Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků hlasování o nejoblíbenější interprety české hudební scény. Přímý přenos moderuje Ondřej Sokol. (TV Nova)

Ainy

Pořady tohoto typu vnímám jako jedno velké, pozlacené pufff ... takové nic s velkou pompou, které prostě brzy pomine. ()

castor

Dávno vyčpělá anketa, sledujeme po očku tak nějak ze setrvačnosti a hloupé pohodlnosti. Hudební scéna naštěstí nestagnuje, Slavík ano. Je o popularitě, chce omámit smysly, předvést na něm se chce skoro každý. Hudba je druhořadá. Pokud je jedním z vrcholů večera vystoupení Mariky Gombitové s Mirem Žbirkou, je cosi shnilého na tuzemské hudební scéně. Někteří měli příležitost vyjádřit se k rasové nenávisti, jiní si zanadávali, že jde o pořád ty stejné tváře, další smutnili, že božský Karel nedorazil. Ve výsledku je to jedno, za rok se sejdeme ve stejném složení. Možná nějaká jednoletka přibude. ()

salahadin odpad!

Neodolal jsem a občas jsem se mihl před TV. Ano, je to prostě bezkrevná unylá pitomá zábava. Ceny dostávají interpreti, kteří neumí hrát ani zpívat (Ortel), a to jen proto, že jim to fanoušci vybojují. Z tohoto ročníku odsuzuji ocenění Ortelu, což je buran-beat kapela, která patří do Hudebních masakrů Jardy Konáše. Naopak velmi oceňuji Bangův bunjee jumping. A jeho hodnocení Luckou Bílou po ceremonii považuji za nejhloupější mentální výron tohoto roku... ()

SOLOM.

Každoroční fraška jménem Český slavík je zpět! Jasní vítězové jakbysmet a co na tom, že jsme od nich během roku neslyšeli vůbec nic – stačí jeden koncert...Původně jsem uvažoval, že zkopíruji komentář z minulého roku, ale pak jsem se na to vysr...Jediným světlejším okamžikem bylo dvojité ocenění Ortelu a vystoupení Mariky. Sokol mi kupodivu nevadil, přestože ho nepovažuji za nějak dobrého moderátora, ale alespoň jsem nemusel čumět na ksicht Mareše, nebo Boučka – údajně nejlepších z nejlepších (no jak pro koho…). Jeho trapný humor jsem víceméně ani nevnímal. Gott by měl být uveden do Síně slávy a navždy zmizet z podobných anket. Stejně tak David a Bílá. Uznávám je jako zasloužilé umělce, kteří ledasco během své bohaté kariéry dokázali, ale už skončila jejich éra a nevím proč by měli získávat Slavíky jen za zásluhy z dob minulých. No a Kabát? Kdysi jsem je doslova žral a byl na několika koncertech, ale poslední roky už nenazpívali nic dobrého a jejich nový směr se mi vůbec nelíbí. Chtělo by to, aby se vrátili k původní tvorbě a peckám, jenž dodnes patří k mým oblíbeným (kupříkladu Žízeň, atd…). Takže za rok zase zaschle, ale to pokud to bude obdobné, dám už ODPAD – protože tím se pro mě Slavík pomalu ale jistě skutečně stává… ()

GeusX

Každé podobné vyhlašování z velké části stojí a padá na schopnostech moderátora, zda dokáže publikum zaujmout a nenudit. Podle mne to Sokolovi vcelku zdárně šlo, nepřeháněl to jako v Tvoje tvář... a pár povedených a netrapně vtipných hlášek měl. Takže dobrý průměr, který neurazí. Hodnotit, kdo vyhrál, nemá nic společného s hodnocením pořadu. A kdo stále háže odpad! už po prvních desítkách minut vysílání... a pak to ještě okomentuje, že to byla břečka, přesně jak čekal... Tak se na to dopr* nedívejte! ()

Tommassi3 odpad!

Euer Gott !! ;) Těžko vlastně hodnotit naprosto zbytečnou estrádičku, kterou tvůrci zjevně považují za důstojné vyvrcholení tuzemské hudební scény, jinak než lopatou hnoje.. Anketa, která mě osobně vlastně ani nikdy nezajímala, měla skončit v bahně dějin, pak by ovšem tuzemské televize musely reprízovat či udržovat při životě nějakou jinou mumii televizní zábavy té nešťastné divácké většiny.. Partičkář Sokol sice snadno předčil tragického Boučka, který se ztrapňoval minulý rok, jakkoli mi jinak nevadí, jinak ovšem stejně neměl co zachraňovat.. ()

argenson

Jediný, co stálo za pozornost, byl televizní comeback Mariky Gombitové. Kvůli tomu ale není nutný rok co rok vyhlašovat vyčpělou a dávnou přežitou anketu završenou tímhle nesmyslným nablýskaným spektáklem. Tenhle pořad je už léta jedním z největších průserů televizní zábavy. ()

Žralok

2* za Ortel (1. za kapelu, 2. za zpěváka). Jinak hrůza korunovaná Sokolem. Tomu co předváděl, by se snad nemohla smát ani opice s půlkou mozku.... ()

