Žiadna guľka ho nezasiahla a žiaden americký vojak ho nechytil. Geronimo, legendárny indiánsky náčelník Apačov, sa nechcel podriadiť snahám americkej vlády dostať Indiánov pod kontrolu. Celá armáda musela vyrukovať, aby potlačila jeho vzburu. Solidárni skauti sa snažia primäť Geronima, aby sa vzdal a vrátil sa naspäť do rezervácie skôr, ako ho dolapia vojaci. (oficiálny text distribútora)

RHK

Konečně jsem viděl legendární western Geronimo. A přes nesympatického představitele Geronima to je lehce nadprůměrný western díky členitému scénáři a svižnému tempu filmu a samozřejmě i díky námětu hrdinství posledních divokých Apačů. Ale např. na vynikající Fordovy filmy s obdobným námětem jako je Podzim Čejenů nebo Měla žlutou stužku však Geronimo nemá... Trailer: nenalezen ()

curunir

Neveľmi známy western o poslednom náčelníkovi Apačov, ktorý rovnako ako aj Apači akosi stráca dych. Neviem, nakoľko je historický presný (o závere sa dá pochybovať), avšak jeho spracovanie je až priveľmi štandartne odvedené, takže inak nanajvýš zaujímavá a hlavne pre američanov závažná téma, ktorej v začiatkoch nechýba ani myšlienka nemá potrebné vyznenie. Za zmienku ešte stojí hlavný predstaviteľ Chuck Connors s jeho neľutostným pohľadom a rezanými rysmi tváre dal Geronimovi tú správnu charizmu. ()

Han22

Takový naprosto tradiční indiánský western, trošku podobný mayovkám. Indiáni zde nejsou tupá bezcitná zvířata jako v mnoha westernech té doby, ale do těch ušlechtilých zromantizovaných postav z mayovek mají také daleko. Vyprávění o posledním boji Geronima ovšem není nijak strhujícím zážitkem, spíše pohodovou podívanou bez většího dramatu, k tomu chybí lepší herci. Bavil jsem se, výprava je pěkná, je tu "hláškující" indián a vše skončí na rozdíl od reality pohádkovým happyendem. Slušná tříhvězdičková záležitost. ()

Pohrobek

Jay Silverheels, Ian McDonald, Monte Blue a konečně nedávno Wes Studi - to jsou všechno filmoví představitelé slavných apačských náčelníků. Geronimo v podání Chucka Connorse byl ale ten nej. Jedinou, i když podstatnou, chybou filmu je trochu ujetý nehistorický happyend à la Hollywood, který jako by byl třešničkou na dortu americké omluvy. ()

T2

Indián Geronimo(s kamennou tvárou, výborne hrajúci Chuck Connors), bol doteraz pre mňa iba ako tak známe meno Indiána, odteraz to bude hrdinské meno o ktorom by som sa chcel dozvedieť viac v čo dopomohol tento film a boji za slobodu Apačov, potešilo ma vidieť vo filme tvár "Batmana" Adama Westa, ktorý slúžil na strane zla ako poručík John Delahay ale jeho postoj tam bol neutrálni a tak z jeho postavou prišli aj sympatie. Výborný western o hrdinstve malej Indiánskej skupinky pred útlakom diktátorstva "slobodnej" Ameriky. Filmu nechýba akási otrlosť v scénkach, trošku je škoda že tam nebola nejaká väčšia prestrelka, ktoré mám u takýchto filmov moc rád. /85%/ ()

• Chuck Connors (Geronimo) zkoušel nosit hnědé kontaktní čočky, ale řekl, že ho bolí oči. Každý den mu trvalo dvě hodiny, než si nanesl paruku a nalíčil se tak, aby připomínal indiána. (Marek06)
  • Poté, co jsou indiáni vyhnáni z města, kapitán William Maynard (Pat Conway) vystřelí 7krát ze svého 6ranného revolveru bez přebíjení. (Marek06)