Manželům Palmerovým (Lizabeth Scott a Arthur Kennedy) přistane během jízdy po opuštěné silnici v autě taška plná peněz. Poté, co se jim podaří setřást pronásledovatele, kterému byly určeny, vyvstává před manželskou dvojicí problém, jak s nimi naložit. Zatímco Alan chce odevzdat peníze na policii, Jane si chce obsah tašky nechat a začít nový život. Prozatím uloží nález do úschovny s tím, že se rozhodnou později. Druhý den se však v jejich domě objeví Danny Fuller (Dan Duryea), který tvrdí, že peníze patří jemu a pod výhrůžkami požaduje po Jane jejich navrácení ... (liquido26)

kkarx

Úplně standardní noir, ničím moc nepřekvapí. Výraznou roli tu má tedy žena - mrcha, co prahne hlavně po penězích a těch se jí šťastnou náhodou dostane. Samozřejmě věci se komplikují jednak kvůli poctivému manželovi, který chce peníze předat policii a jednak samotným majitelem peněz, který k nim samozřejmě nepřišel úplně legálně a chce je zpět. Dobré obsazení, nejvíc potěšil Arthur Kennedy jako manžel Elizabeth Scott, Duryea hraje už po x-té tu stejnou postavu. Samotné předání peněz hloupoučké až vyloženě pitomé a konec jak z nějaké Cimrmanovy hry. I filmařsky ten největší průměr. Nic, za co by si film zasloužil 4 nebo dokonce 5 hvězd. ()

JohnnyD

Fantastická noirovka so skvelo vystavaným jednoduchým príbehom o kufríku s peniazmi, ktorý ktosi hodí hlavným hrdinom do auta. Námet ako pre Hitchcocka je pretavený do prvotriednej noirovky s učebnicovo skazenými postavami, neskutočne svinskou femme fatale v podaní Lizabeth Scott a parádnym vizuálom (tá štylizácia scény počas klimaxu bola famózna!). ()

Slasher

Násilnický poster kde chlápek fackuje chudáka bloncku by dnes zřejmě neprošel, ovšem hlavní postava si to vyloženě zasluhuje. Zrádná zlatokopka (nehezká, nesympatická + je p*ča) mě celou dobu iritovala, zbytek obsazení nevýrazný a prkenný, dále vesměs nudný pokojový lokace, přepálená stopáž vzhledem k dění, nějak tu nevidím vyložená pozitiva. ()

Dale

S tým hodnotením tu si robíte srandu? Jednoznačne najslabší noir z tých 150, čo som videl. Banálny príbeh, mizerné dialógy, Lizabeth Scott tu predvádza ochotnícky herecký výkon, vôbec jej neveríte tú postavu, vizuál podpriemerný. Nenájde sa tu nič, čo by stálo za zmienku, totálne B-čko v pravom zmysle slova. ()

liquido26

Nečekal jsem od tohoto noiru téměř vůbec, ale dostalo se mi skvělé podívané. Příběh o manželském páru, kterému za noci někdo jen tak hodí kufr plný peněz do auta, je sice jednoduchý, ale napínavý a strhující. Atmosféra dokonale temná a herci výborní, hlavně nástup Dana Duryey na scénu a jeho proplesknutí Lisbeth Scottové bylo famózní. ()