Castrator

Večer nebyl vůbec katastrofální, jak jsem čekal (ale znovu bych na něj koukat nechtěl), asi díky moderátorovi, který nebyl trapný, jak je zvykem. Co z celého Slavíka dělá naprostou frašku je vítěz mužské kategorie - Karel Gott. Nějaký ten singl teda vydal, to zase já vím, dokonce nemocný i koncertoval, ale je to málo na vítězství. To Bílá vydala alespoň album. No, ale je to soutěž popularity, tak proč vlastně ne, že jo. Takže to asi naprostá fraška nebyla. Asi ani fraška. To je fuk, prostě to zase vyhrál Gott a zase Bílá. Já bych to zakázal. ()

bari68

Keď už nič iné, tak oproti ostatným ročníkom aspoň za 1. celkom vtipný Ondra Sokol ako moderátor a za 2. živá hudba, výstúpenia, žiaden playback. ()

raduna01

Při pohledu na výsledky ankety musí být všem jasné, že se nachází ve stavu v jakém je několik jejich interpretů. Co si jinak myslet o tom, že více než tisíc hlasů získali Kryl s Mukem, dále můžeme najít jména jako Matuška, Hapka, Bobek, Černoch, Zich, v ženské kategorii první desítku atakovala Bartošová s necelou třítisícovkou hlasů. Takže pokud se nezmění pravidla, budeme slýchat od mladé Šarlotky "Tohle jsem vážně nečekala" ještě v době její plnoletosti. Vůbec bych se nedivil, kdyby tohle byl poslední ročník a anketa šla k ledu, podobně jako TýTý, protože někteří účinkující byli zralí fakt na ranu. Do odpadu tentokrát nepůjdu, jedna hvězda za pěkný comeback Mariky a za moderátorskou snahu šumperského pražáka Sokola, který se snažil nebýt tak trapný jako v předchozích letech Bouček. ()

ivamka

Dvě hvězdy za Gombitku a jedna za tu malou od Gotta, ta má teda vystupování, že by jí ho mohla kdejaká hvězda závidět. No a Marika Gombitová má hlas jak před třiceti lety. Dávám čtyři hvězdy, protože hodně lidí z principu dá odpad, ale moderátor byl super a nedával narážky na Ovčáčka a spol. ()

Olík

"Tak nám to pořád ještě nezrušili paní Müllerová". OK, berme jako fakt, že tento opeřenec pro fanoušky Karla Gotta, recese a strachu z uprchlíků ještě z posledních sil zmateně mává křídly. Nebudu se vyjadřovat k oceněným, jelikož tento fakt se netýká pořadu jako takového - nemluvě o tom, že vypovídací hodnota této ankety dosahuje záporných čísel. Tonoucí Slavík si tentokráte vzal na pomoc momentálně v kramflecích silného Sokola, který si jel tu svoji lajnu z "Tváře" -jsem nadržený, že bych ojel i mikrofon a rád bych, aby to věděl celý svět - + nesměli samozřejmě chybět novodobí hrdinové youtubeři nebo někdo od Krausů.....ruku na srdce, pochopil někdo výstup Honzíkovy družky Ivanky? Hudební vystoupení byla jako vždy "něco mezi" - nesmí chybět klasika, tentokráte v podobě Kabátů - návratu Mariky Gombitové by více slušelo nějaké sólíčko - "čerství vítr" Sebastian zklamal sázkou na jistotu v podobě téměř dva roky starého hitu - Ewička Farná (stylizovaná do Leony Šenkové) nám zrekapitulovala svých deset let na prknech, jenž znamenají love -. Sečteno podtrženo, další zbytečný večer zbytečné ankety....ale zase, kde jinde by jsme mohli provětrat svoje róby z outfitu?!?!?!? ()

Ozzy2

Doufám, že Tomáš Ortel dal venku přes tlamu tomu frajírkovi, kterého nikdo nezná a říká si Pekař.Aby taková nula, jakou je dovolila na takové akci selektovat, kdo tam patří a kdo ne, to je na polobotkovej koncert. ()

caba

Ondřej Sokol si jako moderátor udržel slušný průměr,nemusí se za nic stydět. Scéna s otáčivým jevištěm v Hudebním divadle Karlín byla pěkná.Celkový dojem byl uspokojivý,ale vyhlášení Ortela je hambou našeho národa!!! ()

ForGump

Konečně po letech (od Krause 2013) snesitelné. V první řadě musím pochválit Ondru Sokola, jemuž se podařilo odbourat nastavenou nudu od Libora Boučka z let minulých a přinesl svěží moderování plné jeho typického humoru. Skvělá práce, z níž je nasnadě vypíchnout děkování Ivany Chýlkové a vtipné zapojení sponzora pořadu a vůbec celý přenos uběhl poměrně lépe, pokud je dobrý moderátor, neboť poslední dobou, na tomto bohapustém a především, co do výsledků již těžko respektovatelném udílení, velmi záleží, kdo ho uvádí, což do určité míry uspokojilo. Přičemž bych nechtěl přechválit, protože jednoduše řečeno přenosu chybí víc kreativity a prostě sledujeme stále to samé dokolečka, předávání, písnička (plus za Ewu Farnou nebo Lucii Bílou - za zpěv, nikoli za její trapné samaritánství), sponzoři, předávání atd. Věřím, že to je těžké. Nu což. Samotný Slavík (dlouho mám dojem, že to není již správný název, zpěv je totiž až druhotný) už je léta k smíchu a jeho výsledky absurdní. Recese s Ortelem je už na pováženou. Kapela, jejíž texty imponují mase lidí jsou blbé a o muzice a zpěvu se mluvit nedá vůbec. Rozhodně se už nechci ani rozepisovat o Pekařovi, Sebastianovi nebo Portym. Tohle je pouze ukázka toho, kam dnešní hudba spěje. A proto pochválen budiž Anděl, o němž nerozhoduje veřejnost, nýbrž skuteční odborníci na pop a hudbu (alespoň v to věřím). Suma sumárum si troufám tvrdit, že letošní přenos byl kvalitativně lepší než předešlé, ale samotný formát soutěže je absolutní trapnost a k uzoufání. 40% ()