21 x New York

(festivalový názov)
  • Česko 21 x New York (festivalový názov) (viac)

21 x New York je intimní portrét města a jeho lidí. V metru potkáváme protagonisty, vycházíme s nimi na povrch a přitom se dozvídáme o jejich životech, touhách, vášních, přáních a snech. Některé touhy jsou již dávno promarněné, ale jiné se ještě mohou splnit. Emotivní příběh o samotě, která nás v západním světě 21. století pronásleduje. (Kinosvetozor.cz)

Marze

To je úsměvně zdegenerované město. Do metra s těmito obyvateli bych nikdy nevlezl a dokument na mě působil jako antituristická pozvánka. Nedovedu si představit co se tam děje v noci. ()

PEZ

Snový zážitok. Doma by to bolo náročné sledovanie, ale v prítmi kina, s pomocou minimalistickej elektronickej hudby striedanej so zvukovými plochami - očarujúce. Intímna spoveď vybraných "obyčajných" obyvateľov New Yorku a to celé v prostredí mestského metra. Ukážka, že aj v takom preplnenom pupku sveta nie je núdza o samotu a vzťahové problémy. Nakoniec naše životné problémy sú si všade podobné. Najviac sa mi páčil 13-ročný chalan, bolo vidieť že mu to myslí a trúfam si povedať, že ten to dotiahne ďaleko (dozvieme sa to niekedy v budúcnosti? Možno...). Dokument nie pre každého, ale pre tých čo sa radi niečo dozvedia o životoch druhých, cenný. (IFF Bratislava 2016) ()