Občané malého městečka Pleasant Valley nalákají několik mladých turistů do města na oslavu stého výročí osvobození města před bandou renegátů, kteří město pustošili. Připraví pro každého z nich speciální večerní program … při němž jsou postupně zabíjeni … pouze jeden pár odhalí krutou skutečnost a pokouší se dostat ze zlověstné pasti… jejich jediná naděje je útěk. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Hororová komedie, slasher či nehorázná kravina? Asi od všeho trochu. Buranské městečko plné nadržených obyvatel ( hlavně na lidské maso seveřanů, ale i trochu toho sexíku), bandička teenagerů, kteří jsou rovněž pěkně nažhavení a krvavý masakr jehož vyvrcholením je rozčtvrcení jedné z dívek. Já se u tohohle filmu docela bavil a přestože jde o remake, tak s původním filmem se to moc srovnávat nedá. Englund předvedl průměrný výkon, který zcela zastínili ostatní postižení obyvatelé městečka. Někteří z nich byli prostě nepřekonatelní viz kovové rovnátka. Bez nahoty by to prostě nešlo a tak není divu, že si zde hlavně mužská část publika docela užije. Určitě tenhle film nezavrhnu a podívám se na něj brzo znova. ()

slunicko2

Pro fanoušky parodií na horory s prvky gore. 1)  Nepatřím k divákům, na něž film cílí, vlastně se divím, že se vůbec někomu může líbit. Horor sám není můj oblíbený žánr. Gore film pak považuji za úplnou ulítlost bez ohledu na to, že se o něm učí na vysoké škole. No a o většině parodií si myslím své. Je logické, že snímek, který v sobě sdružuje všechny tři uvedené charakteristiky, se mi asi do srdce nezapíše._____ 2)  A přesto jsem tu něco zajímavého (pro sebe) našel: spoustu hezkých a zajímavých kluků. Díky nim jsem vydržel až do konce a jim směřuji osamocenou hvězdičku, kterou ze svých bohatých zásob tomuto filmu uvolňuji._____ 3)  Trojici studentů, kteří přijíždějí do Pleasant Valley, tvoří 26letý Jay Gillespie (Anderson v kovbojském klobouku), 25letý Matthew Carey (Cory v brýlích), který o devět let později začal dělat i kostýmera a 22letý Dylan Edrington (Nelson s kytarou) - výborný atlet, model, tanečník hip-hopu, choreograf, hráč na bicí, který vystudoval historii na University of California v Los Angeles._____ Do Pleasant Valley dále příjíždějí 29letý Brian Gross (gay Ricky s dvěma děvčaty), který je otevřený zastánce práv homosexuálů a 38letý Mushond Lee (černoch Malcolm na motorce)._____ 4)  A nakonec alespoň dva z mnohých pěkných obyvatel Pleasant Valley: přitažlivý 20letý Ryan Fleming (vesničan Hucklebilly) a 26letý Guiseppe Andrews (vesničan Harper Alexander, co odvedl dívku do sena). Guiseppe se narodil jako Joey Murcia Jr., ale jméno si změnil, aby znělo více dospěle a na počest Guiseppe Verdiho. Hrál v 31 snímcích. Tvořil vlastní dokumenty typu cinéma vérité, a dále exploitační filmy, kde se účastnil jako režisér (53 filmů), scenárista, kameraman, skladatel, střihač i produkční. Dále vydal svépomocí 16 alb (zpěvák a autor songů). Od roku 2015 se ztratil z očí veřejnosti a další jeho osud je neznámý. ()

The Viper

Naprosto úžasný kousek pro nás, kteří se v takovém humoru vyžívají. Robert Englund byl charismatický jako vždy a celá ta jižanská parta kolem něho jakbysmet. Myslím že je to velmi nedoceněná záležitost, zde nelze brát nic vážně. Na CSFD si ale musíte zvyknout že je tu ve většině egoistických hodnotitelů. No já film viděl už min. 5x a vždy se skvěle bavil. ()

Frajer42

Další z těch krásných amerických filmů oslavující život na americkém venkově. Přiznávám, že jsem se několikrát od srdce zasmál. Třeba tehdy když vyběhla z keříku ovečka a hned za ní takový ten správný vidlák, oblékající si své polostažené kalhoty. Robert Englund nezklamal a je opět správně slizký. Ženy vidlačky i ženy návštěvnice jsou dostatečně koukatelné, co se tedy vzhledu týče. Herci tam také cosi hrají. Muzikanti hrají a zpívají také hezky. A jejich texty jsou mnohdy dosti vtipné. Postavičky vraždí s úsměvem na tváři. Můj top favorit byl ten klučík, který lovil a následně věšel koťátka. Tomu jsem fandil a díky tomu jsem se docela i nasmál. Myslím, že na 2* je to zvrácené dostatečně. ()

Omnibus

Trocha buranské nostalgie nikoho nezabije. Že ne? Je čas zamlaskat na koně a ... hyjé! Jen ať se v setmělém kinosále stříbrné plátno tou morbidní a zběsile radostnou podívanou roztrhá na cucky! A krev ať z něj šplíchá lidem na popcorn až do posledních řad. Zvoní, zvoní zrady zvon. Čí ruce ho rozhoupaly (a uvolnily)? Která ludra záludná mi to doporučovala? Prý jako odpočinkovou, komediální country-gore libůstku. Se mi o těch čtyřech (roz)tažných koních v noci zdálo! Brrr. A pak si má člověk doma užít nějaké to roztahování nohou... No nic. Jdu si radostně zatančit slepičí tanec s Granny Boone, než mi polednice zazvoní umíráček :-) ()

• Natáčení probíhalo ve Westville v Georgii. (Terva)
  • Na konci filmu se objeví časopis Famous Monsters. (-Bomba-)
  • Ve scéně, kdy dojde ke čtvrcení těla pomocí koňů, jsou od těla odděleny všechny končetiny a trup zůstane na místě. Trup těla by však měl zůstat přichycený k jedné z končetin. (Terva)