Poté, co majiteli hračkářství Harry Sankeymu zemře manželka Nancy, musí sám vychovávat svého dospívajícího syna Sama a pomoci mu se vyrovnat se ztrátou jeho matky. Harry si myslí, že posledním přáním jeho ženy bylo, aby se zúčastnil televizního programu “Cheeky” . Povede se mu do této show dostat a zde potkává další Nancy, svou spolusoutěžící, která se ho snaží dostat z jeho trápení. CHEEKY je film o rodině, křehkém vztahu mezi otcem a synem, vyprávěný s humorem a porozuměním. (ČSFD)

Yardie

Tak buď jsem to nepobral a nepochopil myšlenku a "poselství" tohoto snímku, a nebo to byla fakt ptákovina. V začátku filmu to vypadalo na nějaké rodinné drama mixované černým humorem, ale jakmile se film přesunul do roviny "soutěžení", tak se z filmu stala neskutečně trapná a podivná podíváná. Fakt jsem to nějak nepochopil. Prostě se mi to moc nelíbilo, možná tak první půlhodinka by byla za 3 hvězdy. Zbytek dost špatný. Howgh! ()

Tydlidáš

4/10 - Žádnej zázrak sem od toho nečekal, ale co sem čekal bylo víc typickýho britskýho humoru. Začátek se jevil celkem slušně, bohužel pak z toho nic kloudnýho nevylezlo. Jediný co mi přišlo celkem dost solidní byla debilita televizní show. Celkovej dojem je podprůměr, protože sou i mnohem horší filmy a zkouknout se to v klidu dalo, ale víckrát už nechci... ()

gudaulin

David Thewlis si chtěl natočit autorský film a moc a moc se snažil. Je to znát z jeho hereckého výkonu i celého filmu, jenže výsledek je rozpačitý díky scénáři, který osciluje mezi několika žánry a nakonec nenaplňuje ani jeden z nich. Není to ani komedie, ani drama, stylově to pořád těká sem a tam a podobé je to i s postavami a situacemi, které nejsou využité tak, jak by si divák přčedstavoval. Nakonec se to nejvíc blíží melodramatu, kde jde o vyrovnávání se se ztrátou životní partnerky a matky. Ze začátku to ale vypadá na poetickou klauniádu, chvíli jízlivou satiru se stylem humoru úspěšného snímku Do naha! na téma pokleslých televizních soutěží a la Nejslabší, máte padáka. Konečný výsledek je někde mezi 2 a 3 hvězdičkami, i když je to v tomhle případě celkem škoda. Celkový dojem: 45 %. ()

Crawler-D

Zajímalo by mě, co Thewlise vedlo k napsání a natočení takové věci. Jako herce ho mám vzhledem k výběru a obsazení rolí většinou rád, ale nemusí ze sebe za každou cenu dělat renesančního člověka. Nejprve svou postavu vykreslí jako nějakého bláznivého vynálezce, který pracuje v pochybném hračkářství, aby vzápětí tento motiv vymizel a věnoval se sporu otce a syna, který se v podstatě nekoná, neboť otec se věnuje jakési pochybné soutěži. Prostě jeden velký zmatek, v němž se motiv pospolitosti rodiny rozdělené tragédií a vzniknuvším traumatem ztrácí. ()

RedHot

Velmi zajímavě a britsky podaný příběh o problematice vztahu mezi otcem a synem. Najít si cestu k tomu druhému je častokrát složité a obě strany stojí mnoho přemáhání, a to říkám já v patnácti letech, kdy ještě vím o strastech vztahových a citových velké ___ (doplňte podle momentálního rozpoložení). Myslím však, že režisér se nad ožehavostí tohoto nelehkého tématu něco napřemýšlel a podle toho příběh také vypadá, spoustu diváků bohužel zmate netradiční prostředí, do kterého je většina příběhu zasazena. Snad i ona televizní soutěž má poukazovat na to, jak je vztah dvou lidí, nejen otce a syna, často plný vypětí a absurdních situací. --- Asi nejvýraznějším negativem filmu je závěr, jakoby poplatný požadavkům onoho spektra diváků, které by si každou středu "Buďte hrubí" pustilo. --- Kmotr Corleone Maria Puza se v knize vyjadřuje v tom smyslu, že muž nemůže nikdy dospět v pořádného člověka, pokud mu v dospívání nebude oporou mužský vzor. Pokud však otec jako vzor selže, klukovi nejspíš nezbývá nic jiného, než vzít odpovědnost na sebe a tvořit si své duševní zázemí sám, nehledě na to, jak to bude těžké. 2M2 5860. ()