Stálá vesmírná stanice zvaná Kolo je na své orbitě již několik let. Posádka připravuje novou raketu k první cestě na Měsíc. Autor a konstruktér Kola plukovník Sam Merritt (Walter Brooke) má jako velitel vést i měsíční expedici. K překvapení téměř všech zúčastněných je jako konečný cíl cesty určen Mars. Během letu má raketa potíže s asteroidy a s nepředpokládaným chováním plukovníka. (Hans.)

Rominator

Na první vesmírné stanici Kolo se dokončuje raketoplán, který má podniknout testovací let na Měsíc. Na poslední chvíli před startem se kapitán Samuel T. Merritt (Walter Brooke) povýšený na generála dozvídá, že cíl jejich cesty byl změněn a novou destinací se stává planeta Mars... Let na Mars je aktuální stále, ale vědecké poznatky z té doby byly překonány dávno. ()

Lacike

Prirovnanie k Destination Moon, kde sa letelo na Mesiac sa da s prizmurenim jedneho oka akceptovat, ale Conquest of Space je este väcsie sci-fi, kedze sa tu leti na Mars a spôsob akym sa to deje je az prilis absurdny a naivny a film postrada realisticnost. Je to proste sci-fi rozpravka. Triky mi pripadali na priemernej urovni v ramci doby vzniku. Uz som videl aj pôsobivejsie filmy z tej doby. Pre väcsinu dnesnych divakov budu pravdepodobne uplne k smiechu. Zaujimavo pôsobi interier rakety a orbitalnej stanice. Pripomina to zariadenie vojenskej lode alebo ponorky. Takze ziadne koberce ako v Star Treku. Dost mi tentoraz vadili postavy. Hlavne spôsob akym rozpravaju. Vo väcsine filmov mi tento zastarali spôsob anglictiny nevadi, ale tentoraz ma iritoval. Cely cas som váhal medzi dvoma a tromi hviezdickami, ale akonahle jedna z postav otvorila bibliu, tak ma film nadobro stratil. A to ma este len cakalo to najhorsie, ked sa z inteligentnej postavy stal totalny nabozensky magor. Nebozenske kecy do vesmiru nepatria sakra. No a cele znazornenie Marsu, kde dokonca snezi je uz dost WTF. Takze z relativne realistickeho sci-fi sa z toho filmu stane nabozenska agitka a cele je to zakoncene ako roztomila naivna rozpravka. 4/10. ()

Braddy

Asi nejslabší sci-fi film z produkce George Pala. V blíže neurčené budoucnosti, kdy pomalu dochází energetické zdroje na Zemi, odlétá posádka několika astronautů k Marsu. Původní cíl byl sice Měsíc, ale nakonec bylo rychle rozhodnuto o změně cíle. Cestou raketu potrápí meteority (velká téměř perfektní polystyrenová koule) a také jeden ze členů posádky, kterému začne postupně šplouchat na maják. Na Marsu se jim sice podaří přistát, ale díky zmíněmému členu posádky přijdou téměř o všechny zásoby vody. Dál prozrazovat nebudu. Po trikové stránce je film velkým zklamáním, snad i Ed Wood by to zvládl lépe. Jiskření a kouř za raketou, meteorit, kývající se orbitální stanice při poruše. Nemluvě o nelogičnostech jako hořící meteority ve vesmíru nebo přímo vánoční sněžení na Marsu. ()

zelvopyr

... mně se to skoro líbilo. Zdálo se mi, že děj místy skoro stál za zamyšlení :-) a autoři se poctivě snažili o uvěřitelnost (v kontextu roku vzniku, tedy ještě před začátkem dobývání vesmíru a tudíž i před zvýšeným povědomím veřejnosti o technických aspektech). Triky mi přišly OK, scénu po odletu z Marsu bych zcela vážně označil za krásnou. Vyloženě poťouchlý byl způsob, kterým jeden z nich zešílel -- začalo to hodně americkým máváním biblí :-) ()

noriaki

Další z objevitelských sci-fi, ale na rozdíl od umanutě realistického Destination Moon s dějem ve stylu "představuju si to jako Hurvínek válku". Takže se v kosmu připaluje jedna od druhé, s navigací si nikdo hlavu neláme a vesmírná loď pochopitelně potřebuje křídla, protože co kdyby náhodou. Úvodní pasáž na impozantní orbitální stanici se ještě drží v mezích zdravého rozumu, ale jakmile začal odpočet, scénář se definitivně utrhl ze řetězu. I zábavné béčko by mělo znát míru. Pro podařené triky, barvu a těch pár dobrých nápadů se film vyplatí vidět, ale snesou ho asi jen cvoci jako já a lidé bez vkusu. ()

• Tvůrci se snažili udělat film co nejrealističtější. (Zdroj: en.wikipedia.com)
    (Kmotr76)
  • Na filmovém plakátu je uvedeno: "Podívejte se, co se stane ještě v průběhu vašeho života!"
    (Zdroj: en.wikipedia.com)
    (Kmotr76)