POMO

Již úvodní titulky se sestřihem nejcoolovějších hlášek jednotlivých postav naladí na správnou vlnu. Otrokářství, rasové povýšenectví a ponižování, sexuální radovánky privilegovaných, nespravedlnost a vzpoura za svobodu. Šťavnatými dialogy a rozmanitostí postav i jejich vztahovým soukolím zábavné a ne úplně blbé béčko, které si nebere servítky a umí být kruté, ale zároveň nepolehčuje špatné společenské věci a oslavuje ty správné. Vlastně mě Black Snake příjemně překvapil i v normální příběhové a emocionální rovině, přestože jsem od něj čekal pouze uspokojení guilty pleasure choutek. Hezké pobřežní lokace a viktoriánské sídlo neodolatelné sadistické dámičky Anousky Hempel. Tohle jsme tady měli mít tehdy místo Angeliky! ()

Slasher

Meyer se pokusil o regulérní film a těžce pohořel. Od tématu otroci / kolonie / plantáž v jeho pojetí jsem si celkem sliboval, na papíře vydatná kombinace. Úvodní titulky se zvuky biče jsou cool a signalizují dobrou zábavu, tím to ale končí, zbytek po všech stránkách prázdný a stupidní trash, co nestojí za řeč. Navíc téměř bez hambatýho elementu. ()

Martin741

Sex and violence film, reziser Russ Meyer sa vratil k tomu co vie najlepsie. Nenasiel som tohto rezisera preto, lebo mi to niekto povedal na filmovej teorii, ne, ne. Ja som spoznal rezisera Russ Meyera ako klasicky clovek, ktory zaviedol filmovu prax a na zaklade toho ze na filmovej teorii mam trvaly ban. A som na to hrdy, tohoto rezisera musi poznat kazdy, kto miluje filmovu prax. Sadisticka dozorkyna Anouska Hempel podala pozoruhodny vykon, bola to pre nu len filmova rola, v reali vychovava svoje deti a ma rada J. R. R. Tolkiena a Lord of the Rings - to len ako pikoska.Na urovni, aj ta vzbura cernochov na karibskom ostrove : 72 % ()

vitekpe

Prekvapive filmovy Russuv pokus, coz je ale ve vlastne spise na skodu. Proto davam tak nizke hodnoceni. Kdyz chce clovek videt neco od Russe, tak chce, aby to bylo jako od Russe, a se vsim co k tomu patri... :) Tady nic z toho neni, a tak jde vlastne jen o velmi slaby, podprumerny pokus o akcni drama se socialnim presahem...strasna slabota. ()

Arkanoid

Black Snake je otrokárov bič. Russ Myer začína netypicky, heroickou hudbou a ostrovom. 1885. Otrokársku dobu predstavuje už klasicky, rozprávačom. Jeden černoch vyzerá ako Telly Savalas. Zaznejú aj typické nadávky nigga či white trash. Čierni vojaci s bielou vojačkou narúšajú zabehnuté poriadky. Dočkáme sa bičovania s dramatickou hudbou. Príbeh je trochu zamotaný s jedným veľkým odhalením a napätie kvôli všadeprítomného násiliu stále visí vo vzduchu. Režisérovo umenie tu veľmi nevidieť. Dialógom chýba jeho šmrnc, nie sú tam útočiace drzé hlášky ako v Faster, Pussycat...Kill! Kill!, ani sexuálne ako vo Vixen!, ani trefne komentujúce spoločnosť ako v Beoynd the Valley of the Dolls. Myerov úžasný strhujúci strih tiež chýba. Herci nie sú charizmatickí, aj keď úlohy sa im dajú veriť (najviac pobaví biela pravá ruka ladyship, ktorému kvôli jeho dikcii nie je rozumieť). Ich postavy však nemajú kultový presah mimo svojho filmu. Násilie sa tu neukazuje v originalite a ukazuje sa len v scénach, ktoré rozpočet dovolil, čím nie všetko, čo je vo filme začaté, divák aj naplno uvidí (Russ by bol určite rád aj za pomalé spaľovanie mäsa). Ostáva možno nevyužitý potenciál alebo nezvládnutá téma. Nie každý vie totiž otrokárstvu vdýchnuť originalitu a zápal pre spravodlivú vec alebo bezbrehú pomstu. ()

RetroMan odpad!

Příběh o vzpouře černošských otroků na jednom z karibských ostrovů se vymyká tvorbě Russe Meyera. Ne že by chybělo násilí, ale celý film je jedna velká nuda, a to bez nahotinek, a s pro mě neznámým hereckým ansámblem nemeyerovského trademarku. Navíc jsem film viděl v původním znění. Mluví se v něm nejen anglicky, ale i francouzsky. Black snake ve filmu představuje černý bič, který uměla použít paní Suzy Walker, jakožto správcová plantáže. Žánrově film patří mezi dramata s rasistickým tématem. Kdyby to natočil někdo jiný, třeba Jess Franco, možná by to dopadlo líp. ()