Psychiatři MacGregor a Lorimer uvedou mladou ženu Jane do hypnotického stavu a ta jim následně vypoví šokující příběh o strašlivém zážitku, který zapříčinil výpadek její paměti. Krátce po svatbě se Joyce Webster vydává společně se svým manželem Paulem na líbánky. Během jízdy vlakem však její muž obdrží záhadný telegram, zpanikaří a následně beze slov vystoupí z vlaku a zmizí. Zdrcená Joyce se obrátí na policii i soukromé detektivy, kteří pátrají po celé zemi, až jednoho dne konečně naleznou malou stopu. A tak se Joyce vydává do městečka Bayou Landing – hluboko do srdce louisianských bažin, kde měl údajně Paul trávit dětství a chodit do školy. Zde se setkává s ochmelkou Manonem, který z duše nenávidí zdejší aligátory, jimiž se to v bažinách jen hemží a kteří ho v minulosti připravili o ruku. Přesto je jediný, kdo ji může zavést hluboko do bažin, do domu, jehož adresu Joyce pevně svírá v rukou. Vlídného přijetí se jí zde sice nedostává, protože madam Lavinia o návštěvy nestojí, ale nakonec nechává mladou ženu v domě přespat. Jak ona, tak služebnictvo však tvrdí, že Paula neznají a v životě o něm neslyšeli. Joyce se však nezdává a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Stopy ji dovedou až k jistému doktoru Sinclairovi, který provádí pokusy na lidech a s hrůzou zjišťuje, že Paul je jedním z nich… (SOLOM.)

zelvopyr

Půjdu jak koukám značně proti proudu... Pěkná variace na Krásku a zvíře plná emocí. Slušela by tomu třicátá léta, to by mohl být naivně seriózní velkofilm s věhlasem Drákuly nebo Neviditelného muže. Jasně, masky (hlavně ta finální) jsou z pohledu roku 2014 žalostné, ale snaha o poctivé ukázání postupné přeměny tu je značná. Pojetí mi hodně sedlo -- hlavní hrdinka vypráví příběh, a kde není děj ukázán kamerou, posloucháme voiceover vyloženě literární, románové formy, příjemný. Velmi spokojen! ()

prsvl odpad!

Ohromné zklamání. Jistě, šli jsme do toho s tim (v rámci našho Klubu nenáročného diváka), že to bude "béčko", ale béčko v tom dobrém slova smyslu - že tam budou vtipné rekvizity, špatné efeky, přihlouplé dialogy a naivní příběh, ale místo toho to byla jen hodinu a čtvrt dlouhá nuda bez atmosféry, kde se vůbec nic nedělo. Takže míst kde by se dalo tleskat bylo opravdu pomálu. Už po půlhodině jsme obrazně řečeno umírali. Nedoporučuji ani milovníkům béček. Zlatí serfující náckové.. ()

SOLOM.

Horory z 50. let mají pro mou osobu dost zvláštní a hlavně těžko popsatelnou příchuť, avšak mnohdy dost působivé kouzlo. Přestože i v této době se ještě natočilo několik filmů o Drákulovi, nebo Frankensteinovi, tvůrci se stále častěji snažili experimentovat s novými monstry a mnozí slavili docela velké úspěchy (zrodil se například Netvor z Černé laguny nebo Moucha). Kromě nich samozřejmě i spousta filmů o mimozemské invazi, pavoucích a nejrůznějších zmutovaných/gigantických příšerách, ale je mi docela líto, že právě The Alligator People se nikdy příliš velké divácké přízně nedočkal a přesto nejde o vyloženě špatný film. Bohužel se na něm podepsal především fakt, že větší část příběhu se hlavně pořád mluví, hlavní hrdinka hledá svého manžela a atmosféra potažmo i samotná náplň spíše připomínaly klasické drama, nežli horor. Jenomže právě tohle já osobně vidím jako největší plus. Charakteristika jednotlivých postav byla zajímavá, postava Joyce (Jane) atraktivní a prostředí bažin plných aligátorů (i když mnohdy zřejmě vycpaných) v černobílém provedení přinejmenším zajímavé. Navíc Lon Chaney Jr. podal velice dobrý výkon. Už to sice nebyl ten fešák ze třicátých - čtyřicátých let, ale velmi slušně si poradil i s ožralou a agresivním bláznem. Navíc i po emoční stránce to měli tvůrci celkem vychytané. Sice to asi nikoho nedojme až k pláči, ale průměrné ohodnocení si dle mého názoru tvůrci zaslouží. 50% ()

Oktavianus

Vůbec ne špatný film, který je na rozdíl od přeceňované většiny filmů zbytečně podceněný. O žádný zázrak se samozřejmě nejedná, modely krokodýlů jsou hrubě nerealistický a ten závěrečný modýlek (hlavní hrdina Paul, co se mění v krokodýla), to byl vysloveně trapas. Na druhou stranu začátek, kdy hrdina po přečtení telegramu beze slova nechá novomanželku ve vlaku na svatební cestě a sám dezertuje, neměl chybu, a i když je děj zbytečně ukecaný, příběh špatný určitě není. Dalším kladem jsou exteriérové záběry amerického jihu - a velmi dobrá pointa. A jako bonus skvěe vyšinutý šílenec s hákem místo ruky v podání sice zestárlého, ale přesto charismatického Lona Chaneye Jr. Milovníci vintage sci-fi by tento kousek určitě neměli minout - a už vůbec ne ho podceňovat. ()

Lima

Plakátové.info: JEJÍ LÍBÁNKY SE ZMĚNILY V HOROROVOU NOČNÍ MůRU!!!___Synopse má sladký nádech správného béčkového hororu: uprostřed novomanželských líbánek muž náhle opustí svojí manželku. Ta ho hledá po celé zemi, až ho vystopuje hluboko na jihu, v sídle jeho rodičů, uprostřed nehostinných bažin. Tam se zjeví krutá pravda – její novomanžel po jistých vědeckých experimentech se mění postupně v….krokodýla!!___Užít si tenhle horor předpokládá tři věci: máte rádi ukecaná dramata, kdy na první větší vzrušení jste nuceni čekat dvě třetiny stopáže. Nepřipadá vám vysloveně blbé, že hlavní postava překračuje v bažinné krajině okaté modely krokodýlů, kteří jen tak plácají čelistmi do vzduchu. A v neposlední řadě – jste divácky tolerantní vůči naivním maskám, které sebou doba přinášela. Pak si tenhle horůrek, solidně produkčně natočený, s vyšším rozpočtem a reálnými exteriéry bažinné krajiny, v klidu vychutnáte. Zdejších průměrných 35% si „Aligátoří lidé“ určitě nezaslouží. ()