Adžin

• Japonsko Ajin (viac)

Prvý nesmrteľný sa objavil v Afrike na bojisku pred 17 rokmi. Odvtedy sa začala objavovať neznáma forma nesmrteľnosti u ľudí, ktorý obdržali názov "Ajin" v preklade poločlovek. Jedným z nich je aj japonský študent medicíny Kei Nagai, ktorý bol jedného dňa zrazený na jeho ceste z nemocnice. Avšak ihneď obživol bez následkov, pretože bol jedným z "Ajinov". Vláda ho na základe toho podrobila rôznym nehumánnym experimentom. Jedného dňa ho však zachránia ďalší dvaja "Ajinovia" a to zmenilo navždy Nagaiov život. Začína sa konflikt medzi ľuďmi a "Ajinmi". (Basara)

EvilPhoEniX

Dost možná nejlepší film dle Mangy, na který se dá nejen koukat, ale nabízí i víc než solidní akční scény. Ajinové jsou Demi-Humanové a mají schopnost se oživit při každém zabití, takže jsou téměř nesmrtelní. Na světě jich je jen pár a jde po nich vláda, aby je mohla zkoumat. Příběh se však zaměřuje na jednoho Ajina který se stane uprchlíkem díky svým schopnostem. Jediné, co mi na filmu trošku vadilo byl ten digitální duch, kterého si každý Ajin může povolat, ale ten naštěstí nedostal tolik prostoru. Má to slušné tempo, na Japonce překvapivě solidní technickou stránku a akční scény jsou velmi pestré, hodně krvavé, drsné, zkrátka můj styl. Slušná podívaná a Takeru Sató z Rurouni Kenshin potěšil. 75% ()

Vavča

Roztomilé akční béčko čerpající z manga předlohy přivádí na svět superhrdiny, kteří svojí smrt v pohodě vyresetují a začínají znova. Postavy napsány maximálně úsporně, zkratkovité vyprávění, někdy značně nevyjasněný děj i motivace postav není kupodivu tolik na škodu, protože film umí přinést spektakulární akční scény, nápady ve svižném tempu a napjaté atmosféře... Pokud bych měl něco vybrat z japonských filmu loňského roku Aijin by se tam v pohodě za 3,5 hvězdy vešel, raději trochu adrenalinové, nonsensové béčko, než třeba formálně správně provedený, ale jinak neslaný, nemastný, film, kde usínám a nudím se (Third Murder). Aijin by rozhodně mohl více rozvést svoje univerzum a postavy, Takeru Sató v hlavní roli tradičně vynikající, počkejme si, zda přijde pokračování a s čím vyrukuje. ()

Ryuuhei

Anime předlohu (vycházející samozřejmě z mangy), jíž se tvůrci rozhodli zpracovat v odporném 3DCGI, jsem zkrátka nezvládl a tak jsem si říkal, že třeba hraná adaptace tento neduh napraví. Nakonec jsem zklamaný. Děj nás namísto pomalejšího seznámení s osudem hlavního hrdiny Keie rovnou hází do bodu, kdy už je spoutaný a ve spárech organizace, která ho chce pouze zneužívat pro své experimenty. Nedochází k žádnému vysvětlení, co způsobí onen reset, či jak Ajinové obecně fungují - vše je nutné si vydedukovat z akcí napěchovaného děje. A popravdě - opravdu mě nebaví nekonečné bitky nesmrtelných, kde je absolutně primitivní kontrast dobra a zla - tedy Ajinů, kteří se rozhodli spolupracovat s lidmi a naprosto řadového sociopata, co chce naopak převzít nadvládu a všechny lidi povraždit. Neudělal jsem si vztah k žádné postavě, děj mě moc nebral a byť mi přišel nápad s Ajiny stylový - tedy nesmrtelnost, možnost se kdykoliv instantně obnovit, či vyvolat jakési stínové jádro, jež za jedince posléze bojuje - zbytek byl jen celkem nudná, umlácená břečka bez nápadu, i charakteru. A v tomhle dobrý film nevidím, maximálně tak průměr. ()

cskomando

CGI efekty zpracované poměrně slušně, v případě soubojů 1vs1 zajímavě provedené a hudba k tomu zvolená... prostě Japonci! Dokáží mile překvapit výběrem od všeho. Nejvtipnější a možná i nejoriginálnějším nápadem bylo zabij a znovu se oživíš, takže vlastně nekonečný koloběh, který se dá zakončit pouze uspáním nebo úplným zmražením a rozpuštěním těla. Akce zde bylo víc než dost. ()

*CARNIFEX*

Typická, Japonská, komix-ová, fantasy "rozprávka" s pár vychytávkami, pre fanúšikov žánru, ktorá je všetkým možným, len nie typickým hororom. ()