Agatha Christie: Hniezdo supov

• Česko Hadí doupě (viac)

Súkromný detektív Charles Hayward (Max Irons) sa na žiadosť svojej bývalej milenky Sophie (Stefanie Martini) púšťa do vyšetrovania podozrivého úmrtia jej dedka, bohatého grécko-britského obchodného magnáta Aristida Leonidesa (Gino Picciano). Sophia chce, aby páchateľa našiel skôr, ako Scotland Yard odhalí temné rodinné tajomstvo. Na rozpadajúcom sa statku, obklopený jedovatou atmosférou horkosti, odporu a žiarlivosti, sa Hayward stretáva s tromi generáciami rodinnej dynastie, vrátane divadelnej herečky Magdy (Gillian Anderson), čerstvej vdovy Brendy (Christina Hendricks), ktorá bola o 50 rokov mladšia ako jej muž, a ženskej hlavy rodiny, lady Edith de Haviland (Glenn Close). (TV Markíza)

silentname

"Crooked House" nefunguje. Je to smutné, ale je to pravda. Na začiatku som bol síce zvedavý, no v poslednej tretine mi už bolo všetko ukradnuté. Dokonca aj to, kto je skutočným vrahom. Pre mňa toto nemalo ani šarm, ani energiu, ani potrebný život a chýbala tomu nejaké duša. Charles Hayward nie je najhorším detektívom čo som videl, no vôbec nevie do toho nič poriadne dať. Max Irons je nudný a nemá potrebnú charizmu na to, aby bol zaujímavým detektívom. Najlepšia postava je tu teta Edith v podaní Glenn Close. Myslím si, že ak mal niekto nejakú charlzmu tak to bola ona. Postavy ma nebavili, príbeh ma nebavil a ku koncu som už vypol. A hoci je možno prekvapivý záver a skutočný vrah, tak nemôžem povedať, že by to na mňa urobilo nejaký vysoký dojem. Už sme to v minulosti videli. Ak máte radi Agathu Christie, tak si radšej pozrite iné filmové spracovania jej románov. Najlepšie tie so Suchetom. Toto nemá toho moc čo ponúknuť. Nič vo filme nie je otrasné, no nič nie je dostatočne zaujímavé na to, aby som to dokázal nejako oceniť. Sklamanie. Hodnotenie: C ()

Master19

Nůůůůůůůůdáááááá. Ano, pojetí a nasnímání je vynikající, co si budeme povídat, atmosféra se dá krájet hned od začátku. Pak už je to ale jen takové přehazování hromady sena na druhou stranu, aby proschlo. Pravdou také je, že až to proschne stojí to za to, závěr je famózní, ale bohužel nemůžu hodnotit víc, celkově mě to nebavilo. A ještě jednu věc musím vypíchnout, není to slabinou jen tady, ale u společné večeře to prostě razilo - chtěl bych někdy zažít hádku patnácti lidí, kdy každý způsobně čeká, až druhý dořekne svou repliku. Asi aristokracie... ()

NinadeL

Román Crooked House (1949) považovala Agatha Christie za svůj nejoblíbenější. Snad proto, že si konec uhájila proti předpokladu nakladatelů. Pro diváky je každopádně ten materiál zajímavý i proto, že jej filmaři příliš nevyužívají. A tak tu máme možnost setkat se s látkou relativně neotřelou a zajímavou; navíc herecky v ní dominují Glenn Close a Gillian Anderson mimo své obvyklé manýry. A ačkoli mám předválečnou Christie v mnoha směrech raději, toto rozhodně nepovažuji za prohru. Jen se filmaři mohli více držet estetiky 40. let, 50. léta jsou už přeci jen někde jinde. ()

Chudobka

Agathu Christie mám přečtenou skoro celou (na chuť jsem jí přišla ale poměrně pozdě), Hadí doupě jsem znala. Kniha je klasická dobrá Agatha, filmové zpracování je však zdlouhavé a  Max Irons bohužel nudný a nevýrazný, postrádající charisma. Zaujala mě hlavně Glenn Close. Navíc jsem udělala chybu a sledovala film na Nova Cinema. Proložený reklamami se nekonečně vlekl, takže jsem se nedodívala. Pokud bych si chtěla připomenout závěr, sáhnu si raději do své knihovny. Ale nebylo třeba. Nepamatuji si vždy všechny pachatele, ale tohoto (tuto) ano. ()

rikitiki

Spletité vazby v jedné rozhádané rodině sice daly zabrat na zapamatování, horší však je celé pojetí filmu, Příliš natahované, vsuvky z Egypta (dost laciného vzhledu) tomu nepomohly. Detektiv mdlý. Způsob řešení nevýrazný, spíš se pachatel tak nějak vyloupl, než že by ho detektiv odhalil. Konec useknutý a odbytý. SHRNUTÍ: Další honosné sídlo, které obývá klubko zmijí. ()

• Film založen na stejnojmenné knize od Agathy Christie. Zajímavostí zůstává, že samotná autorka označila tuto knihu za svou nejoblíbenější, kterou kdy napsala. (jezurka42)
  • Práce na tomto filmovém projektu byla poprvé oznámena již v roce 2011. (jezurka42)