Zábavný pořad s herci Studia Ypsilon. Vzít si na mušku neboli terč své zábavy satiru, to chtělo v sedmdesátých letech od Ypsilonky odvahu. Dokázala se toho však zhostit velmi sofistikovaně a zábavně. V debatě „na slovo vzatých" odborníků si nad tématem satira můžeme vyposlechnout prázdné nicneříkající dobové fráze, zatímco ve volání po „sžíravé satiře" se herci mohli vysmát rádoby kulturním hlídačům naší televizní i jiné dobové zábavy. V exkurzi do minulosti byla v úryvcích vzpomenuta dvě díla – původní Žebrácká opera od anglického satirika J. Gaye, který v ní zobrazil konkrétní osobnosti politického života své doby, stejně jako Dvanáct křesel sovětské autorské dvojice Ilf a Petrof, kteří si udělali legraci ze svých současníků. Mimochodem oba texty měla svého času Ypsilonka ve svém svébytném zpracování na repertoáru. V soutěži „hledáme marně mladé talenty" herci parodovali současnou pop music, stejně jako v rubrice Chvilka poezie, v níž zaznělo v recitaci čelných členů souboru několik textů dobových hitů, namátkou – Je jaká je, Už troubějí, Zelená je tráva, a tak podobně. Přesvědčte se sami. (Česká televize)

rivah

Můžete je vidět -tedy Ypsiloňáky- když byli ještě mlad(š)í. Jinak jen hra na hru, zábava jen sem tam.(50%) ()