Kate Fernald (Phyllis Calvert) je služebná v rozsáhlém sídle rodiny Fortunových v Maine. Pracovala zde už její matka a ona je vnímána trochu jako třetí dítě, protože odmala vyrůstala s Christopherem (Robert Hutton) a Clarissou (Ella Raines) Fortunovými. Chrise také od útlého věku tajně miluje. Tvrdý otec Fortune (Leo G. Carroll) vyžaduje, aby mu všichni říkali „kapitáne“ a poslouchali na slovo. Když rozhodne, že Christopher převezme rodinnou firmu, tak na tom trvá a je mu naprosto fuk, že to chlapce nezajímá (i proto, že na své první plavbě v roce 1889 málem při nehodě zemřel) a chtěl by se věnovat hudbě a studovat skladbu v Paříži. Kate se snaží chlapci pomoci, půjčí si od rodinného přítele a svého ctitele Jakea Bullarda (Eddie Albert) dva tisíce dolarů a přesvědčí Chrise, aby šel studovat. Clarissa jde s ním a kapitán zůstane opuštěn. Po jeho smrti se Chris vrací jako hudebník i se svou manželkou, bohatou Dorou Drake (Helena Carter). Z toho je Kate pochopitelně smutná a netěší ji ani, že Chris pije jako duha. Pak se navíc ukáže, že jeho londýnský koncert zaplatil tchán včetně kladných recenzí a že kusy jsou hodně podobné skladbám Debussyho. Co bude Kate dělat – přijme lásku Jake Bullarda, nebo bude dále podporovat toho, kdo si jí nijak neváží? (Peabody)

mikulem

Phyllis Calvertová tajně miluje nadaného, poněkud labilního hudebníka, v cestě jim však stojí jeho otec, nedostatek peněz, rozmazlená sestra a také jedna bohatá, vdavekchtivá dívka. --- První Hollywoodský opus Calvertové, zcela v duchu jejích Britských romantických dramat. Rainesová zde má menší, trochu nadbytečnou roli. Film vůbec působí velice Britsky, a navíc mám slabost pro filmy s hudební tématikou, podobně jako pro Deception, The Constant Nymph, Letter From An Unknown Woman. Závěrečnou New England Symphony je radost poslouchat. ()