corpsy

V tom pravom zmysle slova, je to krásna rozprávka. Len škoda tých premenlivých trikov a absencii príšeriek, ktoré tak milujeme na Harryhausenových snímkoch. Opulentné dekorácie, sympatický hrdinovia, dobrý čarodejník, krásna princezná, nesmrteľný darebák. Proste slať na dušu, ak máte radi rozprávania, ako je tento. ()

Stanley

Sindibád bez Harryhausenových triků? Je sice na efekty skromnější, nedočkáme se takřka žádných okázalých příšer, draků, kyklopů apod., ale to ještě nemusí znamenat, že by obrazové vyprávění postrádalo to správné dobrodružství a kouzlo orientu. Poměrně prostou výpravu vyvažuje čistokrevně pohádkový příběh, takže jako obyčejně kromě statečného Sindibáda nechybí krásná princezna, kterou je nutno si vybojovat, a zlý čaroděj, jehož zákeřnými intrikami a kouzly není snadné se zdravou kůží projít. Kapitán Sindibád není dílo srovnatelné se Sedmou Sindibádovou plavbou či Zlatou cestou Sindibáda, avšak neměl by zklamat milovníky orientálních pohádek či děti, které by pro něj představovaly asi nejvhodnější cílovou skupinu. ()

Martin741

Ja mam stale rad zazitky kapitana Sindibada, byron haskin ako reziser tocil aj hnoj - Ze Zeme na mesic - ovsem toto sa mu podarilo, Poznal som dvoch hercov, a to konkretne Pedra Armendariza /Kerim bey z bondovky From Russia with Love/ a Waltra Barnesa /velka prestrelka 1966/. Okrem tychto dvoch boli herci mne teda dost neznami, ale vyborne to bolo, rychlo uplynul film . 77 % ()