Primitivní kmen zvaný "mudpeople" objevuje civilizaci a postupně v ironické parabole opakuje vývoj lidstva. (Hans.)

fragre

Film podobenství, až mi připadá, že je to variace na Buñuelova Anděla zkázy, i když nevím, zda jsem vše pochopil. Po okázalých a barevných titulcích ve stylu art deco podmalovaných nyvým zpěvem nějakého croonera, které by se hodily tak k Velkému Gatsbymu, ocitáme se v černobílém etnografickém dokumentu (nota bene německém) zachycujícím kmen bahenních lidí, který se chystá popravit (či obětovat) jednoho ze své tlupy, kterážto poprava je přerušena příletem a dopadem kroketového míče. Tlupa se vydá podívat odkud ten podivný předmět přiletěl, narazí na auto a posléze na opuštěné panské sídlo, v kterém rabuje, navléká na sebe háby až se změní v příslušníky rafinované high society (a film se stane barevným). Na to probíhá společenská večeře, kde se vybraně jí, inteligentně konverzuje, posléze muzicíruje, prochází kol bazénu, flirtuje. Leč tato civilizovaná zjemnělost je občas narušena nějakým úletem - oblečením oděvu, který patří opačnému pohlaví, nenadálým křepčením, živočišným sexem... S postupující nocí je společnost odvázanější, její hry a rituály stále divočejší a praštěnější, což je zakončeno ranní hrou v kroket, která se zvrhává v jakýsi pozemní hokej všech proti všem - míče jsou odpalovány z parku do lesa, kam je již značně zbarbarizovaná společnost následuje. Les, odkud přišli, je opět pohltí. Film je to mnohovýznamný, fantasmagorický, ale i magický a zábavný. ()

rivah

Magický, fantasmagorický a zábavný film, jakési podobenství o vzniku moderní společnosti z barbarské a ta se pak zase promění v barbarství.(max.70%). ()