchu. ()

Arkanoid

Víta nás nahá rozprávačka na strome. Už pri úvodných titulkoch sme svedkami sexuálnych scén. Máme tu angličtinu, španielčinu a nemčinu v BDSM komnatách nejakého hradu. Jednotlivé orgazmické scény sú aspoň spočiatku zostrihané tak, aby sedeli s hudbou či nadväzovali vrcholmi medzi sebou, bohužiaľ, napriek vystupňovaným sexuálnym scénam je ich komediálnosť niekedy priveľmi primitívna, dráme, ako znásilneniu a vražde naopak chýbajú dramatické momenty, ako psychické ovplyvnenie či záležanie diváka na postave. Až po prvej polhodine ma to začala viac baviť vďaka fajke v aute, kde sa vystupňovalo odtrhnutie podrážok, klebetiaci chlapi a zahanbení pocit šerifa po. Do baru vstúpi drevorubač, sekeru oprie o bar a kamera si vychutnáva jeho mohutný chrbát. Čo nám týmto komediálnym zobrazením Russ Meyer vraví? Dozvieme sa až tesne pred záverom. V bare panuje sexuálny harassment chlapa, čo predtým za peniaze uspokojoval Dolfíka. Bohužiaľ vo filme prevláda viac šialenosti ako skutočného humoru a jednotlivé scény sú nevyrovnané. ()

EdaS

Viděl jsem ledacos, ale Up! je jeden z nejuhozenějších filmů všech dob. Scénáristické trio (jehož součástí byl i proslulý filmový kritik Roger Ebert) by si zasloužilo odpočinek v Bohnicích. Na druhé straně Meyer-režisér ctí jako vždy řemeslo, což vás u tak ulítlého filmu asi překvapí. Nebavil jsem se sice tak výborně, jako třeba u Vixen, ale když máte chuť na něco fakt šíleného, je to dobrá volba. 70% ()

Composter

To nejlepší od Russe! Cesta pomsty zhrzených cecků, kterým se od chlípných pyjů dostalo příšerného příkoří! Ani Adolf Hitler nezůstal ušetřen :)) Tento kousek jsem viděl již mnohokrát a vždy mě okouzlí. UP! je na vrcholu svého žánru - 70´ rulezz! Mimochodem výborná vizualizace na jakoukoliv párty :D. ()