Hitler

Herec (E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Actor
Veľká Británia, 2016, 47 min

Hitler dosáhl prvního politického úspěchu v roce 1930, když se jeho nacistická strana stává druhou nejsilnější v Reichstagu. Věnuje se moderní politické agitaci, a jak se stává veřejně známou osobností, jeho život začíná zajímat média. Jeho snaze stát se kancléřem předcházejí skandály, jeho neteř se zastřelí ve společném bytě a i Hitler uvažuje, že sám spáchá sebevraždu. V roce 1933 je jmenován kancléřem a své politické oponenty nevybíravě likviduje o rok později, při noci dlouhých nožů. Je oficiálně prohlášen za „Führera“ a jeho povýšení mezi božstvo jenom stvrzuje úchvatný film Leni Riefenstahlové Triumf vůle. Přichází čas expanze. (Česká televize)

Luk Skywalker

Tady se trošku spekuluje, ale nezdá se mi, že by se podsouvaly neověřené informace a pokud nějaké takové zazní, tak je řečeno, že se jedná o spekulace. Řeší se zde Hitlerovy mladé přítelkyně, sexualita, mediální obraz, který začíná naaranžovanými fotografiemi a končí propagandistickým snímkem. Také se zabývá jeho mesiášským a božským komplexem. ()